Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

Pa svi su dovedeni do karikature, ali ta navodna društvena kritika je vrlo tanka i usiljena (svedena na karikirane isečke sa tv-a), da ne pominjem - užasno mizogina (način na koji se film bavi porodičnim nasiljem je jeziv, a u nema pozitivnog ženskog lika u filmu osim policajke koja je vidno muškobanjasta, i sestre, koja je takođe muškobanjasta, a još mu je i bliznakinja).

 

Ali čak i da nije tako, to je zapravo manji deo filma, glavni deo sa tim nema nikakve veze - trilerska priča o ženi koja namešta svog muža a ubistvo zato što... nije normalna? Njena motivacija nikada nije objašnjena, a ona sam je, rekoh već, potpuno prazan lik bez ikakvog unutrašnjeg života. Film hintuje na neka objašnjenja (Amazing Amy, feminizam, cool girls, itd.), ali sve je to toliko nedkuvano i neubedljivo, da su ti hintovi još uvredljiviji zapravo. Konačno, nije uopšte jasno šta film zapravo želi da bude - satira? triler? egzistencijalna kritika ustanove braka? Kao satira je nesmešan, površan i prvoloptaški (zar stvarno treba snimiti film od dva i po sat da bi se reklo kako je televizija površna i kako senzacionalistički novinari ne mare za istinu - jebo satiru), kao triler je krajnje neubedljiv i nemotivisan, kao kritika braka je prosto lažan i nategnut.

Link to comment
  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

Ne potcenjujem ga ja, nego sam film (knjigu nisam čitao, ali koliko razumem, to je mnogo elaboriranije, kao i cool girl segmnent). Dakle nešto se namiguje u tom smeru, ali to posle nema nikakvu funkciju u filmu, kao ni mnoge druge stvari (njegov otac, npr. - zašto smo morali da ga vidimo? čemu služi njegovo pojavljivanje?).

 

Meni bi bilo mnogo zanimljivije da vidim tu prilču o Amazing Amy i odnosu sa roditeljima, detaljnije razvijenu. Avaj, ništa od toga.

Edited by Turnbull
Link to comment

Pa svi su dovedeni do karikature, ali ta navodna društvena kritika je vrlo tanka i usiljena (svedena na karikirane isečke sa tv-a), da ne pominjem - užasno mizogina (način na koji se film bavi porodičnim nasiljem je jeziv, a u nema pozitivnog ženskog lika u filmu osim policajke koja je vidno muškobanjasta, i sestre, koja je takođe muškobanjasta, a još mu je i bliznakinja).

Misogyny hunter is back! :fantom:

Link to comment

Ne potcenjujem ga ja, nego sam film (knjigu nisam čitao, ali koliko razumem, to je mnogo elaboriranije, kao i cool girl segmnent). Dakle nešto se namiguje u tom smeru, ali to posle nema nikakvu funkciju u filmu, kao ni mnoge druge stvari (njegov otac, npr. - zašto smo morali da ga vidimo? čemu služi njegovo pojavljivanje?).

 

Meni bi bilo mnogo zanimljivije da vidim tu prilču o Amazing Amy i odnosu sa roditeljima, detaljnije razvijenu. Avaj, ništa od toga.

 

kako nista... procitaj knjigu

Link to comment

et kobni

 

Ma znam :)

 

Inače nema puno filmova koje sam skoro gledao u kojima sam uočio ozbiljan problem s tim, osim Jagten i ovog sad. Ali kod Jagtena je to veći problem, jer je bolji film, a ovde je problem, ali je film ionako loš, so who cares.

Edited by Turnbull
Link to comment

Zaintrigirali ste me da gledam ali ipak necu da platim kartu. Pre bih dala pare za still alice. Imam dusevnu traumu od finchera jer me je strah da me ponovo ne razocara. Zena sa tattoo je potpuna prekopirano od svedske verzije ali je intro boli glava.

 

mislim da je razlog zasto je fight club kultni, uticaj bred pita i nortona na film. Bas kao sto mislim da je bronson sjajan zbog uticaja hardija na refna, a ubedjena sam da se isto desilo sa goslingom u drajvu (deo half nelsona karaktera je preslikan)

Link to comment

kazes da nisi citao knjigu + kazes ovo;

 

Meni bi bilo mnogo zanimljivije da vidim tu prilču o Amazing Amy i odnosu sa roditeljima, detaljnije razvijenu. Avaj, ništa od toga.

 

i onda ne razumes sto sam ti prepopucila stivo...... detalja nema u filmu, i to je fakat, al ima u knjizi.. samo sam htela da predlozim, kad vech imas zelju da vidis tu pricu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...