Jump to content
IGNORED

Srbija u kvalifikacijama za EP 2016


kud u maglu Simoviću

Plasman reprezentacije Srbije u grupi I  

65 members have voted

  1. 1. Da li će se Srbija kvalifikovati za PE 2016

    • Da, kao prva u grupi
      10
    • Da, kao druga u grupi
      12
    • Da, kao najbolja trećeplasirana ekipa
      1
    • Da, kroz baraž
      8
    • Ispadamo u baražu
      8
    • Plasirani ispod trećeg mesta u grupi
      10
    • Diskvalifikovani posle utakmice sa Albanijom
      16


Recommended Posts

 

UEFA precizirala razloge pokretanja postupka

NION, 15. oktobra (Tanjug) 

 

Evropska fudbalska unija (UEFA) precizirala je danas razloge pokretanja disciplinskog postupka protiv fudbalskih saveza Srbije i Albanije povodom prekida utakmice dva tima u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope.

Taj mecc I kvalifikacione grupe prekinut je sinoch na stadionu Partizana pred kraj prvog poluvremena nakon ssto se iznad terena pojavila bespilotna letelica sa zastavom tzv. Velike Albanije, posle ccega su usledili incidenti.

"Protiv Fudbalskog saveza Srbije pokrenut je disciplinski postupak zbog navijacckih nereda, bacanja baklji i drugih predmeta sa tribina, korisschenja lasera, ulaska navijacca na teren i slabe organizacije utakmice", saopsstila je UEFA.

SSto se ticce Fudbalskog saveza Albanije, UEFA je navela da je postupak pokrenut "zbog odbijanja nacionalne ekipe da igra nastavak prekinute utakmice i zbog prikazivanja nezakonitog transparenta".

Potvrdjeno je da che sluccaj razmatrati kontrolna, eticcka i disciplinska komisija UEFA 23. oktobra.

Predsednik UEFA Missel Platini ranije danas je izjavio da mu je zzao ssto su se dogodili incidenti u Beogradu, kao i da politiku ne treba messati u sport.

 

 

Link to comment
  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    135

  • Muwan

    126

  • MiddleClass

    125

  • katamaran

    80

Top Posters In This Topic

Posted Images

To nece resiti problem koji smo dobili, ali ce bar za trenutak ukinuti generatore problema. Da se brze reagovalo, imali bi manji problem sad. Nema koristi od toga, samo steta na kom god hoces planu, ukidaj. Sve vise je zagovornika zato sto je sve ociglednije. Prosto taj sport, organizacije i sve ostalo nemaju nikakvu svrhu, bar ne korisnu.

 

Nije da i ja to ne izgovorim sto puta u afektu, ali realno mnogo lakše je srediti stanje u sportu putem pravilne upotrebe zakona, nego ga ukinuti. Ili neko stvarno misli da će naše vladajuće bagre iseći granu na kojoj sede, putem ukidanja masovne zabave, umesto da tu zabavu omoguće normalnijem delu naroda?

Link to comment

 

 

Da ne bude sve tako crno na ovoj temi pobrinuo se gazza sa sjajnim izvestajem sa Kalenic pijace. Ulepsa mi da :rolf:

 

 

Eh, kad bi jos umeo da ucitam video od 34Mb, imao bi sliku moje zene kako skakuce na skandiranje "Ko ne skace....", to je tek spektakl. Sa sve pitanjem na engleskom pre toga "Should I jump"?

 

:s_c:

Link to comment

Nije da i ja to ne izgovorim sto puta u afektu, ali realno mnogo lakše je srediti stanje u sportu putem pravilne upotrebe zakona, nego ga ukinuti. Ili neko stvarno misli da će naše vladajuće bagre iseći granu na kojoj sede, putem ukidanja masovne zabave, umesto da tu zabavu omoguće normalnijem delu naroda?

a mozda ce ona svinjolika gamad ukidanjem fudbala naprosto postati bolji ljudi :fantom:

Link to comment

Ја хтео да рипортујем једног форумаша јер је рекао да су Албанци имали времена да убаце гол до краја полувремена, мислио сам да је нека шовинистичка шала и да мисли на убацивање у смислу уношења конструкције, односно физичког рада, а онда провалим то Фићфирић пише, па схватим да он стварно коментарише утакмицу.

Link to comment

meni je jako zao tih fudbalera, i nasih i albanskih. realno, to su klinci koji pokusavaju da igraju u uzasnim uslovima jer nemaju izbora. da se ja pitam, nista od toga se ne bi smelo tolerisati nego kao pozorisne predstave. a neko lane - kraj. ali ali ali...

