Jump to content
IGNORED

Ana Ivanovic


Cash

Recommended Posts

 

prosto, da je mogla, ona bi to i uradila, to je ta logika

 

Sklon sam da se složim.

Kao neko ko je nastupao pred ljudima, znam da kad izadješ, to što urediš, to je to. To ti je prava mera.

Mogli bismo danima da pričamo kako smo, u stvari, bolje uvežbani i bolje sviramo ali klub je loš, tonac nas je zajebao i i nisu bili dobri uslovi i bla bla....

Ne, kad izadješ, to ti je prilika da pokažeš šta umeš. I to je to.

Možeš popraviti u sledecim nastupima ali, možda se to i ne desi.

 

 

Inače, pratim ove rasprave iz perspektive potpunog laika (tenis je jedini sport koji bar malo volim a ostale prezirem) i iznenadjuje me ( i govori dosta o mom neznanju) sto sam sklon da se složim sa argumentima različitih 'sukobljenih' strana. Kao da pričate o istoj stvari, ali iz različitih perspektiva. Kao da ne znate da se, u stvaari, slažete.

 

Izvinjavam se ako sam opet uspeo da drvim o očiglednom

Link to comment

Ne vidim zašto bi tvrdnja da je Ana Ivanović mogla da postigne više nužno značila da je mogla da postane nova Štefi Graf ili šta već. Naravno da nije, kao što je tačno i da nikad nije bila na nivou Enan i Klajsters, što opet ne govori toliko o njoj koliko o njima dvema, budući da se radi o teniserkama koje spadaju među najboljih 15 u istoriji. Ana to nikad nije mogla da postigne i to je OK.

Ali jednostavno, ako neko na 3 od 4 prethodna GS turnira stigne najmanje do polufinala, zatim i osvoji Slem, prirodno je očekivati da će nastaviti makar u donekle sličnom ritmu, umesto što će proći godine i godine pre nego što sledeći put dođe makar do čevrtfinala. Ubeđen sam da u junu 2008. godine apsolutno niko nije očekivao da će karijera Ane Ivanović razvijati u smeru u kom se od tada razvijala.

 

Primer igračice koje zaista nije mogla više od onoga što je postigla je recimo Miskina, kojoj je se jednom u životu sve moguće poklopilo da osvoji GS turnir, a nikada ni pre ni posle nije bila ni blizu toga. Ana Ivanović je ipak druga kategorija. 

Link to comment

Koji je to određeni uspeh, jedna pobeda u 10 mečeva? 

 

Dobro, nisam mislio samo na to, već da su odigrali jedan broj neizvjesnih mečeva, što između Serene i Maše nije bio slučaj.

 

Što se mene tiče, Ana po nivou talenta nije bila u rangu Enan ili Klajsters, tako da je s te strane poređenje promašeno.

Link to comment

Ja mislim da je ono sto ostavlja "gorak ukus" po pitanju Anine karijere jesu njena raznorazna blamiranja i ispadanja u 1. i 2. kolima protiv raznoraznih anonimusa. Da je bila konzistentnija i da je uvek bila u top 20 konstantno i upadala cesto u top 10, cak i da nikada vise nije osvojila nijedan slem, ljudi bi imali daleko bolji "utisak" na kraju i ako bi njeni najveci uspesi i dalje bili identicni - osvojen RG i tih par nedelja na 1. mestu. Ljudi verovatno imaju bolji utisak (da ih sada pitate) o karijerama Troickog i Tipsarevica nego o Aninoj, jer su oni nekako "uvek bili tu" cak su i generalno napredovali kroz karijeru, a Ana je imala fles na pocetku i onda potonula - samo sto je to naravno smesno, Tipsa i Viktor su daleko ispod Ivanoviceve po dostignucima, nijedan GS (ni polufinale), a kamoli 1. mesto na listi. Druga stvar sto "jebe" Anu u ocima ljudi je ono najociglednije, poredjenje sa Djokovicem, a to jednostavno nije fer.

 

Meni samo ostaje zal sto ona i Jelena nisu uspele da saberu jednu sezonu da osvojimo Fed kup, jer je sa njima dvema postojala ta mogucnost koja nam se nece opet dugo otvoriti, ako li i ikad

Link to comment

Nije mogla Ivanovicka vise od ovoga nikako, dosta je bila limitirana i igracki i mentalno za neke vece i konstantne uspehe. Da je znala tenisa kao recimo smaracica Agnjeska, pa i da zalimo za necim... ovako, postigla je i vise u odnosu na potencijal i treba da je srecna zbog karijere kakvu je imala.

