Jump to content
IGNORED

Kosarkaska reprezentacija Jugoslavije (vremeplov)


Have_Fun

Recommended Posts

 

Šteta je, čini mi se da smo na tri takmičenja (2000, 2004, 2005) ostali bez medalje ili borbe za medalju zbog lošeg timskog duha i nekih odnosa među igračima, a kvaliteta smo svakako imali.

 

 

 

Tacno tako.

 

Posle Sidneja je bila mucna Robijina konferencija (ne bas kao ona u Novom Sadu, ali opet neprijatna), gde se svadjao sa Nebojsom Popovicem i vadio kako nismo imali srece. Istu pricu je ponovio i posle OI 2004, pa je 2005. bila samo logican nastavak raspada..

Link to comment

kako nas je ruzno jebao steve nash na toj olimpijadi, nikad necu da zaboravim

 

o da

secam se kao juce da sam sedeo u nekom kaficu, nije bilo prenosa tu na tv, nego slusali rezultat povremeno

i trpa nes, a ja sve u fazonu ("to je sve normalno") i prelomicemo u nekom momentu

medjutim on nas natrpao do kraja i tad su se rasprsile moje iluzije da kosarkaska reprezentacija na kraju uvek pobedi

a tu olimpijadu sam nekako skroz slabo ispratio, valjda sam imao preca posla

Kaže legenda da je Lukovski bio gepekovan™ posle te utakmice.

od strane koga?

Link to comment

Ја сма тад био 6-7 разред, сећам се да се озбиљно пратила одбојка. Техничко двочас, у огромном кабинету седимо и вуцарамо линије по свесци а наставник у другој просторији гледа полуфинале са Талијанима...

Link to comment

ja gledao uzivo baskt protiva Kanade. Primetio sam da je Sasa D. pizdeo na Zeljka kad god ga je menjao. Jednom je sigurno, a mozda I vise puta, ne secam se davno je bilo, bas divljao kada je izlazio  sutirao stolice I slicno....

Link to comment

Ne sećam se da je vidno pizdeo na terenu, ali legenda kaže da je polomio nogu hvatajući voleje po svlačionici posle utakmice.

 

Ako se dobro sećam i protiv Kanade je odigrao neviđeno. Meni je najgore u tim sezonama pao onaj poraz od Italije u Bersiju. Kakvu smo odbranu igrali kad su poveli 20 razlike, mic-po-mic rudarili preokret, stigli, prestigli i opet izgubili skoro deset razlike. Divac nas ukanalio.

Link to comment

ja se secam tog poraza iz Sidneja protiv Kanade, komentarisao je Resad Semovic i kada se zavrsila utakmica i kad je odjavio prenos valjda je zaboravio da iskljuci mikrofon i rekao  - vidi ga ovaj rakocevic, ovaj lukovski, sve genijalci u picku materinu

 

ocajni smo bili, jbt pa protiv Kine 2004 poslednji napad pleja nam igra Tomasevic, ne sme niko da se otkrije i preuzme odgovornost

Link to comment

Ako se dobro sećam i protiv Kanade je odigrao neviđeno. Meni je najgore u tim sezonama pao onaj poraz od Italije u Bersiju. Kakvu smo odbranu igrali kad su poveli 20 razlike, mic-po-mic rudarili preokret, stigli, prestigli i opet izgubili skoro deset razlike. Divac nas ukanalio.

 

Mislio sam da se jedino ja sjećam ovoga - lično, najteži poraz u istoriji nekog reprezentativnog takmičenja, baš iz razloga, kao što neko reče, što sam tek tada shvatio da možemo da izgubimo na velikom takmičenju. Italijanska generacija sa Majersom i Fućkom na vrhuncu, Vlado Šćepanović je zablistao sa klupe, veliki preokret, i naravno Divac koji userava kad se lomi.

Sidnej sam, kao izgleda i svi ostali, slabo ispratio. Jbg, bio sam brucoš a ni jutarnji termini nisu baš išli na ruku. Sve posle ovoga, Atinu i Novi Sad sam doživio bez tolikih potresa.

Edited by keitel
Link to comment

Je l' Peđa bio nešto povređen? Sećam ga se samo u porazu od Litvanije, kad nas je mrtvi Einikis školovao.

 

Ako se ne varam, on je imao neku infekciju, ili tako nesto. Ujeo ga neki insekt,..  ili je to bilo 1999.

Edited by ficfiric
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...