Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sjajan vest, i za mene uopste nije iznenadjenje.

 

I u vezi Page, a kasnije u Andersonove, nepotrebno su se vodile polemike da li nam trebaju stranci u repki, uz obaveznu sumnju da li ce se boriti svim srcem ili nas "castiti svojim prisustvom" . I na terenu se pokazalo da je Marina prepoznala pre svega pravi karakter, a potom i kosarkaski kvalitet. Igrac se podredjuje timu, ekipa prihvata igraca kao svog saborca. To je sustina, nikakva krvna zrnca i slicne gluposti..

Link to comment
  • 2 months later...

Kosarkasice tesko da mogu ponoviti rezultate prethodne generacije koja je uzela titulu EP i olimpijski medalju. Koliko sam pratio Sonja se povukla a to je golem nedostatak. Ima tu jos kvalitetnih igracica poput Crvendakic ali u mladjim kategorijama se slabo radi, skoro sve mladje kateogrije su u b diviziji. Ozbiljnih klubova prakticno da nema, ispravite ako gresim. Mi bi mogli da izbacujemo dobre igracice, narocito na pozicijam  koja traze visinu, ali baza rada sa devojcicama je unistena.

Takodje mislim da mnogo visokih i za sport talentovnih devojcica sada idu na odbojku,

Link to comment

Pisao sam da ćemo tek biti svesni uspeha prethodne generacije, šampionke Evrope, učešće na uzastopnim olimpijskim igrama, olimpijska medalja, neverovatne stvari za žensku košarku. Odlaskom Sonje gubimo igrača ekstra kvaliteta i to nam je što nam je. Uspeli smo da zadržimo Marinu na neko vreme bar i to će doneti bar nešto, ali realnost nam je da nismo ni blizu krema ženske košarke. Zameni Marinu nekim Steva Paradajzom i imaćeš rezultat ko što si imao sa dotičnim. 

 

E da, pritom nam je Marina na njeno insistiranje promenila pravila u pionirskom uzrastu i dozvolila zonu i pik. Zona za pionirke gde je trojka 6,75 i igra se sedmicama. Pa to je ludilo mozga. 

Edited by theanswer
Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

Takodje mislim da mnogo visokih i za sport talentovnih devojcica sada idu na odbojku,

 

Nedavno sam saznao da polovina svih devojčica u Srbiji koje se bave sportom, treniraju odbojku. Odbojka je neprirodno popularna u Srbiji među devojčicama. Ne znam da li je to samo zbog uspeha koje smo imali ili ima još nešto.

Edited by Nikodije
Link to comment
Pisao sam da ćemo tek biti svesni uspeha prethodne generacije, šampionke Evrope, učešće na uzastopnim olimpijskim igrama, olimpijska medalja, neverovatne stvari za žensku košarku. Odlaskom Sonje gubimo igrača ekstra kvaliteta i to nam je što nam je. Uspeli smo da zadržimo Marinu na neko vreme bar i to će doneti bar nešto, ali realnost nam je da nismo ni blizu krema ženske košarke. Zameni Marinu nekim Steva Paradajzom i imaćeš rezultat ko što si imao sa dotičnim. 
 
E da, pritom nam je Marina na njeno insistiranje promenila pravila u pionirskom uzrastu i dozvolila zonu i pik. Zona za pionirke gde je trojka 6,75 i igra se sedmicama. Pa to je ludilo mozga. 

Od kad je to dozvoljeno?
Sećam se da sam pre jedno godinu dana pričao sa jednim trenerom klinki i baš mi je pričao da pizdi da treneri ovih "velikih" klubova uče mlade to, a to je loše i nedozvoljeno? Da to rade samo zbog rezultata a nije to svrha u ovim godinama?
I na čije insistiranje?



....shiit has hit the fan.
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:


Od kad je to dozvoljeno?
Sećam se da sam pre jedno godinu dana pričao sa jednim trenerom klinki i baš mi je pričao da pizdi da treneri ovih "velikih" klubova uče mlade to, a to je loše i nedozvoljeno? Da to rade samo zbog rezultata a nije to svrha u ovim godinama?
I na čije insistiranje?



....shiit has hit the fan.

 

Dozvoljeno je od sezone 18/19. 

 

Mislim, naravno da nije svrha sa 14 godina igrati zonu i terati devojčice tog uzrasta da te pobeđuju ubacivanjem trojki umesto da razvijaš igru 1 na 1. 

Edited by theanswer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...