Jump to content
IGNORED

Ana Ivanovic


Cash

Recommended Posts

Suprotno samo može biti "postigla je i više nego što je mogla", ali ajd da ne navučem baš veliki hejt, mislim pre svega da bismo svi mi voleli da je postigla više i da nosimo neki osećaj "eh, mogla je više", ali... Vrhunskog sportistu ne krase samo idealne fizikalije (a ona ih definitivno ima) nego i prateća "kvalitetna" glava - što psihološki tokom mečeva, što u donošenju ispravnih odluka u karijeri u pravo vreme. U ovom drugom je ne samo podbacila nego konstantno bila ispod potrebnog nivoa, pa bar 8 zadnjih godina, a to je puno u nečijoj karijeri.

 

To je što je sa njom, uzela je RG, bila broj 1, uspeh koji 90% teniserki ne postignu. Ma i više od 90% :D To što bismo mi svi ŽELELI da je potrajalo duže je sasvim druga priča...

 

+1

 

Nije ona slučaj Selešove za koju znamo šta se desilo, niti je imala ne znam kakvih povreda koje su je omele da igra i osvaja trofeje. Njen problem je bio loša psihološka stabilnost i apsolutna nemogućnost da se nosi sa pritiskom najbolje ili jedne od najboljih na svetu i velikim očekivanjima koja sa tim dolaze što je i sama rekla u ovom poslednjem intervju-u, da joj je nedostajao neko u timu ko bi joj pomogao u tom smislu. U prilog tome govori činjenica da posle RG-a koji je osvojila relativno mlada i rasterećena od bilo kakvih očekivanja nije ništa ni blizu tome postigla, osim valjda jednog gs polufinala i uglanom manje bitnih single titula.

 

Naravno, mogla je više uz veću psihičku stabilnost i mogućnost da se nosi sa velikim pritiskom koji tenis nosi, ona jednostavno nije bila u stanju za takvo nešto. A tako nešto se najteže uči, to igrač ili ima ili nema. U tom slučaju, može se za bilo koga reći mogao je više da je ovo ili ono...

 

Zato mislim da je sa obzirom na sve njene osobine što teniske što psihološke dosegla manje više maksimum, nije tenis samo forhend i to kada ubode. Falilo joj je dosta da bi u kontinuitetu postizala velike rezultate. 

Link to comment

njen je problem bio to što je bila previše lepa da bi bila uspešna, dohvatile su je reklamne agencije, modni časopisi, poznate njuške koje su želele da se druže sa najlepšom teniserkom sveta...

- tako je ona izgubila fokus na tenis koji je imala do onog rg (koji će još ispasti koban po naše tenisere :D) nije više imala potrebe da se dokazuje na teniskom terenu jer ju je džet set obasipao hvalospevima na osnovu izgleda....

Link to comment

ja kad čujem ovu teoriju kako je ana mogla mnogo više, dođe mi da se roknem  :wacko:

 

samo se setiti preko koga je uzela rg, kada i kako je postala broj 1 i koliko je to trajalo

 

devojka je sve što ima iskoristila vrhunski i čestitam joj na tome

 

i želim joj svu sreću, za nju je ovo verovatno najbolja varijanta, šta će joj da se frustrira po terenu

Link to comment

Sbbkbb itd. moj je utisak slican onome sto je par ljudi ovde vec reklo, postigla je fantasticne uspehe i sjajnu karijeru gledajuci apsolutne vrednosti, imajuci oduvek problem sa „glavom", i poslednjih godina sa izborom trenera.

Link to comment

Ja sam ovde bliži Dudinom shvatanju stvari, nego Timmy-jevom. Neko ko npr. ne nauči celu karijeru da pravilno podbaci lopticu prilikom servisa nikako ne može biti nazvan "ogromnim potencijalom", i to nema nikakve veze sa mentalnom labilnošću, modnom industrijom, angažovanjem pogrešnih trenera na seniorskom nivou, itd, to je nešto što je moralo da bude automatizovano i mnogo pre stupanja na veliku scenu. Ana jeste imala određene kvalitete u teniskom smislu, ali i mnogo mana, i ja ni dan danas ne mogu da se otmem utisku da je njen RG 2008. godine pre sticaj dobrih okolnosti na mnoge od kojih ona nije uticala, nego nekog njenog posebnog kvaliteta. Dobar fizički izgled je njoj dosta odmogao u smislu fokusa na tenis (premda će joj u ukupnom životnom saldu verovatno doneti mnogo više nego što bi samo tenis mogao), ali i da je izgledala prosečno, sumnjam da bi joj rezultati bili dramatično bolji nego što su bili.

