Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 9.3.2018. at 17:08, mozzer said:

... ali poslednja scena 3. serijala je nesto sto se dugo, dugo pamti... i nesto sto ne moze biti vise po mom ukusu od onoga kako je snimljeno. Jednostavno sam odusevljen. Bilo bi sjajno ako bude nastavka...

 

Zacudnost kraja poslednje epizode se vec desila jednom u drugoj sezoni, gotovo neprimetno. Identicna scena (po konceptu). Samo sto tada nije eskaliralo.

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
On 7.9.2017. at 18:04, ObiW said:

Jel se na kraju objasnilo sta je ono izaslo iz masine i pojelo golu studentariju sto se ljubavisala na kaucu u prvoj epizodi?

 

Evo je u spotu Ramstajna

 

 

 

... bukvalno mislim da ga je ovo inspirisalo

 

btw. Melanie Gaydos

 

 

 

 

gledao trecu sezonu treci put

Link to comment
  • 1 month later...

TP se secam kao kroz maglu, pre neki dan sam pricao sa sestrom o seriji, njeno secanje je nesto bolje obzirom da je starija, a pogotovu se seca kako sam ja isao po kuci sa digitronom i pricao "u njega" simulirajuci Kuperovo raportiranje Dajani. Secam se krvi, cike, vriske i crvenih zavesa - 1 uzas kao takav. Secam se da sam se plasio te serije.

Pre mesec dana krenuh u pustolovinu ni ne sluteci koliko ce me kupiti prva sezona i koliko cu se vezati za vecinu likova. Toliko me je osecaj drzao da cu verovatno pogledati ponovo. Druga mi je delovala razvuceno i nekako nepotrebno. Trecu sam zavrsio danas, ali sam uporedo pratio vasa pisanja na topicu obzirom da sam hteo da crknem od dosade...vise puta. Mozda je i do nepoznavanja lika i dela Linca (jednom pustio Eraserhead i smorio se, Mulholland Drive i Lost highway mi bili odlicni doduse, kao i Divlji u srcu) kao i ljudi/filmova kojima je on zeleo da pokloni omaz.

 

Inace, serije sam se setio slusajuci Lora Palmer temu u kolima sa neke Filmska Muzika kompilacije i nekako su me prosli zmarci i naisla secanja na period odrastanja kada smo svi bili na okupu i kada se vreme merilo prema onome sto cekamo na TV (crtaci, fudbal, serija, film, Opstanak)

Kao kad iz Fm predje u Cdur i svi pomislimo da ce sve biti u redu i kao kad nas vrati iz Fdura u Cmol i svi znamo da nista nece biti u redu. Jer to je i takav je zivot pun aps end dauna.

Link to comment

Eh, sad. Sve vreme sam mislio da je lokacija tamo gde je prsten sa znakom sove.

 

Da li je neko čitao knjige? Naročito je bitna "The final dossier" pošto je pisana iz ugla agentkinje Preston:wub:, ima nekih razrešenja.

Link to comment
On 6.6.2019. at 2:48, ragasto said:

Eh, sad. Sve vreme sam mislio da je lokacija tamo gde je prsten sa znakom sove.

 

 

 

Prsten je samo neka vrsta markera. Inače, mapu su pokušali dešifrovati i u samoj seriji (pred kraj druge sezone), ali su ovde neke stvari ipak detaljnije objašnjene.

 

 

 

On 6.6.2019. at 2:48, ragasto said:

 

Da li je neko čitao knjige? Naročito je bitna "The final dossier" pošto je pisana iz ugla agentkinje Preston:wub:, ima nekih razrešenja.

 

 

Imam samo Final Dossier (koji je sasvim OK, ali "prizemniji" nego sama serija), Ako nabavim nešto starije, napisaću na temi...

Edited by Jeremija
Link to comment

"Secret History of Twin Peaks" kreće od Kulina Bana, knjiga bukvalno počinje Luis-Klark ekspedicijom i dolaskom belaca na taj prostor.

8c441a98-22a7-48bd-9989-81a108e14782-ori

 

Dalje se pominju Rouzvel, leteći tanjiri, indijanska mitologija, projekat "Blue Book"...i uloge koje su likovi iz serije sa svojim precima imali u tim događajima. Sasvim dovoljno da uposli mozak:D

6b74919d-3b90-40b8-9473-fc092da9cbf6-ori

 

9f8942fb-7674-4f6d-9d4c-852a4973334c-ori

 

Ovo je, recimo, pismo koje je major Brigs zatekao na kompjuteru nakon što ga je sova kidnapovala:

556c5a77-c4f6-4f35-aa7d-8dd61d83e2c7-ori

bde9463b-55a3-4117-b9da-93860565f2e5-ori

 

Što se mene tiče, vredi pročitati. Imam još i "The Secret Diary of Laura Palmer" koju je pisala Linčova ćerka. Pošto ne verujem da će biti četvrte sezone, nadam se knjizi koja bi bila napisana iz ugla Gordon Colea. On se seća nezvanične verzije.:blush:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...