Srpski igrači su bili potpuno očajni, mislim da bi bili spremni životima braniti albanske kolege, za njih je ovo bilo kao ružan san. Za tog Bekima Balaja ili kako se već zove unisono tvrde da je dobar dečko, nisam vidio tekmu, uključio sam se 10min prije drona, tako da nisam vidio mjeru te opstrukcije, ali očito su bili pod pritiskom, borba u neprijateljskom ozračju, kad odjednom zastava™, pa mene je zbunilo u fotelji, šta je njima u tom trenutku padalo napamet bog zna. A poslije dobili i batine. Ali dobro, doživjeli su tamnu stranu svoje profesije, valja im poželjeti sreću u klupskoj karijeri koja je ipak glavna. 

Link to comment

Srpski igrači su bili potpuno očajni, mislim da bi bili spremni životima braniti albanske kolege, za njih je ovo bilo kao ružan san. Za tog Bekima Balaja ili kako se već zove unisono tvrde da je dobar dečko, nisam vidio tekmu, uključio sam se 10min prije drona, tako da nisam vidio mjeru te opstrukcije, ali očito su bili pod pritiskom, borba u neprijateljskom ozračju, kad odjednom zastava™, pa mene je zbunilo u fotelji, šta je njima u tom trenutku padalo napamet bog zna. A poslije dobili i batine. Ali dobro, doživjeli su tamnu stranu svoje profesije, valja im poželjeti sreću u klupskoj karijeri koja je ipak glavna. 

Мукице. :lolol:

Link to comment

To nece resiti problem koji smo dobili, ali ce bar za trenutak ukinuti generatore problema. Da se brze reagovalo, imali bi manji problem sad. Nema koristi od toga, samo steta na kom god hoces planu, ukidaj. Sve vise je zagovornika zato sto je sve ociglednije. Prosto taj sport, organizacije i sve ostalo nemaju nikakvu svrhu, bar ne korisnu.

 

Kako mozes da kazes da bilo koji sport nema svrhu?

 

Eh, kad bi jos umeo da ucitam video od 34Mb, imao bi sliku moje zene kako skakuce na skandiranje "Ko ne skace....", to je tek spektakl. Sa sve pitanjem na engleskom pre toga "Should I jump"?

 

:s_c:

 

Blago tebi, mojih 5min je skoro 700mb, htedoh ga danas "podici" a yt kaze remaining time 249min :isuse:

Link to comment

Sto se tice Bogdanova -  pa meni nije jasno sta se cudite otkud on i dalje na stadionima. Ja sam ga sinoc licno video kada je izasao sa istocne tribine. Izasao sa tribina na onu terasu ispod tribina da grickam sunju i iskuliram od onog uzasa sa caletom kada odjednom prolazi Ivanov jos iskuliraniji od nas dvojice, preopusten seta i prolazi kros ogradu sto razdvaja istok i sever. Covek zadatka, radi za muriju, koristi sve sektore stadiona bez problema.

 

Sto se tice kazni - moze biti svega i svacega, al bogami ce biti ostre. Mozemo samo nagadjati i moliti boga da ce Tole ispasti pravi igrac.

 

Sto se tice organizacije celog festivala - jasno je kao dan da su albanski igraci znali sta ce se desiti, a posto su oni znali jasno je i da je njihov savez umesan. A ima jos jedna stvar a to je da su imali i domacu pomoc. Pre tekme sam prosetao oko celog stadiona i panduri su bili svugde rasporedjeni bar 50m od stadiona, sirok prsten su pravili osim u Humskoj ulici gde su stajali tik uz crkvu koja je odmah prekoputa severne tribine sa koje je pusten dron. Iza crkve je prostrana livada ili neki parkic sta li vec, to je bilo skroz nezasticeno. Znaci, ako hoces da upadnes u crkvu na prednja vrata ne mozes, ali zato zaobidjes policijski kordon i preko livade neometan preskocis ogradu dok oni stoje ledjima okrenuti na ulici.

 

Najtragicniji momenat veceri - smejao sam se kad je dron doleteo jer je neverovatno kako su nas zajebali, ostatak sam propratio u fazonu 'pogle koliko smo kolektivno glupi i naivni' ali kad je sa razglasa krenula neka elektronska stvar sa turkoidnim primesama doslo mi je iskreno da zaplacem. Mislim da su je na pola prekinuli, evo ako je bio jos neko na tekmi i ako je to skontao neka potvrdi da ne ispadne da lazem.

