Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Lično ja. I koleginica. I roditelj je ipak krenuo sa nama. Cekalo nas je i drugo dete koje moj klijent nije video šest meseci. 

 

Skoro sam se zaplakao kad su se sreli. U nedelju idemo po dete, a sledeće nedelje se drugo dete vodi kod mog klijenta...

Link to comment

Naša kancelarija u Kijevu je naplatila ćerki jednog ukrajinskog tajkuna cca 1,5 miliona evra za (uspešno) zastupanje u sporu oko starateljstva nad decom pred sudom u Londonu (naravno, sa uključenim troškovima engleskih advokata), gde je dotična živela sa bivšim mužem manekenom iz Italije/Francuske/Španije (ne sećam se tačno odakle je bio lik).  Deda je došao u kancelariju sa ćerkom, i rekao da budžet da dete ostane sa majkom ne postoji, tj. da će potrošiti celokupno bogatstvo u tu svrhu ako treba.

 

Suma sumarum, sve zavisi ko je klijent, i koliko je uporan da ostvari ono što želi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

:frust:

Mene tako nisu zvali na salsušanje svedoka i doneli osuđujuću presudu. Žalbu koju sam predao pozivajući se na povredu prava na odbranu apelacioni u KG-u je odbio kao neosnovanu u roku od 12 dana a sve to naravno jer je za 20 dana sledila zastara. Inače predmete rešavaju minimum 9 meseci.

 

Pisaću vam o još jednoj budalaštini kad budem imao vremena.

Link to comment

E moj Moćo, nikad od tebe advokat po standardima Srbije :happy:

U takvim situacijama žalbu napiše sama stranka i ne potpise je, pa joj vrate na uređenje i u tom predmet zastari.

Ili žalbu predaš direktno apelaciji, pa dok oni proslede žalbu prvostepenom i dok ovi dostave spise, predmet zastari.

Link to comment

Čovek se uči na sopstvenim greškama u ovom slučaju na sopstvenoj lakovernosti da nisu baš toliki slepci da urade tako nešto.

A ovo za predavanje direktno apelaciji jel to isto mora stranka ili mogu ja?

Edited by Moća
Link to comment

To možeš i ti. 

Eh, kakvih sam se ja nagledao nadmudrivanja u prekršajima na tu temu :laugh:

Od predavanja žalbe na postu u nekom selu gde pošta ide jednom nedeljno. Do jurnjave 200 km da sud dostavi Apelaciji spise sa zalbom na poslednji dan pre zastare i antedatiranja odluke tako da bude doneta isti dan kad je spis stigao. 

Srpsko pravosudje 1/1

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

To možeš i ti. 

Eh, kakvih sam se ja nagledao nadmudrivanja u prekršajima na tu temu :laugh:

Od predavanja žalbe na postu u nekom selu gde pošta ide jednom nedeljno. Do jurnjave 200 km da sud dostavi Apelaciji spise sa zalbom na poslednji dan pre zastare i antedatiranja odluke tako da bude doneta isti dan kad je spis stigao. 

Srpsko pravosudje 1/1

😁

kod nas su na okruznom sudu uredno vracali datume na drugostepenim rjesenjima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...