Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne treba biti kritičan, verovatno će osvojiti bronzu i to je maksimum ove selekcije s obzirom da u sastavu igraju (možda) samo 2,3 klasne igračice, i to one koje polako prelaze zenit ... Naravno, svi smo želeli zlato i takvi su bili i komentari, ali sada, kada se polako spušta zavesa na takmičenje, treba biti realan ...

 

Ne može ipak sve na fanatizam. Što se tiče suđenja, i tu treba biti realan. Kad god su na usporenom snimku iz ptičje perspektive pokazivali borbu za loptu u reketu, neka od naših je, baš onako muški, zabijala lakat u leđa protivnici ...

 

 

Edited by stoka
Link to comment
11 minutes ago, stoka said:

Ne treba biti kritičan, verovatno će osvojiti bronzu i to je maksimum ove selekcije s obzirom da u sastavu igraju (možda) samo 2,3 klasne igračice, i to one koje polako prelaze zenit ... Naravno, svi smo želeli zlato i takvi su bili i komentari, ali sada, kada se polako spušta zavesa na takmičenje, treba biti realan ...

 

Ne može ipak sve na fanatizam. Što se tiče suđenja, i tu treba biti realan. Kad god su na usporenom snimku iz ptičje perspektive pokazivali borbu za loptu u reketu, neka od naših je, baš onako muški, zabijala lakat u leđa protivnici ...

 

 

 

Nemoj bre da pišeš nešto samo da bi napisao - naravno da treba biti kritičan - nisu nas španjolke odrale - mi smo ih 3 od 4 četvrtine dobile - šta se deilo u prvoj ne znam nisam gledao, video sam samo da nismo izašli iz bonusa  - ali nikakva dominacija španjolki nije vidjena - u 3/4 u napravile neku razliku zahvaljujući našim crnim rupama i to ih je i održalo u meču. Da smo odigrali kako možemo, mi bi preokrenuli već u 3/4. 

Mi smo ovo odigrali najvećim delom mlako, čak sa nekom idejom da se jurimo s njima po terenu, što je tek teški majndfak pošto su to one lako rešavale zahvaljujući brzim bekovima i ulazile u tranziciju gde su jake. Čim bi mi postavili zonu, tu je već dolazilo do zaglupa odakle ih je uglavnom izvlačio onaj picknpop ili pomračenja uma naših centara koji su a la Bobi Marjanović stajl ostajali zaglavljeni negde u centru reketa / s tim što Bobi može to da pokrije zahvaljujući visini i rasponu ruku/ ili su prosto blenuli negde u prazno dok im se Nikolsova opušteno šetala iza ledja. 

Kada smo potpuno zategli odbranu - one su se pogubile potpuno, ušla im je voda u uši. Na to smo mi ubrzali napade i počeli da napadamo reket, naročito onog njihovog drugog centra i obrnuli.

E onda se pojavila Ana Dabović, i tu se utakmica završila.... :fantom:

Sudjenje je celo prvenstvo posebna bruka, a mi nesposobni kakvi smo, nismo uspeli nikako da se zaštitimo, što mi je neverovatno jer smo em bili domaćini, em nismo neka buranija u basketu. 

 

A, da - gubmo milijardu posto od Britanki - to je stvar psihe.

Link to comment

Razumem vas, pišete pod emocijama i razočarani zbog poraza govorite da Srbija ne osvaja medalju. A ja vas uveravam da Srbija bez većih problema uzima bronzu, koja, s obzirom na sastav kojim raspolaže Marina, ima zlatni sjaj ...

Edited by stoka
Link to comment
3 hours ago, Goranz said:

Oduzeti državljanstva pa nek idu da brukaju neku drugu zemlju. Bacili smo pare na organizaciju prvenstva a Zvezda još nema pleja.

 

Hahahaha jbt :lolol:

Link to comment
9 hours ago, hefaca said:

Jezivo da okrenes na 66:64 i onda preseces ekipu sa 4 slobodna + napad... Vise se nisu vratile... I ne treba... Das 10 litara mleka I sve prospes...