 

Zasto mi se zaplakalo? Zato sto je taj momenat savrseno objasnio da mi postajemo ono sto su oni bili pre 50 godina - lako zapaljivi varvari skloni iskljucivo divljanju, agresivnom ponasanju, nekulturni primitivci i prostacki mozgovi. Svi evoluiraju, samo mi idemo obrnutim procesom. Evo, nikad nisam hteo, bar ne do sada, da tvrdim kako je turkoidna muzika glavni razlog za svo unazadjivanje ovog naroda jer mi nije problem da odem na narodnjake i da se olesim od alkohola i pevam iako to u zivotu kod svoje kuce nisam pustio. Sinoc sam dobio potvrdu, to je to. To je taj proces degradiranja i samoponizavanja kroz turbo folk, turske serije, indijske serije, tu pre svega mislim na taj nas prosek koji cini najveci procenat drustva koji su iskljucivi konzumenti Pinka i bosforskog melosa. Trebali ste biti sinoc na stadionu da posvedocite nasoj propasti kao drustva, da vidite one telece glave sa odvratnim obelezjima koji misle da imaju dva istoka jer ima istok-centar i istok-bok, koliko se ljudima fizionimija promenila, lice sve vise na divlje veprove iako se vidi da dobar deo njih pohadja teretanu. Imaju jezivi holesterolski pogled od mlevenog mesa. Mozda preterujem ne znam stvarno, ja toliko takvih nasih ljudi u zivotu nisam video, ili se ne krecem po takvim mestima gde h mozes sresti u tolikom broju, ne znam iskreno to mi je jako zapalo za oko.

Link to comment

Može li iko navesti bar jedan postupak ili izjavu albanskh fudbalera koji su bili u pravcu smirivanja tenzija na terenu ili van njega?

 

Nema takvih postupaka ni izjava ali moze li to biti opravdanje za napad redara i navijaca na njih? Nisu smirivali situaciju ali je nisu ni potpaljivali. Ponasali su se kao bilo koji nas klub kad gostuje negde napolju

Link to comment

Srpski igrači su bili potpuno očajni, mislim da bi bili spremni životima braniti albanske kolege, za njih je ovo bilo kao ružan san. Za tog Bekima Balaja ili kako se već zove unisono tvrde da je dobar dečko, nisam vidio tekmu, uključio sam se 10min prije drona, tako da nisam vidio mjeru te opstrukcije, ali očito su bili pod pritiskom, borba u neprijateljskom ozračju, kad odjednom zastava™, pa mene je zbunilo u fotelji, šta je njima u tom trenutku padalo napamet bog zna. A poslije dobili i batine. Ali dobro, doživjeli su tamnu stranu svoje profesije, valja im poželjeti sreću u klupskoj karijeri koja je ipak glavna.

 

+1

 

i ja sam bio prilicno zbunjen u toploj fotelji™, ali priznajem da mi igraci albanske reprezentacije nisu izgledali zbunjeno. prastaj, ali moja prvi spontani utisak je bio kao da se nisu iznenadili. vrlo smireno su krenuli u odbranu zastave™. i posle kada su uleteli manijaci na teren, ja sam se iznenadio kako su prisebno prihvatili fajt sa njima. ja se usro i poceo daim vicem, bezte, pobice vas, bezite u svlacionice, spasavajte zivu glavu. jok, oni brane zastavu™, ponosno prihvataju fajt, cak i prebise posteno jednog od manijaka. ni jednom jedinom ne pada na pamet da zbunjeno i uplaseno bezi. onda, kada se skoro pa smirio fajt, stoje svi u grupi oko centra i kapitenih poziva, gestikulacijom ruku, i svi zajedno trce ka svlacionici i tu ih manijaci napadaju, ali oni se ne brane. ja se izvinjavam, to sam samo ja, ali mene je zapravo ta smirenost i organizovanost u prvo fajtu i odbrani zastave™ pa kasnije u koletivnom istrcavanju sa stadiona, na prvu loptu, bas iznenadilo. skoro pa pozitivno, jer kako su disciplinovano igtali, tako su se disciplinovano i u incidentu ponasali. mozda gresim, verovatno, ali to je bio moj utisak.

Link to comment

Može li iko navesti bar jedan postupak ili izjavu albanskh fudbalera koji su bili u pravcu smirivanja tenzija na terenu ili van njega?

Van njega pomenuto je gore da je albanski kapetan u izjavi medijima doma istakao vrhunsko ponašanje Ivanovića. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...