Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

Pogledala sam konacno prve dve epizode novog Tvin Piksa, i shvatila da se ja ipak ne secam toliko dobro svega. Ko je uopste ovaj niski bradati debeljuskasti cikica sa zarobljenim Kuperom? Vindom Erl? Izlazi mi to ime iz secanja ali ne secam se lika.

 

Ima li neka rekapitulacija starih epizoda pogodna za pogledati/procitati pre nego se krene na novu sezonu, onako lepo upakovano? (Da ne citam sad po Vikipediji i slicnim mestima) :piggy:

 

Ovako na prvu loptu mi ne deluje toooooliko privlacno, ali moguce da je i do mog trenutnog stanja i raspolozenja. Smesan mi je Kuper u koznjaku sa ovom frizurom, kao bolje stojeci Majkl Medsen :D

Link to comment

Najbolje da pogledaš originalni TP ponovo, ali ako te mrzi, onda je otprilike najbolji Twin Peaks Wiki - recimo, možeš naći bilo kog lika koji te zanima; recimo, mislim da je taj koga pominješ Mike. I to ide kroz ceo istorijat, znači originalni TP, Firewalk with Me, TP Return (i neki drugi restlovi).

Link to comment

Možda ovo pomogne:

Ali da, najbolje bi bilo da repriziraš staro ako te ne mrzi...

Quote

“The major gets abducted by aliens, horn becomes a civil war agent and Josie gets turned into a doorknob” Just a regular day at twin peaks.

 

Edited by ragasto
  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, I*m with the pilots said:

Ovako na prvu loptu mi ne deluje toooooliko privlacno, ali moguce da je i do mog trenutnog stanja i raspolozenja. Smesan mi je Kuper u koznjaku sa ovom frizurom, kao bolje stojeci Majkl Medsen :D

 

Osma epizoda je remek-delo, mada ni ostale ne zaostaju.

 

 

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, Indy said:

Najbolje da pogledaš originalni TP ponovo, ali ako te mrzi, onda je otprilike najbolji Twin Peaks Wiki - recimo, možeš naći bilo kog lika koji te zanima; recimo, mislim da je taj koga pominješ Mike. I to ide kroz ceo istorijat, znači originalni TP, Firewalk with Me, TP Return (i neki drugi restlovi).

Ainät nobody got time for that, ali precesljacu taj Wiki.

Link to comment
37 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ainät nobody got time for that, ali precesljacu taj Wiki.

 

Imam ja vremena, ali mi mnogo 3x da gledam... Za par godina, mozda.:D

Link to comment

Super je ovaj zvanicni Wiki, bilo je dovoljno i samo da procitam sinopsise obe sezone.

 

Pa hajde da vidimo kako ce ovo da izgleda, prve tri epizode me i ne vuku toliko.

Link to comment

Besmisleno je. Ta osma epizoda je neverovatna, ali ne iz ugla radnje, zapleta, smisla, već iz drugih razloga.

 

Meni je u trećoj sezone jedino kraj upečatljiv.

Edited by napadaj
Link to comment

Daj ne zajebaj.

 

Da ne ulecemo sad u raspravu da li je besmisleno ili ne, nemam vremena jbg. Osma epizoda ne bi bila nista bez prethodnih sedam odnosno drugih Tvin Piksova

 

Cak ni Inland Empajer nije besmislen a kamoli TP

Edited by Caligula
Link to comment

De gustibus, kako ono bese...

 

Lynch uopste, TP a posebno TP Return, to se prosto zavoli (ili ne.) Meni se to desilo naglo, a uopste nisam ocekivao... Nema pravila (i misljenja stoga jesu podeljena.)

Link to comment

Neču ništa da kažem (da ne bih nikoga uvredio, a i ukusi se razlikuju), ali odlična je treća sezona, daleko najbolja. Toliko puta sam je gledao, da je na video kasetama, izlizala bi se.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Koja sila od argumenata

 

 

Nisam ni davao argmente, ovo tvoje "besmisleno je" je valjda na nivou zabavista sto se argumentacije tice.

 

Prosto kazem da ne mozes tako da govoris ako ne obrazlozis sta je besmisleno.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 weeks later...

5c9f661c350878559971a23dcfefd2ddea27fe97

 

173f997230db1389c2dce239fe92bbfd216885c1

 

kacam bio klinac (treci razred) video sam ovu sliku u likovnom kabinetu i to je prva slika (i skoro pa jedina) koju sam uzeo da iskopiram.

 

msm, jeste simbol (stena, talasi, mrak, oluja koja preti) ali slicnost je neverovatna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...