Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

  1. 1. Da li će se Srbija kvalifikovati za PE 2016

    • Da, kao prva u grupi
      10
    • Da, kao druga u grupi
      12
    • Da, kao najbolja trećeplasirana ekipa
      1
    • Da, kroz baraž
      8
    • Ispadamo u baražu
      8
    • Plasirani ispod trećeg mesta u grupi
      10
    • Diskvalifikovani posle utakmice sa Albanijom
      16


Recommended Posts

Ali moramo gledati i malo siru pricu od dogadjanja na samoj utakmici. Vec 25 godina ova drzava nas krese u glavu samo tako. I potrebni su joj ovakvi incidenti da bi se mi zamajavali drugim stvarima. O uvom trenutku pogotovu jer ove neoliberalne reforme koje vlada sprovodi trebaju da nas pretvore u Bangladesh.

 

Prema tome, ma koliko apsurdno izgledalo, prava reakcija na ovaj dogadjaj zapravo se i desila - Vucicu pederu.

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

A nadlezni ministri Dr. Vanja i Dr. Stefa?

 

Sent from my WP 7.8 Trophy (koji vise ne podrzava Skype) using Tapatalk!

 

 

Oni idu da piske i kake sa specijalnom Vucicevom dozvolom kao i cela ta vladajuca bulumenta.

Link to comment

Слажем се.Вучко се данас убио да нам објасни како је знао да се спрема срање,па када су знали што се нису припремили да то спрече.

Sad mi malo zavere pada na pamet nakon što je Coltrane okačio svoje fotke sa stadiona.

 

Ono dopuštanje pavijanima da posedaju na ogradu je manje-više otvorena pozivnica da se utrči na teren. Ako njih 100 bez po muke skoči sa te ograde na atletsku stazu, 10 će ih garantovano proći (a verovatno i više). Na to treba dodati onaj detalj koji je Coltrane opisao, kako žandar juri pavijana do terena a onda odustaje i vraća se u formaciju a pavijan nesmetrano otrčava ka igračima na centru pa moraju Kolarov i Tošić da ga zaustavljaju.

 

Murija se ni u ludilu ne ponaša ovako kada se igra tzv. derbi. Kakvo sedenje na ogradi, kakvi bakrači. Zašto su ničim izazvani tako fejlovali na stadionu ako su van stadiona radili sve kako inače rade kada se igraju visokorizične utakmice?

 

Tu možemo da uvedemo jedan momenat odnosno adut za kojim srpske vlasti u poslednjih desetak godina mnogo vole da posežu kada nemaju šta pametno da urade: kontrolisano nasilje.

 

Znači, Labud zna da mu se sprema zastava velike Albanije u Beogradu, zna da je u Beograd stigla ekipa koja će to da uradi, zna da će albanski savez i igrači učestvovati u tome, zna da ne može ništa da uradi kako bi to sprečio jer cela stvar ima odgovarajuću, je li, podršku. Zna da će da dobije po guzi zbog današnje parade i da nema kud.

 

Zato povlači genijalan Koštunicin potez iz 2008-me tj odlučuje da uzvrati kontrolisanim nasiljem. Kada zastava™ obleti svoje i neki škija© najzad uspe da je ugrabi, albanski igrači će je junački braniti. Sve je lepo pripremljeno, čak su i izjave za medije po tom pitanju napamet naučili. Ali ne možeš SrbINa preveslati - on će tada da pusti jedan diverzantski vod pavijana na teren, tek da malo pokvare lepo uvežbanu predstavu. Tako i biva - ograničen broj pavijana se dokopava terena i ulazi u tuču sa albanskim igračima a specijalni agent Bogdanov i njegov tim su tu da vode računa da pavijana ipak ne bude previše i da se brzo i disciplinovano povuku sa terena (što su i uradili, ako je suditi po snimcima).

 

Naravno da ova teorija može da se poklopi kratkom i tačnom opaskom da Labud i njegova legija imbecila nisu u stanju da upravljaju puževom kućicom a kamoli kontrolisanim nasiljem. Ali neobjašnjivi propusti policije na stadionu (koji se inače ne dešavaju) moraju imati neko objašnjenje. Prisustvo i uloga Bogdanova takođe moraju imati neko objašnjenje. Ako na ono što su o dešavanjima na stadionu napisali Gazza i Coltrane dodamo Harperovu tezu o bolesniku koji je shvatio da će biti dobro nauljen, onda ću evo ja to sve da začinim sa tezom da je srpska strana, videvši šta se sprema, u svoj svojoj genijalnosti rešila da uz pomoć kontrolisanog nasilja pokvari velikoalbanski spektakl u Beogradu. Srećom po sve nas, ovo igranje vatrom im nekim čudom nije izmaklo iz ruku.

