Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

4 hours ago, ragasto said:

"Secret History of Twin Peaks" kreće od Kulina Bana, knjiga bukvalno počinje Luis-Klark ekspedicijom i dolaskom belaca na taj prostor.

8c441a98-22a7-48bd-9989-81a108e14782-ori

 

Dalje se pominju Rouzvel, leteći tanjiri, indijanska mitologija, projekat "Blue Book"...i uloge koje su likovi iz serije sa svojim precima imali u tim događajima. Sasvim dovoljno da uposli mozak:D

6b74919d-3b90-40b8-9473-fc092da9cbf6-ori

 

9f8942fb-7674-4f6d-9d4c-852a4973334c-ori

 

Ovo je, recimo, pismo koje je major Brigs zatekao na kompjuteru nakon što ga je sova kidnapovala:

556c5a77-c4f6-4f35-aa7d-8dd61d83e2c7-ori

bde9463b-55a3-4117-b9da-93860565f2e5-ori

 

Što se mene tiče, vredi pročitati. Imam još i "The Secret Diary of Laura Palmer" koju je pisala Linčova ćerka. Pošto ne verujem da će biti četvrte sezone, nadam se knjizi koja bi bila napisana iz ugla Gordon Colea. On se seća nezvanične verzije.:blush:

 

 

Odlična stvar, Linč je prvobitno imao velike planove za Majora Brigsa (u potencijalnoj trećoj sezoni), ali je Don S. Davis u medjuvremenu umro. :(

 

 

Zajedno sa Vindomom Erlom jedan on najbitnijih (ali i najpotcenjenijih) karaktera u originalnim sezonama. 

Edited by Jeremija
Link to comment

Vindom Erl je uleteo kao da treba da popuni drugu sezonu. Ne znam koji je plan Linch imao sa njim, ali meni su prva i treca secona (uz film) genijalstina.

Edited by Caligula
Link to comment

Meni je druga najbolja, najviše zato što se oslobodila balasta razrešenja smrti Lore Palmer, i krenula u drugom, neočekivanom pravcu. Zadnja epizoda je bukvalno remek-delo, bolje verovatno ne može, mada su neke epizode iz trećeg serijala tu jaka konkurencija.

 

Vindom Erl je tu da nam pokaže Agenta Kupera u jednom drugačijem svetlu. ali prvenstveno zato da nam predstavi koncepte Bele/Crne Lože, Dugpa, i siično. Kenet Velš je na veoma šarmantan (ali mračan) način dočarao lika koji ipak precenjuje sopstvene mogučnosti i na kraju zbog toga biva kažnjen.

Edited by Jeremija
Link to comment

Sve OK, ali meni je Twin Peaks prica o meta zlu, gde je Vindom Erl i dalje sa ove ljudske, uobicajene strane zla. Lora Palmer je ubijena nozem a ipak njena smrt je mracnija, dublja i uznemirujuce bitnija od svih ostalih bizarnih egzekucija koje su se u seriji desile - Vindom na primer ubija onog momka strelom u glavu i to tako sto ga je prethodno zazidao u sahovsku figuru. Bizarno a opet ni prineti "obicnoj" Lorinoj smrti. Bas zato sto je motiv da se Lora ubije neuhvatljiviji i tamniji od motiva isfrustriranog ludaka koji kao Rasputin valjda istrazuje svoje limite u zlu.

 

Bas na tom kontrastu (mrtvih koliko hoces ali samo jedna smrt je zaista vazna) se gradi atmosfera TPa i samo kroz tu tacku neko odgonetanje ima smisla - po cemu je ona drugacija, zasto ju je bog poslao zlatnom kuglom na zemlju kao odgovor na prvu atomsku probu etc, silazak agenta Kupera po drugi put na zemlju™ a koji ima jednu misiju - da odvede zivu Loru roditeljima - i da ne raspljinjavam dalje - meni je Vindom kao lik poprilicno bespotreban a ipak je dobio toliku paznju.

 

Onaj koji je mozda trebalo da dobije vecu paznju (a mozda je bolje sto nije) je svakako Major Brigs.

Edited by Caligula
Link to comment

@ObiW Ne zbog toga. Knjige se lepo kombinuju sa serijom i u najmanju ruku produže uživanje. Imaš, recimo, verziju agentkinje Preston po kojoj je Lora nestala i nije poznato da je ubijena a Liland je počinio samoubistvo godinu dana kasnije. Karl Rod je bio kidnapovan kao dete i ima one tetovaže trouglova. Saznaš i kako je Eni. Malo li je?

 

Vindom Erl se i meni svideo. Lik koji je srušio sliku Kupera kao anđela.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Quote

According to our sources – the same ones who told us Ewan McGregor was returning as Obi-Wan, and that the leads of Ghostbusters 3 would be young teens – Showtime is looking to bring back Agent Cooper and the cult classic horror drama Twin Peaks for at least one more season. Of course, it’s expected that David Lynch would return to helm the project as well, along with the majority of the main cast. Though details are still currently being ironed out, the fourth chapter of the acclaimed series would likely premiere in 2020.

 

 

 

https://wegotthiscovered.com/tv/showtime-bring-twin-peaks-season/

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Preminu i Robert Forster. Užasno mnogo glumaca iz novog serijala je otišlo u par godina, Miguel Ferrer, Peggy Lipton, Catherine Coulson, Harry Dean Stanton...

 

RIP Šerife Truman:

 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...