Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

1 hour ago, mozzer said:

Meni uopste nije los, stavise, ali je jezivo mracan...

 

Ako ti je FWWM jezivo mračan, koliko će ti tek biti mračan ovaj serijal...

 

 

Odličan je novi TP, pravo remek delo, ali je istovremeno i mnogo drugačiji od onoga što smo nekad gledali. Generalno je najbliži FWWM (koji je i esencijalan za razumevanje čitave priče), tako da ko nije gledao...

 

 

Bez ulaženja u detalje (da ne bih onima koji ovo nisu gledali prošle godine na HBO kanalima nešto kvario), mnogo toga je drugačije, definitvno se raskrstilo sa formatom soap opere, serija je sad mnogo teža za praćenje i zahteva mnogo više koncentracije, čak i sitni detalji mogu biti vrlo bitni, neke ćete primetiti tek posle ponovnog gledanja, a neke, verovatno, nikad. Par epizoda su nešto što nikad niste gledali na televiziji, barem ne u ovom formatu, računajući i jednu "origins" epizodu koja u sebi sadrži predivan hommage Kubricku.

 

Koliko god neke stvari na početku budu izgledale konfuzno, serijal (i knjiga - Final Dossier), na kraju daje odgovore na većinu pitanja, često znatno različite od očekivanih.

 

 

Postoji dobra mogućnost da će Lynch snimati još sezona, ali je ova "završena" kao celina, tako da to za gledaoce ovog serijala ne predtavlja nikakav problem. Svima koji nisu gledali ovu novu sezonu, želim prijatno gledanje, trudiću se da ništa ne spojlujem. 

Edited by Jeremija
Link to comment
27 minutes ago, Jeremija said:

 

 

 

 

Odličan je novi TP, pravo remek delo, ali je istovremeno i mnogo drugačiji od onoga što smo nekad gledali.

i oni koji su nekad gledali su dosta drugachiji :hihi:

 

meni je i repriziranje starih donelo 1 izvesnu radost, istorijske vrste, da se istovremeno setim kako je bilo kad se gledalo originalno, ko sam ja bila i shta sam volela od serije. i isto to mi je preslatko i sad.

 

dakle radujem :D

Edited by gospa buba
Link to comment
31 minutes ago, Jeremija said:

 

Ako ti je FWWM jezivo mračan, koliko će ti tek biti mračan ovaj serijal...

 

 

Odličan je novi TP, pravo remek delo, ali je istovremeno i mnogo drugačiji od onoga što smo nekad gledali. Generalno je najbliži FWWM (koji je i esencijalan za razumevanje čitave priče), tako da ko nije gledao...

 

Odgledao sam vec i ovaj serijal :) Nego sam na miru svako vece gledao prva dva serijala ponovo na RTS2, veceras cu FWWM a od sutra ovaj novi treci. Za novi serijal se sve slazem kako si napisao. Zaustavlja dah.  Na momente je, naravno, bilo mracno i cudno i novo, ali to je sve bas onako kako treba da izgleda 2017.godine. Izvanredno. Necu nista da otkrivam, ali poslednja scena 3. serijala je nesto sto se dugo, dugo pamti... i nesto sto ne moze biti vise po mom ukusu od onoga kako je snimljeno. Jednostavno sam odusevljen. Bilo bi sjajno ako bude nastavka...

 

Oko mracnosti - jeste novi serijal na neki vrlo jak i odredjen nacin mracan ali kazem za mene bas kako i treba da bude 2017.godine. FWWM osim toga sto je cisto remek delo, potpuno se slazem sa teacherom, je mracno na jedan ziv i jeziv nacin, kroz direktno odrazavanje na jedan lik, lik meni omiljene Lore, tj Sheryl Lee. Bilo je potrebno dosta hrabrosti staviti ovoliko zla u film. Jer ono negde postoji medju ljudima i ne sme da se ignorise.

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

 

meni je i repriziranje starih donelo 1 izvesnu radost, istorijske vrste, da se istovremeno setim kako je bilo kad se gledalo originalno, ko sam ja bila i shta sam volela od serije. i isto to mi je preslatko i sad.

Potpuno isto ovde, ceo post :)

Link to comment
6 hours ago, Jeremija said:

 Generalno je najbliži FWWM (koji je i esencijalan za razumevanje čitave priče), tako da ko nije gledao...

 

 

Nekako sam se snasao i bez FWWM (mada sam gledao puno inserata na YT da skoro kao i da sam ga gledao).

Link to comment

ne znam, imamol tuche?

 

pogledala pola vecheras, ne mogu da se borim protiv programske sheme :dry:

 

stari glumci su shecer [emoji4]

 

lik za shankom, brada, kako je on korelisan sa starim epizodama, neki brat renoa ili chiji? :unsure:

 

uglavnom troshim vreme na prepiznavanje starih i na citate...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

ne znam, imamol tuche?

 

pogledala pola vecheras, ne mogu da se borim protiv programske sheme :dry:

 

stari glumci su shecer emoji4.png

 

lik za shankom, brada, kako je on korelisan sa starim epizodama, neki brat renoa ili chiji? :unsure:

 

uglavnom troshim vreme na prepiznavanje starih i na citate...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Medhen Amik je definitivno neka poslastica

 

Lik za sankom mmmmmmmmm na svako pitanje vezano za seriju nećeš dobiti odgovor,ne od nas nego od gosn Lincha 

TAko da je najbolje da isključiš mozak i uživaš u pokretnim slikama,lake droge opciono  

Link to comment

To je jedan od one braće koji su bili optuženi za ubistvo,imao je sex sa Lorom veče kada je ubijena .Liland Palmer ga je kasnije ubio u bolnici.

Odnosno isti  glumac je u ovoj verziji šanker.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 3/9/2018 at 4:29 PM, Jeremija said:

 

Postoji dobra mogućnost da će Lynch snimati još sezona

 

 

... bog mu dao zdravlja.

 

Gledam trecu sezonu ponovo, osma epizoda remek-delo, sada me (ponovo) izuo.

 

Iznenadjujuce je citljiv TP, samo da se pohvataju bitni simboli. Uzivanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...