Jump to content
IGNORED

Inkluzija


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Ticeru, pa zar ne moze da se pokrene pitanje da se ta deca premeste kod onih koji znaju znakovni jezik? Bizarno, tuzno, ne znam sta da kazem :(

 

jbg, nije realno. uopšte situacija je vrlo loša. deca imaju neprijatelje u roditeljima druge, "normalne" dece, nastavnicima jer rade nešto za šta nisu stručni i često su samo govnari, pedagozima, psiholozima, a najmanje problema imaju sa vršnjacima koji ih u 99% slučajeva odlično prihvataju.  

Link to comment

Da da, kapiram. Nisam se sretala sa inkluzijom, tek godinu dana mi dete ide u vrtic, ali sam primetila da roditelji zaziru, ogovaraju, pokusavaju da me uvuku u pricu o jednom detetu koje je neobicno. Licno mislim da je pametno i slatko, malo ga ima svuda - neobicno nemirno i neposredno. Ali da, ako se drugaciji temperament sankcionise, mogu misliti kuda to moze da ode ...

Link to comment

nisam mnogo znao o temi sve sada. pitanje je da li ce uspjeti sa tim. koliko vidim izvodljivo je ali (kao i obicno) kljuc je kod politicara

Pa to je to, politika, naravno.

Ja se derem obučite ljude, objasnite roditeljima da smo svi isti ma koliko bili različiti.

Ali penis, uvek naletiš na zid

Link to comment

Srbija je uložila  prilično novca iz fondova Svetske banke za organizaciju inkluzivnog sistema, ali je efekat nesrazmeran ulaganju zbog poslovičnog nam nadgornjavanja oko nadležnosti, površnosti, politizacije, forsiranja (u međuvremenu donekle korigovanog) modela neprimerenog realnosti, odsustva šire društvene akcije (ne treba da čudi što se roditelji dece tipičnog razvoja bune ako imamo u vidu koliko malo znaju i kakve predrasude imaju o teškoćama u razvoju*), zanemarivanja podataka sa terena i niza pojavnih oblika lova u mutnom. 

*o čemu svedoči i svakodnevno gađanje izrazima koji se odnose na ometenost na ovom forumu

 

ja moram reci da sam ti uzasno zahvalna za to sto nas podsecas na to koliko je taj jezik odvratan i koliko nije tesko ne koristiti te uvrede.

Edited by L.H.O.O.Q.
Link to comment

Ma daj bre, kao da to nešto znači, ovde, na ovom forumu.

Mada, moram da iskuliram vučić plus glavobolja,.bolje da ćutim

 

Forum nije mesto na kome se ekskluzivno koriste neki izrazi. Ko ih koristi ovde, verovatno to čini i u stvarnom životu, pa i pred decom, koja na taj način povezuju reči autističan,retardiran  i sl. sa nečim što je samo po sebi negativno. Radiš sa decom i znaš kako to ide. 

Ne bih da ti sedam na muku i širim raspravu, želim ti da se što pre oporaviš, pa ćemo, ako bude potrebe, dalje polemisati. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...