Jump to content
IGNORED

HIT NEDELJE (ovo mi se mota po glavi zadnjih dana)


MocaVukotic

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
On 2/25/2018 at 4:54 AM, Indy said:

Zarazni, kroz decenije...

 

 

Razmišljao sam gde da postavim pesmu i učinilo mi se da je ovo možda prava tema, kad eto je već! Video je takođe jako dobar.

 

Istina je da je mene album uhvatio na prvu još jesenas, ili kada sam ga več skinuo, u međuvremenu ga slušao, a poslednjih dana sam mu se vratio i skroz sam u euforičnom raspoloženju. Moguće da je do proleća, tek Edith Piaf Said Better Then Me!

 

Spoiler

 

 

Poslednji put kada me je neki album ovako dohvatio je Prefab Sprout - Crimson Red  i nakon par godina se ništa nije promenilo: sve pesme su mi prekratke, čitav album proleti i samo bih ga pustio ponovo. Sada se to događa sa ovim Sparksima, vrtim ih kao da smo na Mebijusovoj traci.

Gornji je video uzet sa koncerta u Glazgovu koji je i čitav postavljen na YT i oduševljava me energija i strast sa kojom nastupaju - ja to u nastupima milijarda mlađih bendova koji dolaze i prolaze ne nalazim. Možda je i do godina.

Najbolje izvođenje mi je ovo iz studija, ogoljeno na vokal i klavijature i tek diskretnu gitarsku pratnju. No što ja da pričam, Edith Piaf Said It Better Then Me!

 

Spoiler

 

 

 

Link to comment

ne znam gde bi ih smestila, al slušajući album navukla sam se na ovu stvar

(+ volim da gledam stojećeg bubnjara kako igra)

 

 

ako se izuzme teatralni pevač maneken, podsećaju me konceptualno na rani shit&shine

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo mi razbija kamenje u bubrezima zadnjih dana, tačnije... Jedino ispravno, slušati nenormalno glasno + obavezno basove odvrnuti dok malter ne počne da otpada.

 

 

Link to comment

Na početku mi se nije svidela produkcija, a sad je non-stop vrtim. Da su bili mudri i ovako nešto izdali umesto (ili pre) Congratulations, sada bi imali mnogo uspešniju karijeru, ali to nama i nije toliko bitno:

 

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Od noviteta ex-Dronesa, sada Tropical Fuck Storm, ova je zasad meni najbolja, u njihovom starom dobrom stilu ("pevanje sa ustima punim viskija').

 

Takodje i tekst (kao i obicno kod Liddiarda) nije samo nesto da se ima za pevati... Otprilike sav onaj u nacionalnom diskursu™ uglavnom nepostojeci kriticki i cinicki stav nekako je nasao put u njegove pesme... I to mnogo skladnije nego sto to zvuci. Ma, treba ga celog okaciti.

 

Bebe’s in remand right now
And she’ll be there for a while
For the wounding of a rent a cop
And a ram raid in Sunshine
She’s right there on CCTV
Forgetting to take her medication


But Ruby says her lawyer will get
The best deal that they can make her
But then I grew up around her family
And they were such a bunch of losers
Anchored only to each other
On a sea of vodka cruisers
She could say anything
At anytime
So any mention of plea bargains
Is making everybody feel uptight

 

You let my tyres down
I’d give you anything at any time
But you let my tyres down

 

I picked her car up from the depot
I had my lunch at China Rose
And then I snorted half a gram of
Australia’s finest home made coke

 

And a child was mauled by bull ants
Outside the Highpoint Shopping Centre
While a Toorak tractor benefact
Bit down on her placenta
And an army surplus loner
Combed the outskirts of parole
But it’s raining in Victoria
So that shit’s under control

 

You let my tyres down
I’d give you anything at any time
But you let my tyres down

 

 

Link to comment

progone me zeleni ljudi iz laboratorije džejmsa marfija:

 

do not call me do not say my name waiting for the alien okay do not call me do not say my name waiting for the alien okay do not call me do not say my name waiting for the alien okay do not call me do not say my name waiting for the alien okay do not call me do not say my name waiting for the alien okay do not call me do not say my name waiting for the alien okay :ad nauseam:

 

 

party0033.gif

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...