Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Notarka nam danas overila potpise na Ugovoru o kupoprodaji udela, i stavila datum 18. decembar u potvrdu o overi, iako u Ugovoru piše 20. decembar. Ja jurio da stignem da to predam u APR, i predao, a da nisam ni video grešku.

:isuse:

Tako mi i treba kada sam nepažljivi magarac. Doduše, overavao sam sto puta ovakve ugovore, i ovo mi je prvi put da se desi ovakvo sranje sa datumom. Sutra idem kod nje da mi to ispravi, ali sada ću da budem kao na iglama dok budem čekao da vidim da li će APR da mi to odbaci.

Link to comment

Ja promasio cifru kod povrsine placa umesto 3.58 stavio 3.50. Sada naravno mora da se radi aneks koji kosta ko polovina overe. A nema veze sto je i notar imao obavezu da proveri da li se sve slaze.

Link to comment

Daj Bože. Ne bi bio nikakav problem da je datum na ugovoru raniji od datuma overe, ili da ugovor uopšte nema datum. Doduše, u svemu ostalom je u pitanju potpuno uredan notarski dokument, a sva ostala dokumentacija mi je u savršenom redu, pa bi se lako moglo pretpostaviti da je u pitanju greška u kucanju datuma. E sada, ako naletim na neku picajzlu...

 

Jbg, tako je to kad se juri. Planirao sam da odem lagano ujutro da to završim, a umesto toga me jahao drugi klijent od pola devet ujutro do jedan popodne, pa sam odjurio ko bez glave da to završim danas, jer sam tako rekao klijentu. Stigao sam u APR 10 minuta pre zatvaranja šaltera, a sad vidim da je bolje da nisam...

Link to comment

Ne bih da mračim, ali moja iskustva s APR su da je to sabor picajzli, i da love i najsitnije tehničke greške da bi vratili nazad i naterali te da doplatiš još 50% njihove naknade i ispraviš to što oni smatraju greškom (neretko je to samo nekakva njihova budalaština, ne stvarno i greška). Obaška što je zakon o postupku upisa u APR skaredan, napisan tako da upada u oči varijanta da su namerili da vraćaju za sitnice, uz doplatu naravno.

Za njih je lek samo elektronska registracija.

Link to comment

Zvao APR, rekli mi da pogrešan datum u overi ugovora ne predstavlja nikakvu prepreku za usvajanje zahteva za promenu člana. Nadam se da će pri tome i ostati.

 

Sa druge strane, notarka me drndala za ispravku, kaže da izvadim iz APR-a primerak ugovora koji sam im podneo, i da dođem sa svim primercima da promeni overu. Na moju opasku da to baš i nije tako lako izvesti (tj. skoro da je nemoguće, čak i kada bih povukao zahtev, a ne pada mi na pamet da to radim), kaže da onda mora da se overava ponovo, ali da bi bilo besplatno zbog njene greške.  Sačekaću da vidim odluku APR, možda mi i prođe zahtev, pa sam se džabe nervirao.

Link to comment

Moj prijatelj imao tako jednu situaciju gde nije mogao u katastru da prevede stan sa ćaleta na sebe zbog greške koju je napravio neki službenik katastra pre 15-20 godina i popio odbijenicu iz katastra onda morao da ide kod notara zbog neke izjave da se to ispravi i naravno platio...
A ova iz katastra još na njegovu primedbu:
pa vaša je greška?
Pa jeste ali ko će sad da juri tog ko je pogrešio on je verovatno u penziji...
I tako..


...shiit has hit the fan....

Link to comment
  • 3 months later...

Moj najgori sukob sa njima: dužnik mog klijenta u sporu koji je vodio s nekim trećim licem pred Privrednim sudom u Beogradu na osnovu sudskog poravnanja dobio u svojinu stan u jednom gradu u unutrašnjosti. Dužnik i klijent se dogovore da će dužnik na klijenta da prenese svojinu na tom stanu, te da će na osnovu toga prestati dug.

