Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts



Jel realno da se raspravljate sa stavom, pa on uzme 100 evra za pola sata kucanja na kompu, to je previše, to sam mogao i sam da uradim i ja znam vord da koristim. Pa uradi sam


+1000

Pa kad mi posle dođeš da ti popravljam što si zasr'o, mojne da ti bude skupo.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
  • 1 month later...

Ово писао Шећероски? Мислим, можда је и тачно али ме начин на који је написано наводи да сумњам да се догађај десио баш како је описано. 

 

 

Link to comment

Postao partner. Sudeći po obimu i složenosti poslova koje sam odmah preuzeo, razmišljam da se vratimo na pretpartnersko stanje od pre nekoliko dana, ovo je pakao. :lolol:

Edited by napadaj
  • +1 5
  • Haha 2
Link to comment

@napadaj

 

Dođi kod mene u firmu, radićeš obimne i složene poslove na engleskom, ali za fiksnu platu i bez mogućnosti napredovanja...

 

Šalim se, ofc, čestitam i neka je sa srećom. Proći će brzo taj prvi šok, ja sam ga preživeo kada sam u bivšoj firmi prešao iz operative u menadžment, to je prirodan tok stvari. 

 

EDIT: Danas se našim redovima pridružio još jedan forumaš, ali ću ga pustiti da se sam javi, ako hoće...

Edited by Ayatollah
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Ma meni i nije šok, sve te stvari sam i dosad radio i faktički imao status partnera, nego se sad ovo formalizovanje statusa poklopilo sa navalom nekih sumanutih poslova. :D Svakako je bitno da pre svega gledamo sebe i da nalazimo sopstvene paušalce, pa da ne zavisimo od kancelarija i da u svakom momentu možemo da odemo.

 

Znam čoveka koji je suštinski partner u jednoj kancelariji, a još nije položio pravosudni, mislim da je on pametniji od svih nas. :lolol:

Edited by napadaj
  • +1 2
Link to comment

Uzgred, pun forum advokata, a nema koleginice niti jedne. Mislim upisane u komoru.  Ima devojaka i iz privrede i iz akademije ali ne iz advokature…

 

Drugim recima, go Valkira, go

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
42 minutes ago, bags said:

Kako sustinski ako nije forumasica?

:Jova:

 

 LOL, nismo se razumeli. Ja sam mislio da me pitaš da li sam dobio novčanu premiju, obzirom da radim za fiks, a ti si mislio da li je forumaš premija. 

 

Ne, nije forumaš došao kod mene u firmu, i neće nikada ni u ovu ni u fimu ovog tipa, ako je pametan. Samo se upisao u Komoru.

 

EDIT: Slažem se u potpunosti sa @Hamlet Strašni.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Cestitke neznanom forumasu na upisu u komoru! Necu nista da mu pricam sve je vec objasnjeno na Fb stranici Dnevna doza prosecnog advokata.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
37 minutes ago, Moća said:

Cestitke neznanom forumasu na upisu u komoru! Necu nista da mu pricam sve je vec objasnjeno na Fb stranici Dnevna doza prosecnog advokata.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

A ako je bio advokatski pripravnik, sve je već i iskusio u praksi...

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, napadaj said:

Postao partner. Sudeći po obimu i složenosti poslova koje sam odmah preuzeo, razmišljam da se vratimo na pretpartnersko stanje od pre nekoliko dana, ovo je pakao. :lolol:

 

Čestitam napadaj, srećno, posebno sa spavanjem, ovi moji kao vampiri, banu u kanc u 22 "da završe nešto", zatekneš ih posle ujutru kako su došli pre tebe, u drugom odelu.

 

6 hours ago, napadaj said:

Ma meni i nije šok, sve te stvari sam i dosad radio i faktički imao status partnera, nego se sad ovo formalizovanje statusa poklopilo sa navalom nekih sumanutih poslova. :D Svakako je bitno da pre svega gledamo sebe i da nalazimo sopstvene paušalce, pa da ne zavisimo od kancelarija i da u svakom momentu možemo da odemo.

 

Znam čoveka koji je suštinski partner u jednoj kancelariji, a još nije položio pravosudni, mislim da je on pametniji od svih nas. :lolol:

 

Uh, to mi je san, da se ne upišem u komoru, dovedem par većih klijenata, ispratim operativno, ne idem po sudovima...

 

-------

 

Juče gledam Linkedin, izašao oglas Huawei-ja, traže otprilike ono što mi radimo in-house kod najvećeg klijenta, privreda, radno, statusno, analiziraš ugovore specifične za konkretnu oblast poslovanja, sve ostale ugovore vezane za nabavke, zakup i sl, daješ komentare na engleskom, komuniciraš sa svima, evidentiraš sve, sastančiš, budeš uvek strpljiv i prijatan, ne mora pravosudni (šansa da je neko radio sve to u sličnom okruženju i da nema pravosudni minimalna)...i da radiš sa "permanent outsourced contract". Toliko sam zamrzeo outsourcing pravnika za ove 3 i po godine, da se na kraju nisam ni prijavio.

Edited by boldrock
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...