Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

  1. 1. Da li će se Srbija kvalifikovati za PE 2016

    • Da, kao prva u grupi
      10
    • Da, kao druga u grupi
      12
    • Da, kao najbolja trećeplasirana ekipa
      1
    • Da, kroz baraž
      8
    • Ispadamo u baražu
      8
    • Plasirani ispod trećeg mesta u grupi
      10
    • Diskvalifikovani posle utakmice sa Albanijom
      16


Recommended Posts

1 objektivan

"Činjenica je da su unutar prostora gde se igra fudbal ušli navijači Srbije. To automatski znači da bi Albanija trebalo da dobije utakmicu službenim rezultatom 3:0", izjavio je Vokri za RTV 21.

Vokri je naveo da ovo nije prvi put da Srbija ima problema sa navijačima, podsetivši na dešavanja u Kruševcu 2012. godine na meču mladih reprezentacija Srbije i Engleske i u Đenovi 2010. kada je prekinuta utakmica seniorskih timova Italije i Srbije. 

"Reprezentacija Srbije je recidivista, u kontinuitetu pravi probleme i zbog toga moze dobiti kapitalnu kaznu, iskljucenje iz takmičenja", kazao je Vokri. 

Utakmica I kvalifikacione grupe izmedju Srbije i Albanije prekinuta je na stadionu Partizana pred kraj prvog poluvremena nakon što se iznad terena pojavila bespilotna letelica sa zastavom tzv. Velike Albanije, posle čega su usledili incidenti. 

Fudbalski savez Srbije najoštrije je osudio scene nasilja na prekinutoj utakmici sa Albanijom, izrazio zgražavanje nad viđenom provokacijom i strah da je u pitanju unapred smišljeni scenario terorističke akcije usmerene, pre svega, protiv interesa države Srbije. 

Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je da je pokrenut postupak protiv Fudbalskih saveza Srbije i Albanije zbog dešavanja na stadionu Partizana i očekuje se da odluka o prekinutoj utakmici bude doneta sledećeg četvrtka. 

Susret u Beogradu prekinut je pri rezultatu 0:0.

 

 

Edited by Krampa
Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

Istina, mada je zastava™ nekako dospela do delegata. Samo kažem da je lako u takvoj situaciji mogla da se omakne nekome neka pesnica, posle koje bi svašta usledilo. Zadržali su se na okruživanju i guranju, čega ima na svakoj drugoj utakmici i za tri klase je bolje. (Opet, ne računam majmuna sa stolicom.)

 

Meni je generalno utisak da se ono sinoć sve još i dobro završilo, šta je sve moglo biti. Da je neko napaljeniji prvi došao do te zastave, da je došlo do tuče među igračima, ko zna koji su sve debili mogli uleteti na teren u onom raspadu sistema... A bili smo vrlo blizu toga. Lako je moglo doći do povređenih i ranjenih, u boljem slučaju.

Link to comment

Srpski igrači su bili potpuno očajni, mislim da bi bili spremni životima braniti albanske kolege, za njih je ovo bilo kao ružan san. Za tog Bekima Balaja ili kako se već zove unisono tvrde da je dobar dečko, nisam vidio tekmu, uključio sam se 10min prije drona, tako da nisam vidio mjeru te opstrukcije, ali očito su bili pod pritiskom, borba u neprijateljskom ozračju, kad odjednom zastava™, pa mene je zbunilo u fotelji, šta je njima u tom trenutku padalo napamet bog zna. A poslije dobili i batine. Ali dobro, doživjeli su tamnu stranu svoje profesije, valja im poželjeti sreću u klupskoj karijeri koja je ipak glavna.

 

a tek ovog...

 

https://www.youtube.com/watch?v=9BY_DaWxHQQ

 

 

Link to comment

Jedna onako suluda ideja s vrha pameti. Da li je moguce da je Ica™ kao huligan od znacke upravo i usao medju prvima da iskontrolise situaciju i ne dozvoli sranje od strane obicnih majmuna iz redova neorganizovanih navijaca. Znam da je long shot i da bi trebalo onda da je zaustavljao Plasticnog ali to mi je palo na pamet citajuci Coltrane-a gore i njegov opis opustenosti doticnog prilikom izlaska sa stadiona.

Link to comment

Može li iko navesti bar jedan postupak ili izjavu albanskh fudbalera koji su bili u pravcu smirivanja tenzija na terenu ili van njega?