 

Notarka u tom gradu u unutrašnjosti odbila da solemnizuje ugovor, tvrdeći da je spor morao da vodi sud u tom gradu. Niti je stan u unutrašnjosti bio predmet spora, niti je iko od učesnika u sporu dužnika i trećeg lica iz tog grada, samo se zadesilo da treće lice ima stan u tom gradu i da je to bio jedini način da izmiri obavezu prema dužniku mog klijenta. Nekoliko dana smo se prepucavali, ništa nije vredelo. Srećom, u istom gradu postoji i drugi notar, bivši sudija, pa je s njim to rešeno.

Edited by napadaj
Link to comment
21 hours ago, napadaj said:

Moj najgori sukob sa njima: dužnik mog klijenta u sporu koji je vodio s nekim trećim licem pred Privrednim sudom u Beogradu na osnovu sudskog poravnanja dobio u svojinu stan u jednom gradu u unutrašnjosti. Dužnik i klijent se dogovore da će dužnik na klijenta da prenese svojinu na tom stanu, te da će na osnovu toga prestati dug.

 

Notarka u tom gradu u unutrašnjosti odbila da solemnizuje ugovor, tvrdeći da je spor morao da vodi sud u tom gradu. Niti je stan u unutrašnjosti bio predmet spora, niti je iko od učesnika u sporu dužnika i trećeg lica iz tog grada, samo se zadesilo da treće lice ima stan u tom gradu i da je to bio jedini način da izmiri obavezu prema dužniku mog klijenta. Nekoliko dana smo se prepucavali, ništa nije vredelo. Srećom, u istom gradu postoji i drugi notar, bivši sudija, pa je s njim to rešeno.

Meni je notarka u Beogradu za overu ugovora o prenosu udela u privrednom društvu tražila da donesemo notarski overene odluke organa upravljanja prenosioca i sticaoca, iako smo imali notarski overena punomoćja i izvode iz stranih registara gde se jasno videlo da su punomoćja izdata od strane ovlašćenih lica (plus je to potvrdio i strani notar prilikom overe punomoćja). Nikakvo ubeđivanje i citiranje ZPD nije pomoglo, pa smo morali da promenimo notara, i naravno da smo završili za 15 minuta.

Link to comment

Slicna prica i kod mene; pre dve sedmice sam overavao punomocje radi kupovine dve nekretnine.

Beleznica mi je trazila izvode iz katastra za te dve nekretnine.

Iako sam rekao da samo zelim da overim punomocje, a da ce se ugovori tek kasnije raditi - nije vredelo. Tako da sam otisao 200m dalje kod druge beleznice i overio odmah.

Link to comment

U kancelariji notara Ivane Grabež u Bulevaru Mihajla Pupina, stranke nazivaju "žena" i "čovek". Fotokopiraj za ženu... Sad ću, samo da završim sa čovekom. 

Notarka  je radila u sudu, trebalo je da saradnicima pruži malo preciznije informacije o ponašanju, ali je pitanje da li ih i sama uopšte poznaje.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...

Raspitivao sam se o overi potvrde o životu za osobu koja se teško kreće i za koju bi bilo potrebno da notar overu obavi na terenu. Prilično me iznenadio zahtev da se pribavi odgovarajuća medicinska dokumentacija o otežanom kretanju, jer tvrde da im je za pravdanje izlaska na teren takva dokumentacija neophodna. Da nije onih alpinističkih stepenica na ulazu u PIO fond u Kostićevoj ne bih ni ganjao notara.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakva je situacija kod notara (nemam iskustvo), jel se čeka dugo, tj da li se zakazuje za saglasnost roditelja za prevođenje deteta preko granice?

Pretpostavljam da za svako dete treba pojedinačna saglasnost, jel da? (znači dva puta platiti)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...