Edited by beowl
Link to comment

Beowle..utisak mi je da nas vrh ne bi umeo ovo da odigra cak ni u situaciji da nisu vec nedeljama usrani do guse oko dolaska Volodje i parade u njegovu cast. 

 

Kakva zavera..ko da je organizuje..Vucic da osmisli, Slina da izvrsava ..ni pod razno. Alek jeste lud ali nije toliko glup. Iznenadili nas, nadjebali, nasi odreagovali standardno bez mozga.

Link to comment

Beowle..utisak mi je da nas vrh ne bi umeo ovo da odigra cak ni u situaciji da nisu vec nedeljama usrani do guse oko dolaska Volodje i parade u njegovu cast. 

 

Kakva zavera..ko da je organizuje..Vucic da osmisli, Slina da izvrsava ..ni pod razno. Alek jeste lud ali nije toliko glup. Iznenadili nas, nadjebali, nasi odreagovali standardno bez mozga.

 

bogdanov + dron koji leti sa krova crkve te demantuje

Link to comment

ono sto verovatno ide na ruku nasoj strani za zelenim stolom jeste kretensko ponasanje albanskih igraca koji su 'branili' kretensku zastavu a po svemu sudeci pravili pobleme delegatu krijuci zastavu/dron. U isto vreme nasi igraci su se stvarno ponasali za neverovati u ovakvoj situaciji.

 

Pretpostavljam da ce dron i naci zastava biti bas rigorozno kaznjena dok Srbija ce pazariti jednu jaku kaznu na koju je vec navikla zbog svojih divnih navijaca.

Link to comment

Beowle..utisak mi je da nas vrh ne bi umeo ovo da odigra cak ni u situaciji da nisu vec nedeljama usrani do guse oko dolaska Volodje i parade u njegovu cast. 

 

Kakva zavera..ko da je organizuje..Vucic da osmisli, Slina da izvrsava ..ni pod razno. Alek jeste lud ali nije toliko glup. Iznenadili nas, nadjebali, nasi odreagovali standardno bez mozga.

Slažem se, to je prvi i najlogičniji kontraargument na tu tezu. Ali kontrolisano nasilje je nešto u čemu je srpski vrh™ već uvežban i gde nije potrebna neka previše kompleksna organizacija. Žandarmerija dobije naređenje da se postavi tako i tako, udbaški šljam da instrukcije pavijanima i njihovom specijalnom timu, i to je to. Celu stvar završavaš kroz par usmenih dogovora, dalje sve ide hijerarhijski.

 

Da je došlo do pokušaja nekog masovnog proboja sa tribina kojem se suprotstavilo tri kordona žandara, i da je iz te gungule nekoliko pavijana uspelo da se probije na teren, to bi bila standardna reakcija bez mozga. Ali ovde je utakmica počela bez neophodnih kordona i sa pavijanima uredno poređanim na ogradu i spremnim da se za jedan sekund spuste sa nje na atletsku stazu. Takav bezbednosni megapropust ja ne mogu da progutam kao slučajan.

 

Obaška što je u takvom bezbednosnom raspadu sistema prilično ograničen broj pavijana utrčao na teren i veoma disciplinovano se sa terena povukao. Da je bilo skroz spontano i haotično, utrčalo bi njih hiljadu i ne bi se sklonili bez žestoke policijske intervencije.

Edited by beowl
Link to comment

Je li isticanje političkog transparenta obuhvata i način na koji je baner istaknut?

 

Mislim, ako ne, onda pitanje drona i nije pitanje. Onda Platinijeva izjava kako je "dron mogao da nosi bombu" nema preterano veze sa ovim odmeravanjem?

 

I dalje mislim da je mnogo teži prekršaj što je baner istaknut na način na koji je istaknut nego sama jebena poruka. 

 

Pitanje drona je itekako pitanje. Teledirogovan objekat koji se šepuri na sred terena, pa čak i samo ako ga posmatramo u ulozi stranog tela koje nije prošlo detektore za metal i slične bezbednosne tretmane, potencijalna je opasnost nesagledivih razmera. Po meni su to dva manje-više autonomna slučaja. Jedan je nepozvani dron kao avangarda u obilaženju propisa, a drugi politička poruka, zbog koje su se Albanci nakostrešili i inicirali treći incident - uletanje navijača na teren.

 

Inače, bile su neke paralele sa Čavićevim printom na majici isto veče. Po barem dva elementa, ovaj prekršaj je teži. Prvo, Čavić zbog simbola nije ugrožavao tok iventa i fizički napao nekog od drugih učesnika, a drugo, njegova poruka je bila tek kolokvijalna interpretacija nečega što se u olabavljenoj formi ipak idalje nalazilo u dokumentima većine zvaničnih institucija. S obzirom da je Čavić opravdano kažnjen, Albanci će najverovatnije biti diskvalifikovani (ako to ne bude brutalno uzdrmalo sistem takmičenja - cenim da im je to najveća šansa), ako ni zbog čega drugog, ono zbog toga što glorifikuju i pilota i oslobodioce zastave.

