Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

 
Toliko sam zamrzeo outsourcing pravnika za ove 3 i po godine, da se na kraju nisam ni prijavio.


Brale, pa šta se po Beogradu radi s tim, pa to je show.

Znači advokatski propisi tipa namrgođen pogled je povreda kodeksa i disciplinski prestup, a s druge strane neki bratić pre par dana preko "Infostud"-a traži advokatskog pripravnika (ali plaćenog!) za rad na tehničkom pregledu, da izdaje regi nalepnice. 'Nači lizing radne snage radimo, mašala.

Pa neeeemojmo.

____

@napadaj Srećno, kolega!

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

Hvala!

 

 

Zna li neko šta se dešava sa masovkama protiv banaka? Imam drugara koji je vodio preko 2000 sporova, ali neće da kaže da li ga stranke jure za sudske troškove koje treba da plate, niti da li banke traže troškove, a ne znam ni da li su sudovi počeli masovno da odbijaju tužbene zahteve.

Link to comment
40 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jel si otišao iz osnovnog ili višeg?

 

iz osnovnog sam otišao, odnosno tamo sam bio zamenik jt. pre toga sam kao saradnik neko vreme bio u jednom od specijalnih (posebnih) tužilaštava

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakva vam je situacija sa pripravnicima? Kod nas horor, javlja se 20 puta manje ljudi u poređenju sa periodom pre 8-9 godina, mnogi su već u tridesetim, čak i kad neko deluje dobro, ispostavi se da nije čitav ili da ne zna ništa, baš ne znamo šta da radimo.

 

 

Link to comment

Ma ne volontiraju nikada, niti to piše u oglasima, pa da ih odbija. Ja sam pred kraj pripravničkog staža imao skoro 700e, nisu plate problem.

Edited by napadaj
Link to comment
On 17.6.2022. at 8:22, napadaj said:

Hvala!

 

 

Zna li neko šta se dešava sa masovkama protiv banaka? Imam drugara koji je vodio preko 2000 sporova, ali neće da kaže da li ga stranke jure za sudske troškove koje treba da plate, niti da li banke traže troškove, a ne znam ni da li su sudovi počeli masovno da odbijaju tužbene zahteve.

 

On 17.6.2022. at 8:29, Tribun_Populi said:


 

 


Mislim da odumiru lagano.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

Ja sam u ovoj godini dobio dve presude. Jednu pre mesec dana....samo je leglo od izvršitelja 17 000. Evo pre nedelju dana mi je tražio izvod iz Unicredit banke za 2017. to je suprugin predmet...on je negde oko 110 000......tako da...napalaćuje se.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Ma ne volontiraju nikada, niti to piše u oglasima, pa da ih odbija. Ja sam pred kraj pripravničkog staža imao skoro 700e, nisu plate problem.

U Nišu ti je to u proseku...izmedju volontiranja i slepačkih 20-30 iljada. Ako upadneš na državni program pa izvučeš minimalac---premija.

Link to comment
Ja sam u ovoj godini dobio dve presude. Jednu pre mesec dana....samo je leglo od izvršitelja 17 000. Evo pre nedelju dana mi je tražio izvod iz Unicredit banke za 2017. to je suprugin predmet...on je negde oko 110 000......tako da...napalaćuje se.
Ovde preinačuju i odbijaju, linearno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Ovde preinačuju i odbijaju, linearno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Postupak, koliko vidim, se vodio u Kragujevcu....predpostavljam da je neka banka "osnovana" tamo. Izvršitelj, naš, lokalni...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...