Link to comment

-1 na poentu. Ljudi potcenjuju Aninu karijeru jer je lepa i bavila se i drugim stvarima, a pride je i devojka.

ne mislim da je to kljucno

 

jednostavno budes na vrhu pri pocetku karijere, a onda se suvravas ostatak karijere - to ostavlja los utisak

Link to comment

Ja mislim da je ono sto ostavlja "gorak ukus" po pitanju Anine karijere jesu njena raznorazna blamiranja i ispadanja u 1. i 2. kolima protiv raznoraznih anonimusa. Da je bila konzistentnija i da je uvek bila u top 20 konstantno i upadala cesto u top 10, cak i da nikada vise nije osvojila nijedan slem, ljudi bi imali daleko bolji "utisak" na kraju i ako bi njeni najveci uspesi i dalje bili identicni - osvojen RG i tih par nedelja na 1. mestu.

 

Upravo na takve stvari ja i mislim pod onim da je mogla više. Naravno da je mogla da ne gubi od Johane Larson i Lucije Hradecke u prvim kolima Slemova, mislim, o čemu pričamo, devojka je bila u prvih 5 u svetu pored živih sestara Vilijams, Enan, Šarapove, Morezmo, Dementijeve, Kuznjecove i kompanije. Šta, sve to vreme je zapravo 45. mesto na WTA listi i drugo kolo GS turnira bio njen "realan" domet? Kako da ne.

 

Kažem, nije mi jasno zašto se "Mogla je više" doživljava kao "Mogla je da bude kao Enan". Nije mogla. Ali čisto po igračkim kvalitetima nije bilo baš nikakvog razloga zašto ne bi mogla da bude bar u prvih 10-15 na svetu godinama, a kao što znamo, to se nije dogodilo.

Edited by Halvard
Link to comment

Cemu ovo glupo ucitavanje?

ma dobro, to se zove pesničko preterivanje  :D

 

ali, ana je bila broj 1, ima gs

kada se kaže da je mogla više, pretpostavka je da se ne misli da je trebalo duže da bude u 10-20 na svetu, kako se sada odjednom piše, nego da je trebalo da duže bude broj 1 i da uzme još koji gs

bar tako sam ja razumela

 

jer, na kraju se taj gs i to prvo mesto pamte, i zato kažem da je njena karijera bila jako, jako dobra

 

ja jesam jj fan, ali nisam baš toliko neojektivna

hoću reći, da je na wta turu postojala ne jedna igračica koja je imala anine kvalitete, ili barem tu negde, a koja nikada nije bila broj 1 niti osvojila slem

 

ana je imala sreću da se u momentu kada je igrala najbolji tenis, poslože još neke kockice

mnoge druge nisu

Edited by dùda
Link to comment

bilo je i toga, enan se povukla zbog bolesti, kim bila na trudničkom, sestre vilijams bile u djokold modu, prezasićene brojnim trofejima sa teškoćom da nađu motiv za nove vrhunske rezultate

- dalje ona je postala profi 2003 a svoj jedini gs uzela sa 21 godinom 2008, ako uporedimo to sa monikom koja je pre 20 rođendana već imala 8 gs titula ana nije imala blistav početak karijere, 21 godina je za žene već vrhunac karijere

- tada smo svi očekivali još barem 5 gs titula, posebno kada se ima u vidu da

she beat Dinara Safina to win the 2008 French Open, was the runner-up at the 2007 French Open[7] and the 2008 Australian Open.

 

je bila u 3 od 5 finala na gs turnirima tog juna 2008

- očekivali smo da ima karijeru poput šarapove, no y*manje iritantna za gledanje ^_^

- gde y ---> beskonačno

- kod ženskog tenisa je nerviranje zagarantovano :D

Edited by gone fishing
Link to comment

Koje to mnoge druge Dudo? O kojim ti to teniserkama pricas? Verovatno mislis na JJ, jer se deklarises kao fan... Od ostalih stvarno ne znam ko jos moze da bude ta koja je igrala tako dobro kao Ana, a nije uzela GS titulu i nije bila prva... A ladno ti provejava to JJ vs Ana rivalstvo, odakle i taj objektivni stav. Ili je i sve to pesnicko preterivanje?

Edited by Timmy
Link to comment

Koje to mnoge druge Dudo? O kojim ti to teniserkama pricas? 

 

Npr. Wozniacki, ok nije ona jedna "mnoge" ali je ja mislim u istoj klasi, a nema slem

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...