Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Svestan si da odgovaras coveku koga nije mrzelo da ti nadje post iz 2016. a paralelno tvrdi da je Stratos fuckin Perperoglu vece ime od Teodosica.

Link to comment

Ma da, Španija prosto nije mogla više protiv domaćinskog suđenja i pakla prepune dvorane, pa su morale da se zadovolje sa skromnih +5. :D


Znam da se Marina Maljković stalno žali na skromnu bazu, ali meni nije jasno kako i ovoliko ozbiljnih igračica imamo s obzirom da je interesovanje za ovaj sport ispod nule. Jbt, ženski rukomet nam se upokojio još u SRJ, na primer, pa je svejedno kad se održavalo SP '13 bila puna Arena još od čevrtfinala. Sad imamo generaciju koja je ne tako davno ostvarivala jako ozbiljne rezultate i ne može da se dobaci do 30% toga, a komentari na internetu se svode na Dendu, Milicu Dabović, nacionalne penzije, krov koji prokišnjava i sve ostalo osim na samu igru. 

Link to comment

Svestan sam. Ai svestan sam sto su barem njih petorica otisla odavde, a razume ovaj sport 36 puta vise

Ako cemo ovako, jedni na  RSB, drugi na GTr Repku ko jebe

Edited by Giggsy
Link to comment
2 minutes ago, Halvard said:

ženski rukomet nam se upokojio još u SRJ, na primer, pa je svejedno kad se održavalo SP '13 bila puna Arena još od čevrtfinala. Sad imamo generaciju koja je ne tako davno ostvarivala jako ozbiljne rezultate i ne može da se dobaci do 30% toga,

 

Samo da se osvrnem na ovo:

Možda je problem sa posećenošću na prvenstvu i termin kada se odigrava, u sred sezone godišnjih odmora (dok je SP u rukometu za žene bio u decembru, te je mnogo lakše tada bilo popuniti Arenu).

Link to comment

Brt, u sred Exita i godisnjih odmora. A i da budem iskren - ja nisam ni znao da se igra kod nas do pre tri dana, na par strana vidim da pominjete arenu i bio sam u fazonu škk

Link to comment
5 minutes ago, Giggsy said:

Lepo je sto me imas na umu. To je jedini post. Kad su bilo koje repke igrale protiv vas,  ja nisam rec rekao. Nekmoli kad ste gubili a se vam najgore zelim

Covek sere po zenskoj reprezentaciji jedno mesec dana. Radisa banuj.  10 godina citam razna govna ovde, pa i ja da upadnem u jedno

 

eh pa ne bi poslovično smireni cash reagovao da je bio jedini

https://parapsihopatologija.com/forums/topic/11275-reprezentacija-srbije/?do=findComment&comment=3656614

 

nije uopšte bitno, samo mi je iskočio dosta jak dejavu sad kad si rekao da navijaš protiv, ali u svoja 4 zida :) 

pri tom skačeš na najnormalniji post, ako su nas ovde dobili tesno, na neutralnom terenu ili kod njih bi dobili ubedljivije. šta je tu tako strašno

Link to comment
1 minute ago, levi said:

 

pri tom skačeš na najnormalniji post, ako su nas ovde dobili tesno, na neutralnom terenu ili kod njih bi dobili ubedljivije. šta je tu tako strašno

 

"Strašno" je što to uopšte ne mora značiti, svaka utakmica je priča za sebe.  Možda bi naše pobedile Španiju na nekom drugom terenu, za profi sportistu domaći/gostujući teren ne donosi neku prevagu. Eto, npr.da su naše igračice sve bile fit i fizički spremne za to polufinale, možda bi ishod bio drugačiji. 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

"Strašno" je što to uopšte ne mora značiti, svaka utakmica je priča za sebe.  Možda bi naše pobedile Španiju na nekom drugom terenu, za profi sportistu domaći/gostujući teren ne donosi neku prevagu. Eto, npr.da su naše igračice sve bile fit i fizički spremne za to polufinale, možda bi ishod bio drugačiji. 

 

evo npr Srbija je osvojila dve medalje u rukometu 2012. i 2013.

 

kad je pre i posle toga Srbija osvojila medalju u rukometu?

Link to comment

Evo i muška košarkaška reprezentacija Rusije je pobedila Španiju u finalu EP u Španiji.

I?

Ili ako hoćeš drugi sport, Brazil - Nemačka na SP u fudbalu u Brazilu

Primera koliko hoćeš.

 

 

 

PS: rukomet je sport u kom sudije imaju velik uticaj na igru-

Francuzi dobili Hrvate u finalu u sred Zagreba...itd, itd

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

 

evo npr Srbija je osvojila dve medalje u rukometu 2012. i 2013.

