Jump to content
IGNORED

Advokatura


Tribun_Populi

Recommended Posts

10 hours ago, Uskebasi said:

Sta to treba da se promeni nakon ovog ubistva? Da nestanu oni advokati koji sa koferima para oslobadjaju ubice. Ili oni koji politickim i slicnim uticajem mogu da od crnog naprave belo.

Umesto da strajkuju mogli bi da se pozabave nezakonitostima u radu pojedinih advokata i sredjivanjem stanja medju svojim clanstvom, pa kad proteraju advokate koji "zavrsavaju" presude onda mozemo da pricamo o tome da li im treba dati status sluzbenih lica i posebna prava zbog profesije koju obavljaju.

Postoje advokati koji vec decenijama terorisu i sudove i stranke svojim neprofesionalnim i nedolicnim ponasanjem, ili metodama koje vise prilice organizovanom kriminalu i ne samo da im niko nije stao na put, nego imaju specijalan tretman kod sudija i tuzilaca, utoliko sto svi vode racuna da im se ne zamere. Neki od tih likova imaju ozbiljne psihijatrijske dijagnoze i pitanje je da li su uopste sposobni da rade. I pored milion prijava Komori, nikome od njih nije uzeta licenca za rad, jer je kod nas mnogo teze razresiti advokata, nego razresiti sudiju.

+1000. Koliko ima advokata koji su u suštini kriminalci, pripadnici klanova,  prerušeni u advokate. I tako već decenijama.

Link to comment
10 hours ago, halloween said:

Onda još manje nade za fer uslove rada za advokate koji zastupaju siromašne ili zadesne učinioce, takoreći poštene kriminalce. Tek tad niko neće reagovati ako npr. vas kokne luda stranka. 

Da je mene sinoć ubila nezadovoljna stranka gospoda iz AKS i AKB (obe frakcije) ne bi malim prstom leve noge mrdnuli zbog toga, eventualno bi izdali nekakvo saopštenje ako ih ne bi mrzelo da se oko toga cimaju po vrućini. E sada, obzirom da je ubijeni bio pajtos i drugar, onda je sada frka i ludilo obzirom da su se ta ista gospoda uplašila za svoje guzice i setila se ko bi sve njima mogao pokucati na vrata, pa sada radi sopstvene odbrane uvlače u priču celokupnu srpsku advokaturu.

Edited by Ayatollah
Link to comment
7 minutes ago, Ayatollah said:

Da je mene sinoć ubila nezadovoljna stranka gospoda iz AKS i AKB (obe frakcije) ne bi malim prstom leve noge mrdnuli zbog toga, eventualno bi izdali nekakvo saopštenje ako ih ne bi mrzelo da se oko toga cimaju po vrućini. E sada, obzirom da je ubijeni bio pajtos i drugar, onda je sada frka i ludilo obzirom da su se ta ista gospoda uplašila za svoje guzice i setila se ko bi sve njima mogao pokucati na vrata, pa sada radi sopstvene odbrane uvlače u priču celokupnu srpsku advokaturu.

ovo

 

nadam se da ce ubica imati vrhunskog advokata, kako vec vele da treba da bude

Link to comment
5 hours ago, MayDay said:

Je l ovaj Ognjanović bio jedan od tih što može da ti završi presudu? Poput Zore govnjive zmijetine. Ko još?

Ali danas zaštitu i reakciju države traži fakin Zora, pa jeboteljeb™, ko koga ovdje zajebava

Link to comment
10 hours ago, Ayatollah said:

Da je mene sinoć ubila nezadovoljna stranka gospoda iz AKS i AKB (obe frakcije) ne bi malim prstom leve noge mrdnuli zbog toga, eventualno bi izdali nekakvo saopštenje ako ih ne bi mrzelo da se oko toga cimaju po vrućini. E sada, obzirom da je ubijeni bio pajtos i drugar, onda je sada frka i ludilo obzirom da su se ta ista gospoda uplašila za svoje guzice i setila se ko bi sve njima mogao pokucati na vrata, pa sada radi sopstvene odbrane uvlače u priču celokupnu srpsku advokaturu.


Pa ono, eno roknuše onog nesrećnika Moćinog zemljaka prošle godine, još je išla priča da je greškom stradao, povrh svega uslovno rečeno klinac - pa nikom ništa. Nikada nije bilo za sve isto, niti će.

 

Jbg, život je kurva, nekome majka a nekome maćeha. ALI, mi smo solo igrači, nemamo iza sebe ni državu ni mafiju (ogromna većina nas), imamo samo sebe i međusobnu solidarnost u nevolji. Ma koliko ne podržavao štrajkove advokature kao metode rešavanja problema, jer se večito reaguje kad dogori do nokata (i to time i na taj način, što je pa druga, podugačjka tema), ovde ipak ima rezona, baš zbog ovog gore.

Link to comment

Stiče se utisak da ako ZD kaže "disanje je fino", pocrkali biste od zadržavanja daha. Boli me guzica šta kaže baba Zora i sigurno neću formirati stav prema određenom događaju u zavisnosti od njenog javnog nastupa.

Edited by halloween
Link to comment
9 hours ago, halloween said:

Stiče se utisak da ako ZD kaže "disanje je fino", pocrkali biste od zadržavanja daha. Boli me guzica šta kaže baba Zora i sigurno neću formirati stav prema određenom događaju u zavisnosti od njenog javnog nastupa.

To možeš da primeniš onda i na izjavu svake vučićeve podguzne muve?

Nema veze šta Vulin priča? Ni Slina?

Link to comment
41 minutes ago, Godfrey said:

Bez veze je sto se Misa Ognjanovic ovde izjednacava sa nekim olosima iz redova advokature.

Bas ste preterali.

Samo mi smeta da se ZD kači na ovu tragediju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...