Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

1. elektronsko glasanje

2. elektronsko poštansko sanduče i dostava podnesaka advokatima uz mogućnost da advokat navede da je na godišnjem odmoru ili bolovanju kada ne može da prima poštu.

3. elektronski uvid u predmete koji se ionako skeniraju

4. čipovana članska karta za elektronsku identifikaciju 

 

ono, budzet AKBa je dva miliona evra godisnje i kao ne mogu to napraviti ili pritisnuti ministarstvo pravde da to omogući.

  • +1 1
Link to comment

Zove me juče neka Australjanka da joj objasnim kako kod nas direktor društva može da dobije otkaz ugovora o radu zaključenog na neodređeno i kaže ona:

 

- OK, sorry, I'm not so much into employment law, corporate is my field, thanks for clearing this up.

 

Ja, koji sam se juče bavio porezima, nekretninama, radnim pravom, statusnim pitanjima i naknadom štete:

 

- You're welcome.

 

Ovako nekako:

 

b00.jpg

 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Zove me juče neka Australjanka da joj objasnim kako kod nas direktor društva može da dobije otkaz ugovora o radu zaključenog na neodređeno i kaže ona:

 

- OK, sorry, I'm not so much into employment law, corporate is my field, thanks for clearing this up.

 

Ja, koji sam se juče bavio porezima, nekretninama, radnim pravom, statusnim pitanjima i naknadom štete:

 

- You're welcome.

 

Ovako nekako:

 

b00.jpg

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, Ayatollah said:

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

sta ta ekipa radi u BG?

Link to comment
54 minutes ago, Ayatollah said:

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

 

Identicna situacija je u IT u celoj Evropi. Samo prepakivanje...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Vidim da znaš kakav je to osećaj kad se nalaziš na konf callu sa pet, šest advokata iz White&Case i sličnih kancelarija koji su svi od reda specijalisti za pravo osiguranja vazduhoplova i imovinsko pravne odnose u vazduhoplovstvu, sa master diplomama Ivy League ili Oksforda i Kembridža i sličnih škola, debatuješ o zakupu i osiguranju aviona koji vredi 300 miliona evra, i trebaš da ostaviš utisak kako ti u stvari dobro vladaš međunarodnim i srpskim vazduhoplovnim pravom, i u stvari znaš o čemu govoriš, jer im to naplaćuješ stotine evra po satu. A ti do pre 3 minuta popunjavao registracionu prijavu za upis prokuriste u APR-u, a posle calla moraš da završiš odgovor na tužbu u radnom sporu za prekovremeni rad sa vrednošću spora od 30k dinara. 

 

 

Jašta.

 

Kad smo radili UPPR-ove pre 7-8 godina, advokati EBRD i IFC su zahtevali da se iz ugovora o kreditima zaključenim sa sindikatima banaka do najsitnijih detalja prenesu obaveze koje se odnose na ekologiju i da se smatraju bitnim elementima UPPR-a čije kršenje dovodi do pada plana. Onda u UPPR od 250 miliona evra unosim obaveze mog klijenta da ne lovi ribu mrežama nekih karakteristika na udaljenosti od xy kilometara od morske obale, iako se bavi hemijskom industrijom i nema apsolutno nikakve veze sa ribolovom, i smejem se kad pomislim da će to da čitaju u Privrednom sudu u Beogradu, a da moj klijent po tom UPPR-u neće moći da isplaćuje obaveze duže od 3 meseca nakon isteka grejs perioda.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Miki_belavista said:

sta ta ekipa radi u BG?

 

Ma nisu oni videli Beograd ni na razglednici, već zakažemo conference call na Teamsu/Webexu/čemugod, pa ja pričam iz Beograda, a oni iz Londona/Njujorka/gdegod. Raznih tema ima, u ovom slučaju što sam naveo zakup i osiguranje aviona koje iznajmljuje Air Serbia, i pitanja u vezi sa tim...

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

 

Ma nisu oni videli Beograd ni na razglednici, već zakažemo conference call na Teamsu/Webexu/čemugod, pa ja pričam iz Beograda, a oni iz Londona/Njujorka/gdegod. Raznih tema ima, u ovom slučaju što sam naveo zakup i osiguranje aviona koje iznajmljuje Air Serbia, i pitanja u vezi sa tim...

a ok to vec ima smisla.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pozdrav, ne znam da li je pitanje za ovu temu ali advokatski savet bi mi bio koristan. Tata mi je preminuo prosle godine i danas je stigao neki zahtev da vratimo njegove penzije za dve godine. Situacija je sledeca, 2018 je dobio srpsku starosnu penziju na osnovu godina staza. Istovremeno je podneo zahtev i za rumunsku penziju pa su ga savetovali da radi jos 2 godine tamo da bi imao 15 godina njihovog staza i pravo na njihovu punu penziju. Tako je i bilo, primao je od 2018 nasu penziju (za deo rada iz Srbije) i od 2020 dodatno rumunsku penziju preko njihovog racuna (isto za deo godina sto je radio tamo). Nakon smrti mama je podnela zahtev da prima rumunsku porodicnu penziju, ne i srpsku, da bi danas stiglo to resenje o povracaju svih penzija od 2018 do 2020. Da li neko zna o cemu je rec i na osnovu cega imaju pravo da to zahtevaju? Da li nekako moze da se ulozi zalba? Hvala


Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
  • 7 months later...

Da li vam radi Geosrbija? Meni ne izbacuje ništa kad ukucam broj parcele i KO, a obično već samo po broju parcele izbaci sve rezultate u državi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...