Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

sukob izmedju ministra i advokata nije sukob unutar iste kuće. rečenica je odvratna propagandna podmetacina plasirana u jeku strajka sa ciljem da se omalovaži advokatura i pokaže kako su svi oni isti.

 

šta je to u toj rečenici izazvalo tvoje oduševljenje? hajka na advokate?

 

zašto bi se advokati borili za prava gradjana koji sami masovno glasaju za vlast koja postavlja tog ministra? šta treba da uradi AKS? da udje u otvoreni sukob sa nikad jačom vlašću? zbog čega bi bi se strukovno udruženje bavilo bilio čim što ne spada u probleme struke?

 

najbitniji procesni zakoni u ovoj državi su doneti u vreme kada je u AKSu i AKBu postojalo dvovlašće u mnogome izazvano mešanjem države u poslove komore. na primjer, prostim pomjeranjem granice za obavezne odbrane i izbacivanjem teške krađe iz istih ukinuto je 90% službenih odbrana. manji je problem što će najniži advokatski sloj ostati bez kinte. katastrofa je u tome što niko od boraca za ljudska prava nije vidio ništa loše u tome što čovjek, a najčešće je u pitanju nekakva sirotinja (dzanki, rom, alkos, beskućnik...) može biti osudjen na 8 godina zatvora a da i ne vidi advokata. gle čuda, sada se policija hvali brojem rešenih slučajeva. sve je super, svi smo tu.

 

odvratno je licemjerno od novina koja su svaku glupost ove vlasti kojom su se gazila prava gradjana što napadaju AKS jer ne radi ništa da ta prava brani.

Link to comment

sukob izmedju ministra i advokata nije sukob unutar iste kuće. rečenica je odvratna propagandna podmetacina plasirana u jeku strajka sa ciljem da se omalovaži advokatura i pokaže kako su svi oni isti.

 

šta je to u toj rečenici izazvalo tvoje oduševljenje? hajka na advokate?

 

zašto bi se advokati borili za prava gradjana koji sami masovno glasaju za vlast koja postavlja tog ministra? šta treba da uradi AKS? da udje u otvoreni sukob sa nikad jačom vlašću? zbog čega bi bi se strukovno udruženje bavilo bilio čim što ne spada u probleme struke?

 

najbitniji procesni zakoni u ovoj državi su doneti u vreme kada je u AKSu i AKBu postojalo dvovlašće u mnogome izazvano mešanjem države u poslove komore. na primjer, prostim pomjeranjem granice za obavezne odbrane i izbacivanjem teške krađe iz istih ukinuto je 90% službenih odbrana. manji je problem što će najniži advokatski sloj ostati bez kinte. katastrofa je u tome što niko od boraca za ljudska prava nije vidio ništa loše u tome što čovjek, a najčešće je u pitanju nekakva sirotinja (dzanki, rom, alkos, beskućnik...) može biti osudjen na 8 godina zatvora a da i ne vidi advokata. gle čuda, sada se policija hvali brojem rešenih slučajeva. sve je super, svi smo tu.

 

odvratno je licemjerno od novina koja su svaku glupost ove vlasti kojom su se gazila prava gradjana što napadaju AKS jer ne radi ništa da ta prava brani.

 

Za nekog ko sa tim ama nikakve veze nema to baš jeste sukob unutar iste kuće. To što zaboli svaka kritika koja se uputi i što se odmah dočeka na nož ili volej, ošljači SNSovska etiketa i slično je samo simbol otužne jalovosti unutar te kuće. Meni malo mrsko, otužno kad to vidim, al' očigledno da bolje ne može.

 

Koja hajka, aman? To što čovek suptilno proziva advokaturu da se svela na dve reči - goli interes, "lobi za bogaćenje" kako je napisao? Pa jel rekao nešto netačno možda?

 

Hoćeš da mi kažeš da je normalno da advokatura sama sebi piše zakon, bez učešća predstavnika izvršne vlasti? Pa je, logično, zahvaljujući protivustavnom mehanizmu koji je sama sebi propisala, ekipa iz AKS-a sjebala ekipu iz AKB-a. To nije izazvala država, izazvala je sama advokatura, čiji predstavnici godinama sede po raznoraznim partijama i državnim organima i telima, najmanje kao savetnici, ako ne i više. Pa je sad i za to država kriva?

 

I opet ista muka, promenjeni procesni zakoni, podignuta granica za službene odbrane, manje para iz budžeta. A to što je uveden oportunitet za dela do 5 godina i propisano da u postupku primene oportuniteta i sporazuma o priznanju krivice, okrivljenog mora zastupati branilac-advokat? Što se za ta dela više maltene postupak i ne vodi, već tužioci brže bolje primenjuju oportunitet? Što je uvedena obaveza da u parnici punomoćnik stranke može biti samo advokat? Muke tantalove, suženje prostora za advokate, jebeš svrhu donošenja zakona i šta taj zakon celom sistemu treba da doprinese bolje.

 

E to je licemerno, a vi se samo tapšite po ramenu i sokolite. To što novine pišu to samo seru dušmani, naručio Vučić da blati advokaturu. :isuse:

Link to comment

Nautiluse, stoji da advokati ne mogu da vode bitke koje treba građani da vode.

Ali, takođe smo od advokata čuli "da ovo nije pitanje samo advokata, nego i naroda itd..." .

Kad tu kartu baciš na sto, moraš očekivati i posledice...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
  • 2 weeks later...

Treba mi skorašnje iskustvo nekoga ko je skoro prodavao nekretninu, zanima me šta je obaveza prodavca a šta kupca, tj. na čiji teret idu troškovi koji se plaćaju notaru/advokatu.

 

PM ako bi se neko prihvatio ovog zastupanja u moje ime, kao prodavca.

Link to comment

Ja kad sam orodavao bilo je da kupac placa sve...

Mislim da zakonski treba to podeljeno da bude, ali neko nepisano pravilo je takvo.

BTW, jel ima neko informacije one licence za agente u agencijama za nekretnine, od kada ce biti obavezne?

Link to comment

od maja ili juna, tako nesto

 

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac, sto je, po meni, logicnije. po novom troskove advokata, overe i poreza snosi kupac ali se agencijska provizija deli pa svaka strana placa po 2%. do sada je provizija bila 3% a snosio ju je kupac. ovako je agencijama opet dobro.

Link to comment

od maja ili juna, tako nesto

 

praksa u beogradu je bila da kupac placa sve troskove. u unutrasnjosti je troskove snosio prodavac, sto je, po meni, logicnije. po novom troskove advokata, overe i poreza snosi kupac ali se agencijska provizija deli pa svaka strana placa po 2%. do sada je provizija bila 3% a snosio ju je kupac. ovako je agencijama opet dobro.

Ovde nema agencije pa me zanima ceo postupak, posebno zbog toga što prodajem kuću koja je pod hipotekom.

Link to comment

postupak je isti kao i kod bilo koje druge kupoprodaje. jedino sto ces morati otici u banku i dogovoriti se oko isplate duga i izdavanja brisovnice. oni ce ti dati pismo o namerama i uputiti te u njihov postupak i potrebnu papirologiju. verovatno ce traziti da im se dostavi predugovor. jeste komplikacija ali nije nesto previse strasno. za banku je to rutinska stvar.

Link to comment

ukoliko postoji notar na podruciju tvog suda onda moras kod njega. za tu vrstu overe su iskljucivo nadlezni.

 

predugovor i ugovor pripremate kako se dogovorite. nema pravila. obicno obe strane angazuju svog advokata. u svoj toj prici advokat je najmanji trosak i problem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...