Link to comment

Sad mi malo zavere pada na pamet nakon što je Coltrane okačio svoje fotke sa stadiona.

 

Ono dopuštanje pavijanima da posedaju na ogradu je manje-više otvorena pozivnica da se utrči na teren. Ako njih 100 bez po muke skoči sa te ograde na atletsku stazu, 10 će ih garantovano proći (a verovatno i više). Na to treba dodati onaj detalj koji je Coltrane opisao, kako žandar juri pavijana do terena a onda odustaje i vraća se u formaciju a pavijan nesmetrano otrčava ka igračima na centru pa moraju Kolarov i Tošić da ga zaustavljaju.

 

Murija se ni u ludilu ne ponaša ovako kada se igra tzv. derbi. Kakvo sedenje na ogradi, kakvi bakrači. Zašto su ničim izazvani tako fejlovali na stadionu ako su van stadiona radili sve kako inače rade kada se igraju visokorizične utakmice?

 

Tu možemo da uvedemo jedan momenat odnosno adut za kojim srpske vlasti u poslednjih desetak godina mnogo vole da posežu kada nemaju šta pametno da urade: kontrolisano nasilje.

 

Znači, Labud zna da mu se sprema zastava velike Albanije u Beogradu, zna da je u Beograd stigla ekipa koja će to da uradi, zna da će albanski savez i igrači učestvovati u tome, zna da ne može ništa da uradi kako bi to sprečio jer cela stvar ima odgovarajuću, je li, podršku. Zna da će da dobije po guzi zbog današnje parade i da nema kud.

 

Zato povlači genijalan Koštunicin potez iz 2008-me tj odlučuje da uzvrati kontrolisanim nasiljem. Kada zastava™ obleti svoje i neki škija© najzad uspe da je ugrabi, albanski igrači će je junački braniti. Sve je lepo pripremljeno, čak su i izjave za medije po tom pitanju napamet naučili. Ali ne možeš SrbINa preveslati - on će tada da pusti jedan diverzantski vod pavijana na teren, tek da malo pokvare lepo uvežbanu predstavu. Tako i biva - ograničen broj pavijana se dokopava terena i ulazi u tuču sa albanskim igračima a specijalni agent Bogdanov i njegov tim su tu da vode računa da pavijana ipak ne bude previše i da se brzo i disciplinovano povuku sa terena (što su i uradili, ako je suditi po snimcima).

 

Naravno da ova teorija može da se poklopi kratkom i tačnom opaskom da Labud i njegova legija imbecila nisu u stanju da upravljaju puževom kućicom a kamoli kontrolisanim nasiljem. Ali neobjašnjivi propusti policije na stadionu (koji se inače ne dešavaju) moraju imati neko objašnjenje. Prisustvo i uloga Bogdanova takođe moraju imati neko objašnjenje. Ako na ono što su o dešavanjima na stadionu napisali Gazza i Coltrane dodamo Harperovu tezu o bolesniku koji je shvatio da će biti dobro nauljen, onda ću evo ja to sve da začinim sa tezom da je srpska strana, videvši šta se sprema, u svoj svojoj genijalnosti rešila da uz pomoć kontrolisanog nasilja pokvari velikoalbanski spektakl u Beogradu. Srećom po sve nas, ovo igranje vatrom im nekim čudom nije izmaklo iz ruku.

 

 

Ovo ima dve stajne tacke u nastupu neformalnog savetnika Vucica, analiticara™ Draze Andjelkovica koji je juce u Jutarnjem programu RTS optuzio zapadne "centre moci" da su sve organizovali zbog posete Putina, kao i Vuciceve izjave da su znali sta se sprema i da je tri sata pred utakmicu obavestio EU o tome.

Link to comment

Ja sam 102% siguran da je komesanje medju pandurima nakon izdrkavanja na niskim zandarmima i smene njihovog komandanta, znaci lagana kurcobolja u fazonu evo malo pogledajte kako izgleda kada mi malo pocesemo jaja. Pretpostavljam da je medju zandarmima i tim raznim spec. formacijama bilo puno glasina oko slucaja Andrej, sta se tamo zapravo dogodilo i ne verujem da bilo sta od toga ide u korist razresenja koje smo videli, a takve stvari se sire kao ebola, narocito sto niko od pandura na ulici ne radi za ne znam kakve pare a prakticno su na prvoj liniji fronta. To sto su bili lose rasporedjeni na terenu mi govori da nije samo reakcija pesadinaca nego i njihove komande. Svaka cast Aleksandru Vucicu, za samo par nedelja uspeo je da razjebe.....