 

Ipak, i takva kakva je bila kao teniserka, Anin RG će biti poslednji najveći uspeh našeg ženskog tenisa za mnogo budućih godina, osim ako Danilovićka ne pokaže da je od vanredno dobrog materijala. U ostale nemam apsolutno nikakvu nadu da mogu nešto više uraditi.

Link to comment

Jel vi zaboravljate kako je Ana igrala do tog RG? I kako je servirala? Pa i na momente posle. Nije ona samo jednom upala u zavrsnicu nekog GS pa je slucajno osvojila, nego je imala vise finala i polufinala. Kakva selektivna memorija jbte :O

Link to comment

Jel vi zaboravljate kako je Ana igrala do tog RG? I kako je servirala? Pa i na momente posle. Nije ona samo jednom upala u zavrsnicu nekog GS pa je slucajno osvojila, nego je imala vise finala i polufinala. Kakva selektivna memorija jbte :o

 

Ma da. Evo i statsi, koga ne mrzi http://www.tennisabstract.com/cgi-bin/wplayer.cgi?p=AnaIvanovic&f=ACareerqqC0

 

8 puta u četvrtfinalu i dalje. Recimo da negdje od Vimbldona 2011 (Cetkovska) pa do Vimbldona prošle godine (Matek) nije imala stvarno loš poraz na gren slem turniru.

Edited by keitel
Link to comment

Tim pre ne može da se kaže da nije ostvarila sav svoj potencijal.

 

Nije ona nikad bila neki vanserijski talenat. To koliko je mogla da uradi snagom udaraca je i uradila. Za više je potrebna raznovrsnija igra, kretanje, defanziva, razumevanje igre itd

Link to comment

Jel vi zaboravljate kako je Ana igrala do tog RG? I kako je servirala? Pa i na momente posle. Nije ona samo jednom upala u zavrsnicu nekog GS pa je slucajno osvojila, nego je imala vise finala i polufinala. Kakva selektivna memorija jbte :O

Govoriti za Anu kako nije mogla bolje je isto kao da bi rekao za kosarkarsku reprezentaciju da dalje od 7.mesta na evropskom prvenstvu nisu mogli i da im je to maksimum. Naravno da im je maksimum kad ti je na klupi npr. 1 Slavnic. Tako ni Ana nije mogla bolje sa raznim Sirsima i ostalim Holandjanima. Koliko je dobar trener bitan se je najbolje videlo u 2014 godini kad je Ana bila teniserka sa najviše pobeda u toj godini+ ekspresno se vratila ne medju najboljih 10 nego medju top 5. Steta sto je doslo do raskida sa Konticem verujem da bi imala vise od tog 1 Gs-a.

Link to comment

Ana je na igrackom planu uvek imala sta da pokaze i sa svima da se nosi, nju je psiha jebavala, precesto smo gledali kako ne ume da zavrsi mec, kako jednostavno prestane da igra, da veruje da moze da pogodi lopticu. Ej, jedno vreme nije umela da baca lopticu pri servisu jbt.

Link to comment

Ana je na igrackom planu uvek imala sta da pokaze i sa svima da se nosi, nju je psiha jebavala, precesto smo gledali kako ne ume da zavrsi mec, kako jednostavno prestane da igra, da veruje da moze da pogodi lopticu. Ej, jedno vreme nije umela da baca lopticu pri servisu jbt.

 

To jedno vreme je trajalo zadnjih nekoliko godina

Link to comment

Ma da. Evo i statsi, koga ne mrzi http://www.tennisabstract.com/cgi-bin/wplayer.cgi?p=AnaIvanovic&f=ACareerqqC0

 

8 puta u četvrtfinalu i dalje. Recimo da negdje od Vimbldona 2011 (Cetkovska) pa do Vimbldona prošle godine (Matek) nije imala stvarno loš poraz na gren slem turniru.

 

Ne pričamo mi ovde o lošim porazima, nego o vanserijskim talentima. Od osvajanja RG 2008. godine, pa do kraja karijere, za osam i po godina na 34 Grand Slem turnira, dva puta QF i jednom SF, to nije nikakav vanserijski rezultat. Usudio bih se reći i da je i više nego osrednji za nekog ko pretenduje da bude vrhunska igračica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...