Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

  1. 1. Da li će se Srbija kvalifikovati za PE 2016

    • Da, kao prva u grupi
      10
    • Da, kao druga u grupi
      12
    • Da, kao najbolja trećeplasirana ekipa
      1
    • Da, kroz baraž
      8
    • Ispadamo u baražu
      8
    • Plasirani ispod trećeg mesta u grupi
      10
    • Diskvalifikovani posle utakmice sa Albanijom
      16


Recommended Posts

 

Advokat: Nisu rešenje 2-3 napadača

Izvor. B92, Večernje novosti

Selektor Srbije Dik Advokat najavio je igračke i taktičke promene za meč sa Albanijom, ali ističe da problem u napadu neće rešiti uvođenje 2-3 napadača.

 
 
 

Srbija je na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrala loše u Jermeniji i uz dosta sreće sjajnim golom Zorana Tošića osvojila bod (1:1).

"Verujte mi da će na ovom terenu i druge ekipe teško doći do bodova. Sada smo se okrenuli Albaniji, ne igra kao Jermenija, ne brani se sa toliko igrača, pa verujem da će nam biti mnogo lakše", rekao je Advokat.

Srbija je u Jerevanu igrala samo sa Filipom Đorđevićem u napadu, a napadač Lacija praktično nije ni dotakao loptu.

 

"Nije rešenje ni u srljanju, problem efikasnosti ne rešava se pukim izvođenjem na teren ekipe sa dva-tri špica. U modernom fudbalu svi moraju da igraju i napad i odbranu i da se ubacuju u prazan prostor. Mi na sredini terena previše lako gubimo posed lopte i kontrolu, posebno u trenucima kada gubimo i to su naši problemi. Ali, to može da se ispravi i ja verujem da će već na narednoj utakmici biti bolje", istakao je selektor Srbije za "Novosti".

 
 

Kao posebnu slabost u Jermeniji Holanđanin je istakao odbranu.  :lolol:

 

"Nema nikakve dileme, izvršiću neke promene i igračke, ali pre svega taktičke. Nismo se dobro branili kada smo imali veći posed lopte, kada je izgubimo, lako smo dozvoljavali protivniku da dođe do našeg šesnaesterca i prilika. Moramo da popravimo tu tranziciju", rekao je Advokat.

 

Selektor je uveren da ovaj tim ima veliki kvalitet, što će i dokazati.

 

"Slažem se da to nije moglo da se vidi protiv Jermenije, jer smo u drugom poluvremenu igrali potpuno nepovezano. Moramo da se popravimo za utakmicu sa Albanijom, verujem da će i nam navijači pomoći u tome i da ćemo biti mnogo bolji", zaključio je Advokat.

 

Srbija u utorak dočekuje Albaniju na stadionu Partizana, u drugom kolu grupe I, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj.

 

 

 

 

- živ nisam da vidim kako će popraviti odbranu, možda sa ubacivanjem 3 štopera....

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ne valja vam Gudelj, eto vam Raća... Tražili ste, gledajte...

Mada, lično, mislim da će da otvori s Kuzmanovićem i dr Matićem ispred zadnje linije, a da će ispred njih igrati opet Markec, Tadić i Bambi. Možda umesto Dete Drva stavi Mrtvo Drvo i to bi bilo to...

 

 

Tapatalk

Edited by Odd_Job
Link to comment

@ Dimitrije

 

Sve pomenute repke, sem CG, su igrale SP, dok su nasi orlovi blejali po letovalistima sirom sveta.

Ako se ne ukaze na losu igru (a po meni i dalje los izbor pojedinaca u timu) od samog pocetka nastavice se trend trazenja alibija u ovome ili onome. Kao npr. ovaj tvoj da su i mnogo jace repke kiksnule. Sto ne uze primer Engelske, Slovacke (3 tekme 9 bodova, tukli Spance), Islanda koji nije primio gol u 2 tekme, Austrije koja posle 3 kola vodi ispred Rusije, Svedske i CG.

Link to comment

Sta mislite , hoce li biti pun stadion ?

 

Ja mislim da ce biti, i to samo zato sto u narodu vlada ubedjenje da nam je Albanija jedna od 5-6 drzavnih neprijatelja broj 1. Ne zbog fudbala.

Link to comment

Ja mislim da ce biti, i to samo zato sto u narodu vlada ubedjenje da nam je Albanija jedna od 5-6 drzavnih neprijatelja broj 1. Ne zbog fudbala.

 

a ubeđenje je palo sa marsa? mada stoji da je to razlog što će biti verovatno dobro popunjen stadion

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...