 

kad je pre i posle toga Srbija osvojila medalju u rukometu?

 

Porediš sasvim neuporedive stvari, ali verujem da to i sam dobro znaš. Počevši od toga da je ovaj tim već osvajao medalje na domaćim terenima u Budimpešti i Riju, pa do toga da je atmosfera oko tih takmičenja bila sasvim drugačija. U rukometu je bio hajp, ludilo, pune dvorane, plus prilično povoljno suđenje za nas (pogotovo na muškom EP), dok je ovde bilo sasvim drugačije. Sudilo se kao da se igra na neutralnom terenu, a igračice su posle svake utakmice maltene molile ljude da se pojave i daju im podršku.

Uopšte nema nikakvog razloga da se misli da bi rezultat i plasman bili išta drugačiji da se igralo van Srbije.

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Evo i muška košarkaška reprezentacija Rusije je pobedila Španiju u finalu EP u Španiji.

I?

Ili ako hoćeš drugi sport, Brazil - Nemačka na SP u fudbalu u Brazilu

Primera koliko hoćeš.

 

 

 

PS: rukomet je sport u kom sudije imaju velik uticaj na igru-

Francuzi dobili Hrvate u finalu u sred Zagreba...itd, itd

 

da, pojedinačni primeri, a ovo je neumoljiv  trend od više od 20 godina

šta ti u stvari dokazuješ, da domaći teren nije bitan u sportu? sa srećom

 

 

 

5 minutes ago, Halvard said:

 

Porediš sasvim neuporedive stvari, ali verujem da to i sam dobro znaš. Počevši od toga da je ovaj tim već osvajao medalje na domaćim terenima u Budimpešti i Riju,

 

pa nije baš isti ovaj tim. možda je u tome stvar?

Link to comment
1 minute ago, levi said:

 

 

šta ti u stvari dokazuješ, da domaći teren nije bitan u sportu? sa srećom

 

 

Dokazujem da domaći teren nije bitan u vrhunskom sportu.

Štaviše, često može predstavljati i opterećenje sportistima.

Ono, da "izgore" od prevelikog pritiska domaće javnosti.

Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Sad me ovaj stručnjak zbunio "... To su vrlo teške kvalifikacije za OI..."

Iz pisanja ovde stekao sam utisak da ne bi trebalo da bude problem....

 

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

 

 

 

 

 

A šta debil zna. Neverovatno je da nekog takvog i dalje puštaju u etar, ali to je rts. 

 

Kvalifikacije bi trebalo da idu ovim sistemom, 16 ekipa se deli u 4 grupe. Među tih 16 ekipa iz nekog razloga su SAD i Japan koje su već kvalifikovane. Što u suštini implicira da bi SAD verovatno poslao neku B ekipu. U grupama u kojima nema te dve ekipe 3 od 4 idu. U grupama u kojima su SAD i Japan dve najbolje bez njih idu na OI. Meni je prilično teško da zamislim scenario u kome se svih 6 evropskih neće kvalifikovati. Čak i Švedska. 

Link to comment
24 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Dokazujem da domaći teren nije bitan u vrhunskom sportu.

Štaviše, često može predstavljati i opterećenje sportistima.

Ono, da "izgore" od prevelikog pritiska domaće javnosti.

 

u pokeru imaš pravilo da se ne igraju karte, nego igraš na čoveka. a na forumu ako igraš na čoveka, a ne na ono što je napisano, onda završiš ovako, dokazujući izuzetke i negirajući pravilo. kao što rekoh, sa srećom, trebaće ti :) 

 

 

Edited by levi
Link to comment

tjah, na sreću sam pogrešno tipovao - uspele su da se išupaju iz kanala i odigraju utakmicu na nivou QF. 

Imaju dve interesantne stvari - u QF nam je procenat šuta za tricu bio 47% u malom finalu 39% - a u SF 9%!  To samo govori u kome smo grču odigrale najbitniju utakmicu na prvenstvu

Drugo, Ana Dabović nije igrala u malom finalu. U SF je igrala 30+ minuta i dala 9 poena - mislim 7 od toga u 1/4. Pri tom je i napravila što je napravila. To je samo još jedan dokaz da nema zasluga i da trebaju da igraju oni koji su u tom trenutku najspremniji, a ne najzaslužniji, jer to ispoštovavanje™ po pravilu donosi neuspeh. 

 

Jbga, šta je tu je. Definitivno je bolje od prognoza. Jebo nam pas mater kad nismo više verovali u sebe. Ta pičkastost nam vazda dolazi glave - kako u sportu, tako i u ostalim sferama života. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...