 

To je dosta uticalo ali videlo se da više nemaju snage. Bruks bukvalno više nije mogla da drži loptu u poslednjih nekoliko minuta, Petrović da stoji. Mnogo su se potrošile u toj stalnoj jurnjavi za Španjolkama, i rezultatskoj i po terenu.

Link to comment

Odgledao sinoć "na miru" utakmicu...
Uhhh....
I mnogo se zamera Ani Dabović, Jbga kiksevi se dešavaju...
Ne poznajem trenersku struku u ženskoj košarci, i ima li još nekog tu, ali meni izgleda da u nekim delovima utakmice Maljkovićka gubi kompas i "ne prisustvuje" utakmici...
Kažem ne znam ima li još nekog...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Veci problem od poteza Ane Dabovic je dozvoljen skok u napadu spanjolki kada smo imali +2 i onda Ana Dabovic udara.

Ali nije to prelomilo samo po sebi, spanjolke su odmah izgubile loptu i nisu imale dodatni napad.

Bilo je -1/-2 razlike u naredna nasa 3 napada koja nismo iskoristili.

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Odgledao sinoć "na miru" utakmicu...
Uhhh....
I mnogo se zamera Ani Dabović, Jbga kiksevi se dešavaju...
Ne poznajem trenersku struku u ženskoj košarci, i ima li još nekog tu, ali meni izgleda da u nekim delovima utakmice Maljkovićka gubi kompas i "ne prisustvuje" utakmici...
Kažem ne znam ima li još nekog...

 

Ja ne poznajem, samo znam da smo bili konkurentni dok je Marina bila tu, onda se sklonila na dve godine i mi smo prdnuli u cabar, a sad je opet tu i opet smo konkurentni.

Slicna prica kao sa zalizanim Skariolom i zlatnom generacijom Spanije - svi su pricali kako je kesa od trenera i jedini/najveci exploit te ekipe, a onda su ga makli i skapirali da je vrag odneo salu i brze-bolje vratili.

Juce smo izgubili zato sto nam je ponajbolja igracica na turniru igrala sa fckin polomljenom rukom, nema potrebe ici dalje u bilo kakva rezonovanja.

Link to comment

Naravno da se zamera dabovicki, ta nesportska je direktno odlucila pobednika. Imali smo vodjstvo par minuta pre kraja, gde su se obe ekipe do jaja mucile da postignu poen, otprilike je jedini nacin, ili najlaksi, bio preko slobodnjaka i ova im na tacni servira 2 bacanja u momentu dok im ne glava klizila ispod vode. 

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Naravno da se zamera dabovicki, ta nesportska je direktno odlucila pobednika. Imali smo vodjstvo par minuta pre kraja, gde su se obe ekipe do jaja mucile da postignu poen, otprilike je jedini nacin, ili najlaksi, bio preko slobodnjaka i ova im na tacni servira 2 bacanja u momentu dok im ne glava klizila ispod vode. 

 

Ma da. Ne treba sad seci glave i preterivati na racun Ane Dabovic koja nas je toliko puta izvlacila iz govana ali ovaj njen potez nas je totalno upropastio i toga je verovatno i sama svesna. Ponovicu, ne samo da nam je ubila momentum na nacin koji si opisao, poslala je i sebe na klupu zbog pet licnih kad nam je najvise bila potrebna.

Link to comment
5 hours ago, Goranz said:

 

To je dosta uticalo ali videlo se da više nemaju snage. Bruks bukvalno više nije mogla da drži loptu u poslednjih nekoliko minuta, Petrović da stoji. Mnogo su se potrošile u toj stalnoj jurnjavi za Španjolkama, i rezultatskoj i po terenu.

Ali su Spankinje delovale izgubljeno... Prestala jurnjava... I onda smo ih polili vodom I dodjose k sebi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...