 

Teorija o uletanju Bogdanova kao pandura je tacna. Sa dela tribine odakle su pale 2 manje svetlece naprave (nisu baklje) tamo iz poslednjeg sektora na istoku ka jugu su iskocila dva lika u majicama koji su se zaleteli medju albanske igrace, mislio sam da su huligani a onda su ljudi usput pripalili lika koji je trcao sa juga. Ako IB i ovaj drugi nisu pravili nikakva sranja, onda je jasno da su uleteli kao obezbedjenje a ne kao napadaci, a isto vazi i za sve koji su sedeli na ogradama. U sustini, moguce je na kraju da su glavno sranje napravili par redara oko samog terena, pre svega ortak sa plasticnom stolicom.

 

Ne znam, meni je najcudnije da se niko od nasih igraca nije obratio publici pre pocetka i pozvao da promene navijanje. To mi govori da je mozda neko bio u fazonu neka se izduvaju na tribinama sovinistickim pesmama pa ce biti sve OK. Kakva idiotska logika, dostojna srpskih pandurskih stratega!

Link to comment

Slažem se, to je prvi i najlogičniji kontraargument na tu tezu. Ali kontrolisano nasilje je nešto u čemu je srpski vrh™ već uvežban i gde nije potrebna neka previše kompleksna organizacija. Žandarmerija dobije naređenje da se postavi tako i tako, udbaški šljam da instrukcije pavijanima i njihovom specijalnom timu, i to je to. Celu stvar završavaš kroz par usmenih dogovora, dalje sve ide hijerarhijski.

 

Da je došlo do pokušaja nekog masovnog proboja sa tribina kojem se suprotstavilo tri kordona žandara, i da je iz te gungule nekoliko pavijana uspelo da se probije na teren, to bi bila standardna reakcija bez mozga. Ali ovde je utakmica počela bez neophodnih kordona i sa pavijanima uredno poređanim na ogradu i spremnim da se za jedan sekund spuste sa nje na atletsku stazu. Takav bezbednosni megapropust ja ne mogu da progutam kao slučajan.

 

Obaška što je u takvom bezbednosnom raspadu sistema prilično ograničen broj pavijana utrčao na teren i veoma disciplinovano se sa terena povukao. Da je bilo skroz spontano i haotično, utrčalo bi njih hiljadu i ne bi se sklonili bez žestoke policijske intervencije.

 

Panduri su, ako se ne varam još pre petnaestak godina prestali da formiraju preventivne kordone na atletskoj stazi (ranije je to bio obavezan inventar svakog Derbija) i to obrazlagali time da taj kordon provocira navijače. :isuse:

Link to comment

izbacivanje srbije iz daljeg takmicenja ili registrovanje utakmice sluzbenim rezultatom u korist albanije bi bile izuzetno nepravedne kazne jer bi se prakticno odnosile na nase fudbalere koji su se jedini normalno ponasali tokom kompletnog dogadjaja.

 

treba zestoko (novcano) kazniti fss zbog uzasno lose organizacije. nasoj publici treba dugorocno zabraniti pristup stadionima, jer je to neopevana stoka koja mrzi ceo svet i bar jednom nedeljno bi nekog da lincuje. onih nekliko albanskih igraca, koji su prvi nasrnuli na mitrovica, treba zauvek izbaciti iz fudbala jer su necivilizovani i agresivni retardi. nn lica koje su organizovala dron treba optuziti za terorizam. utakmica da se ponovi, kod keksija u monaku, pred praznim tribinama.

Link to comment

A zato su ovi sa istoka skandirali "niski korpus"- ja reko da li je jebeno moguce da navijaci skandiraju muriji :wacko:

 

Takodje jedan detalj mi promace a to je kada su 2 uposlenika Anlavea nosili "povredjenog huligana" koji je skakuto na jednoj nozi. Sve je to publika  pozdravila aplauzom kao da je izasao povredjeni kapiten nase repke :isuse:

U povratku sam ispred CRO ambasade video jedno 20tak zandarmeraca, US bez ijednog (valjda su oni na Dedinju odavno), ali kako idemo Takovskom pored zgrade PTC nailazimo na jos jedan kordon zandarmerije :ajde:  Usrali se i oni.

Sto se tice pandurskog 'ladjenja jaja valjda je onim zadnjim zakonom o sportu (kad su nam zabranili cugu) zabranjen ulazak policije na teren, sto svakako ne bi trebalo da ih spreci da ove majmune pociste po njihovom pokusaju da se sa terena vrate na tribine. Ulazak na teren je valjda i kod nas kaznjiv, ja ne sto ne cuh da je iko uhapsen i priveden posle meca. Sve ovo ide u prilog teoriji o dobro organizovanom ekscesu na realciji huligani murija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...