Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, levi said:

pa nije baš isti ovaj tim. možda je u tome stvar?

 

Uglavnom je isti. Ista selektorka, iste ključne igračice, osim Pejdž. A recimo, centri su nam sad bolji nego tada. 

Plus da podsetim da je prethodno Srbija bez Petrović i Pejdž igrala polufinale EP i bila na koš od polufinala SP, a nijedno od ta dva se nije igralo u Srbiji, što znači da kontinuitet rezultata i te kako postoji. Porediti to uspesima rukometnih reprezentacija na domaćem terenu je baš promašeno.

Link to comment
9 hours ago, steins said:

tjah, na sreću sam pogrešno tipovao - uspele su da se išupaju iz kanala i odigraju utakmicu na nivou QF. 

Imaju dve interesantne stvari - u QF nam je procenat šuta za tricu bio 47% u malom finalu 39% - a u SF 9%!  To samo govori u kome smo grču odigrale najbitniju utakmicu na prvenstvu

Drugo, Ana Dabović nije igrala u malom finalu. U SF je igrala 30+ minuta i dala 9 poena - mislim 7 od toga u 1/4. Pri tom je i napravila što je napravila. To je samo još jedan dokaz da nema zasluga i da trebaju da igraju oni koji su u tom trenutku najspremniji, a ne najzaslužniji, jer to ispoštovavanje™ po pravilu donosi neuspeh. 

 

Jbga, šta je tu je. Definitivno je bolje od prognoza. Jebo nam pas mater kad nismo više verovali u sebe. Ta pičkastost nam vazda dolazi glave - kako u sportu, tako i u ostalim sferama života. 

 

Što se trojki tiče neuporedive su utakmice. Britanke su igrale zonu pa smo ih već u prvom poluvremenu raspalili sa trojkama. Protiv Španjolki se igralo celu utakmicu u visokom ritmu sa striktnim pokrivanjem, tako da nije bilo uopšte prostora za šut. S obzirom da smo i mi gurali takvu taktiku nismo ni išli na trojke. Gotovo svih tih desetak promašaja je bilo iz iznuđenih pozicija. Španjolke su izuzetne šuterski i pri tome imaju brz protok lopte, ali ni one se nisu proslavile sa trojkama. Koliko smo u tom segmentu uspeli vidi se po tome što su Španjolke Francuskinjama u finalu u prvoj četvrtini ubacile 32 poena.

 

Ana Dabović je igrala 22 minuta. I njen doprinos je sasvim solidan. Veći teret je tu pao na Nevenu Jovanović. Imala je loš procenat šuta. Ali naravno, kada trošiš ogromnu snagu da prevedeš loptu na polje protivnika, uz stalni kontakt nije lako koncentrisati se na šut. Naročito ako ti lopta ostane u rukama pred kraj napada. I Sonja Petrović je imala loš procenat šuta, ali je tek na njoj odigrana striktna odbrana. Opet uspela je više da asistira. U svakom slučaju ovakve utakmice se moraju igrati sa najboljim čime raspolažeš.

 

Jeste. Ana Dabović je mogla bolje da postupi posle faula nad Ndur. Recimo, mogla je da napravi pritisak na Ndur na drugi način i kod sudija, zbog onog njenog mlataranja posle prekida igre. Tu bi se podigla tenzija. I Ndur bi svakako bila pod pritiskom. Možda bi sudije pregledale snimak i u toj situaciji. Publika bi reagovala. Ndur bi izvela samo dva bacanja i ako jedno promaši mi bi bili i dalje u vođstvu. Ali lako je sada to sve videti.

Link to comment

I mene je iznenadila. Negativno, naravno

Krivo mi je iz vise razloga

- Nase su imale najjacu grupu

- Sonja nema kolena samo da se molimo Bogu da ce operacijaa barem malo da promeni to

- Jelena dosla, nije igrala godinu dana

-Ana sjebala saku

 

I na sve to, sad jos i kvalifikacije jebene moramo da igramo. Proci cemo naravno, ali dodatno cimanje

Odjava do kvalifikacija

Link to comment

A sta je problem sa Sonjinim kolenima i na kakvu operaciju ide?

Ana ce se oporaviti, ne znam tezinu povrede, ali ako je samo naprsnuce to je 2 meseca pauze.

 

Al ono sto je Milovanovicka odradila je neverovatno, u martu se porodila i uspela da se spremi i da bude nas najbolji igrac u polufinalu protiv onih azdaja.

Link to comment

Nisam ni znala da postoji i treca sestra Dabovic, koja nema veze sa kosarkom, ali valjda izdala neku knjigu, bila u nekoj emisiji i svakakve grozote iznela o njihovom detinjstvu i odrastanju. Ako je i pola to tacno, nije ni cudo sto je Milica iscasena. Iako sam samo nacula sta obe pricaju, jbg strasno je to.

Marinu izuzetno postujem i nadam se da ce sa tom zahvalnoscu tu i stati. Ko zna mozda im ovi idioti stvarno nesto pomogli i omogucili, ne valja stalno ni pi*ati uz vetar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...