Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Pa to zapravo i nije baš tačno. Njegov veliki greh je što je vara, ali je u suštini ipak dobar momak koji se našao u lošoj situaciji (a bogami smo i to spremni da mu oprostimo kad shvatimo ko je ona u stvari). Pored toga tu je i njegov otac koji je navodno bio nasilan (ali to samo čujemo, ne vidimo). Ostali muškarci su prosto izmanipulisane žrtve koje plaćaju za svoje verovanje ženama. Izuzetak je njegov advokat koji je prikazan vrlo pozitivno.

Link to comment

samo vara?

 

sad ces mi na il :fantom:

 

zivi kao pijavica i kara klinku koja mu moze biti scer. nije to u sustini dobar momak.

 

onaj klosar sto ju je opljackao je ocigledno neki olos, nemoj mi reci da ti i on lici na zrtvu.

a advokat je advokat, tesko da oni mogu ikako biti pozitivni. 

Link to comment

Pa svaki je o određenim osobama, ali da se odnosi samo na njih, nikome ne bi bio zanimljiv. A kad koristiš najgore mizgine stereotipe u filmu, bolje da za to imaš neki dobar umetnički razlog. Ima onih koji tvrde da Gone girl ima takav razlog, ali ja baš i nisam ubeđen.

 

Doživela sam to samo kao igranje sterotipima (žena, muškarac, porodica, društvo), ni traga mizoginiji. 

Link to comment

Doživela sam to samo kao igranje sterotipima (žena, muškarac, porodica, društvo), ni traga mizoginiji. 

 

To bi mogao da bude jedan odgovor, ali sa tim igranjem stereotipima je uvek problem što se vrlo lako desi da se stereotipi poigraju autorom, a to se po mom mišljenju desilo ovde.

Edited by Turnbull
Link to comment

E, jbg, autor je i sam živ čovek među živim ljudima koji podležu stereotipima, čak (ili tim pre) i kad im se protive, ne očekujem (verujem da mi se i ne bi dopala) izvanljudsku perspektivu. Ne mogu da kažem da mi se film sasvim dopada u kontekstu sadržaja i uverljivosti, ali mi se čini da i ne teži dopadljivosti nego zapitanosti. 

 

et Toni 

Ostaje jer veruje u popravljivost sveta i magiju odnosa među ljudima. Neko drugi bi rekao da je avanturista, mazohista, osvetnik,  štagod, iznosim svoj utisak. 

Odnos sestre i brata je, čini mi se,  poigravanje Antigoninim kompleksom. 

Edited by Notorious
Link to comment

E, jbg, autor je i sam živ čovek među živim ljudima koji podležu stereotipima, čak (ili tim pre) i kad im se protive, ne očekujem (verujem da mi se i ne bi dopala) izvanljudsku perspektivu. Ne mogu da kažem da mi se film sasvim dopada u kontekstu sadržaja i uverljivosti, ali mi se čini da i ne teži dopadljivosti nego zapitanosti.

 

Niko ne očekuje, ali umetnost mora da bude u stanju da podriva stereotipe, a ne da im se predaje ili ih učvršćuje. Korišćenje stereotipa u umetnosti nije samo moralni već i umetnički prestup, lenjost duha i korišćenje gotovih rešenja.

 

Nisam video da film podstiče zapitanost, naprotiv, mislim da se zadovoljava jeftinim cinizmom.

Link to comment

Zanimljivo je da optuzujes film/autore za mizoginiju primecujuci muskobanjastost cak dve zene u filmu. Sta to govori o tebi?  :fantom:

a pritom je u slucaju pandurke rec o cistom stereotipu. zena je pandurka, stoga je muskobanjasta :fantom:

Link to comment

Niko ne očekuje, ali umetnost mora da bude u stanju da podriva stereotipe, a ne da im se predaje ili ih učvršćuje. Korišćenje stereotipa u umetnosti nije samo moralni već i umetnički prestup, lenjost duha i korišćenje gotovih rešenja.

 

Nisam video da film podstiče zapitanost, naprotiv, mislim da se zadovoljava jeftinim cinizmom.

 

Zar tvoje teze o potencijalnoj mizoginiji nisu neka vrsta zapitanosti, tipa našto to i čemu? Ako jeste, zašto jeste, čemu izvrtanje uloga, ako ga ima?

Link to comment

Nije to nikakvo izvrtanje uloga, to jedna rasprostranjena predrasuda, poput one da gejevi imaju više prava od heteroseksualaca i da su zaštićeni kao beli medvedi. To nije tačno, ali se od strane mnogih ljudi percipira kao tačno. Reprodukovati ovu viziju nije podsticanje na mišljenje, nego učvršćivanje rasprostranjenih predrasuda.

Edited by Turnbull
Link to comment

Govorim o svetu u kome je sociopatska/psihopatska struktura ličnosti rezervisana, ne bez razloga, uglavnom za muškarce (zanemari pojedinačne slučajeve), manipulativne, sadistički nastrojene, na sve spremne, i, sve u svemu, zlokobne. Trebalo bi da budem baš zadrta feministkinja (a nisam još ni no do f doprla kako valja) da bih poruku filma protumačila kao alarm žene imaju više prava od muškaraca,. 

edit: razbaškarila se slova

Edited by Notorious
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...