Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

Znam ali se pominjalo da ce im konacno ograniciti. Da i mi mladji malo prodisemo. A i stvarno vidjam neke starije kolege i to bas starije ne bi hleba mogli da odu da kupe al da zastupaju stranke mogu.

Link to comment

Pa zato i treba konačno da se definiše status advokature. Ako je javna služba (kao što jeste), da se to lepo napiše i propiše da status i služba prestaje sa 65 kad i sudijama i tužiocima, i ćao. Posle neka budu savetnici, nemam ništa protiv.

 

A ne ovako nelojalna konkurencija, plaćaju pola doprinosa, primaju penziju i plus preko svega rade. Mnogo je, drugovi.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

-1

Imaćemo i mi 65 godina i slabe penzije.

Nećemo imati penziju, PAYGO može da šljaka još 20 godina max, preko toga ne.

 

Ergo, ako zaradiš „penziju“ tj. neka sredstva da se izdržavaš kad odrtaviš dok si mlad, sposoban i normalan - imaćeš je, ako ne nećeš. I to je to.

 

A kolege koje su se nauživale u najboljem periodu koji je ovo društvo imalo, pa je to malo nego bi sad još, neka izvine malo. Mnogo je brate, mnogo je, treba još neko da živi.

Link to comment

Nautiluse, zar je Šoškić gori od Zore? Ne znam ništa o čoveku, ali Zora mi je etalon za zlo u ljudima. :D

 

Nema to mnogo veze sa njihovim javnim nastupom, politickim stavom i slicnim stvarima. Soskic i ekipa godinama vladaju komorom na krajnje bezobrazan i stetan nacin, nekada otvoreno lazuci i manipulisuci a cak nisu ni dobri u tome. Zora je, za razliku od njega, sposobna. Nikada ne bi dopustila da komora postane sredstvo za proganjanje bivseg tuzioca za ratne zlocine, na primer. Prema meni je u jednom trenutku, van sudnice, ispala vrlo korektna. U sudnici je to vec druga stvar, ali to je posao.

Link to comment

A koliko je tačna priča da iza ovog novog sukoba stoji stari sukob interesa velikih korporativnih kancelarija (konkreno, KN su prozivani jako) vs. freelansera?

 

U međusobnim prepucavanjima dve struje je to često potezano kao argument od strane ove druge.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Jel možete da mi rastumačite ovo što DJB priča oko besplatne pravne pomoći?

Šta se tu "iza brda valja" ?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

A koliko je tačna priča da iza ovog novog sukoba stoji stari sukob interesa velikih korporativnih kancelarija (konkreno, KN su prozivani jako) vs. freelansera?

 

U međusobnim prepucavanjima dve struje je to često potezano kao argument od strane ove druge.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

 

ta prica je spin. sustina sukoba je u kinti i donekle politickoj kontroli nad advokaturom. istina je da je soskic pokusao da oduzme pravo glasa advokatima koji su zaposleni u ortackim advokatskim drustvima zbog toga jer je pokusao da namakne sebi jos jedan mandat.

 

istina je u stvari suprotna. soskic i kompanja su privatizovali komoru, koristili su sredstva komore u svrhu najbljutavije moguce borbe protiv konkurenata a prava pitanja su zapostavili.

 

tu je i odgovor na ovo veljino. nemam pojma sta je DJB rekao o zakonu o besplatnoj pravnoj pomoci, onako kako sam ga ja shvatio to je zamisljeno kao sluzbene odbrane osim sto ces imati posebnu sluzbu pri opstinama koja ce upucivati ljude na advokate, a oni ce onda fakturisati to drzavi a pri tom ce se morati voditi nekakva do zla boga komplikovana dokumentacija. U sustini je to potrebno ali nesto nemam poverenja u SNS i bojim se da se ne ponovi ona bruka kao sa izborom notara.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...