 

kapiten albanske reprezentacije cana po povratku iz beograda, u konferenciju za stampu bio dosta korektan ako se uzme u obzir da je vani bilo preko 10k napaljenih navijaca. nije osudio dron, osudio nasilje nad njima, maksimalno pohvalio igrace srbije, rekao da to sto se desilo nije za slavlje i ne odgovara nikome nego nasuprot albanci i srbi treba da poprave odnose jer ce biti komsije zauvek. ali izgleda vecina medija ignorisali su to

Link to comment

 

 

Najtragicniji momenat veceri - smejao sam se kad je dron doleteo jer je neverovatno kako su nas zajebali, ostatak sam propratio u fazonu 'pogle koliko smo kolektivno glupi i naivni' ali kad je sa razglasa krenula neka elektronska stvar sa turkoidnim primesama doslo mi je iskreno da zaplacem. Mislim da su je na pola prekinuli, evo ako je bio jos neko na tekmi i ako je to skontao neka potvrdi da ne ispadne da lazem.

 

 

 

Ovo?

 

 

U stvari je grčka, ali su ljudi ispi.deli posle 10 sek, vuče na tursko  :fantom:

Link to comment

Ovo?

 

 

U stvari je grčka, ali su ljudi ispi.deli posle 10 sek, vuče na tursko  :fantom:

nesto slicno tome, cini mi se da buzuki nije nosio glavnu melodiju, ali i od grckog melosa mi se pegla.

Link to comment

Jedna onako suluda ideja s vrha pameti. Da li je moguce da je Ica™ kao huligan od znacke upravo i usao medju prvima da iskontrolise situaciju i ne dozvoli sranje od strane obicnih majmuna iz redova neorganizovanih navijaca. Znam da je long shot i da bi trebalo onda da je zaustavljao Plasticnog ali to mi je palo na pamet citajuci Coltrane-a gore i njegov opis opustenosti doticnog prilikom izlaska sa stadiona.

Meni je ovo danas palo na pamet, da Bogdanov uopste nije usao da bije Albance, vec da spreci jos vece sranje. Mozda je dobio takav zadatak, kao sto je u Djenovi imao neki drugi zadatak. Ko ce ga znati, DB- ovska posla...
Link to comment

Sokol Cikalleshi, reprezentativac Albanije i igrac Splita za Jutarnji:
 

 

- Vrlo loša situacija, bilo je to vrlo opasno za nas - javio nam se Sokol Cikalleshi iz glavnog albanskog grada Tirane.

 

- Možete zamisliti kako smo se osjećali kad 32.000 ljudi na tribinama želi ući na igralište i obračunati se s nama, albanskim igračima. Puno je to ljudi, previše. Kada smo trčali prema tunelu s tribina su nas zasuli svim i svačim. Bilo je tu kamenja, stolica, baš svega.

 

Iako je prilično brzo uspostavljen red na tribinama i s terena uklonjeni svi kojima tamo nije bilo mjesto, utakmica se nije nastavila. Naime, četiri albanska igrača pretrpjela su ozljede.

 

- Jedan je dobio sjedalicom u rame, drugoga je bolio vrat… Nije to ništa strašno, nisu to neke opasne ozljede, ali u tom trenutku nismo bili u stanju nastaviti utakmicu, makar su govorili i da će isprazniti tribine. S mentalne strane bilo je još teže vratiti se na igralište. Sasvim razumljivo. Delegat UEFA-e je vidio igrače, samo je pitao za mišljenje i nije inzistirao s povratkom na travnjak.

 

- Moram reći da su srpski igrači bili korektni. Nakon onih početnih sukoba na terenu oko zastave, poslije je sve bilo u redu. Nitko nam ništa nije predbacio. Mi smo se jednostavno borili za našu zastavu.

 

Nakon strave na stadionu Partizana, albanski reprezentativci dočekani su kao heroji na aerodromu u Tirani.

 

- O, to je stvarno bilo fantastično, puno je ljudi stiglo da bi nam iskazalo podršku. Ponosni su što smo tako reagirali, što smo se borili za zastavu. Čekali su četiri sata da se vratimo iz Beograda, stigli smo tek oko pet ujutro.

 

Sada je na UEFA-i da rasplete ovaj slučaj. Albanci se definitivno nadaju da će dobiti tri boda i tako nastaviti iznenađujući pohod prema Europskom prvenstvu u Francuskoj 2016. godine.

- Ne znamo što će biti, nadamo se bodovima, ali moramo čekati. Bez obzira na to, moramo i dalje nastaviti davati maksimum. Prvi smo na tablici, to je lijepo vidjeti.

 

Pravo je pitanje što će biti kad dođe vrijeme od revanša, u listopadu sljedeće godine.

 

- Uh, to će biti problem. U redu, srpski navijači neće doći u Albaniju, ali naš narod je ljut.

 

O tom potom, Cikalleshi je sinoć doputovao u Split kako bi se stavio na raspolaganje treneru Ivanu Matiću. Hoće li biti sposoban igrati u petak protiv Osijeka?

- Ja sam sada u redu, ono što je bilo u Beogradu treba zaboraviti.

 

Edited by Bane5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...