Jump to content
IGNORED

gone girl


Sundance Kid

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Turnbull

    25

  • Hippie

    17

  • Ajant23

    15

gledo li je neko novog Finchera?

 

vidim opake ocene ima na rotten tomatoes i imdb, jedva cekam bioskop sutra.

 

Odgledao sinoć i samo jedna riječ kao ocjena - razočaranje! A bio sam se baš naoštrio na film, još kad sam na par mjesta pročitao da je knjiga odlična  :cry:

 

Predug, razvučen, predvidljiv, bez oštrice, trilerskog uzbudjenja, sve kontra Finchera i mojih očekivanja.

 

Možda je do mene ili do ogavnog izbora postave (organski ne podnosim Afflecka, a i ova mi Rosamund nije nešto spec), možda će ti se film svidjeti, ali ja mu više od 5/10 ni u snu ne bih dao.  

Link to comment

Odgledao sinoć i samo jedna riječ kao ocjena - razočaranje! A bio sam se baš naoštrio na film, još kad sam na par mjesta pročitao da je knjiga odlična  :cry:

 

evo.. definitivno bolja od filma

 

ne znam dal sam filmom razocarana, ali svakako sam vise ocekivala.... najvechi twist mi je bijo taj sto ne volim Afleka, koji mi se u filmu dopao.. a volim Rosamund koja mi se u filmu nije dopala - sto se mene tice, nije uspela da docara karakter koji je trebala da bude, da ne spojlujem..... [Emily Ratajkowski ima prelepe sike!]......... fino mi je legla duzina filma, ali slazem se da nema ostrice i trilerskog uzbudzenja..... ima komicnih trenutaka, ali je teska melodrama iznad svega

Edited by Hippie
Link to comment

Gledao sinoć Gone Girl. Najgoi Finčer koje sam u životu gledao (mada su mi promakli Bendžamin Baton i Devojka sa tetovažom). Prazno, glupo, neuverljivo, na ivici nenamerne parodije.

 

I pored svega nije nezanilmljivo i ko ode u bioskop neće se smoriti, može da prođe kao jedan od onih Hallmark made for tv trilera.

Link to comment

Odgledao sam Gone girl prije koji dan. Meni je film izuzetno dobar iako je dosta drugaciji od onog kakav sam ocekivao. Ocekivao sam tipican Fincerovski film gdje se napetost moze rezati do poslednjeg kadra. Ovde toga ima, napetosti, misterije, psiholoskog trilera, ali samo do polovine filma. Od polovine je totalno drugaciji i tesko ga je smjestiti u neki konkretan zanr. Uglavnom, obiluje satirom, cak i parodijom citavog drustva. Mislim da je Fincer dosta dobro upakovao poruku koju je htio poslati. Dakle, ovo opste nezadovoljstvo koje vidim diljem interneta filmom, rekao bih da nije zbog njegovog (ne)kvaliteta vec zbog toga sto se poprilicno razlikuje od filma kakvog su ljudi zamisljali da ce biti. Ljudi su ocekivali triler a dobili su dramu.

Link to comment

Koja je to poruka?

 

Inače, moj problem s filmom nije što je izneverio moja žanrovska očekivanja, nego što je glup, trapav, neuverljiv i šupalj.

Edited by Turnbull
Link to comment

meni se sve cini da bi bio bolji da se Pajkova malo vise potrudila..... ona je ipak trebala da nosi film... onakav karakter zahveta vrhunsku posvechenos, a ona je meni delovala tako neuverljivo i prazno da je ono bilo za ne verovati

Link to comment

Koja je to poruka?

 

Inače, moj problem s filmom nije što je izneverio moja žanrovska očekivanja, nego što je glup, trapav, neuverljiv i šupalj.

 

kritika drustva zeljnog senzacije, koja spremna da svakog optuzi i osudi bez ikakvih dokaza, a da se sutra pravi da se nije desilo. da ne spominjem likove poput amynih roditelja, one voditeljice talk showa, one ludace sa selfijem, pa i advokata koji je specijalista za odbranu "zenoubica" koji su dovedeni gotovo do karikature.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...