Jump to content
IGNORED

Only Lovers Left Alive, Jim Jarmush


Аврам Гојић

Recommended Posts

da, da iskoristim da kažem dok nisam zaboravio, abel ferrara je ono što je jarmusch hteo da bude kad poraste.

Meni je Ferrara isto mnogo jači reditelj od Jarmuscha, ali i on je ostao ograničen sobom. Čudno mi je reći da mi je jedna od najdražih Ferrarinih stvari, pored Kralja Njujorka i Zlog poručnika, zapravo pilot serije Crime Story...

 

Naravno, velika je razlika između njih dvojice po mnogim stvarima: iako je svaki na svoj način proračunat, Ferrarina proračunost ipak ima snage i sličnosti sa starim italijanskim majstorima, iako su oni naravno iznad njega (ali, to ta proračunatost i nameće kao uslov :D). Jarmusch se oslanja na intelekt i profesionalno radi od sebe priču umetnika odlično koketirajući sa društvenim trendovima...

Link to comment

Meni je Ferrara isto mnogo jači reditelj od Jarmuscha, ali i on je ostao ograničen sobom. Čudno mi je reći da mi je jedna od najdražih Ferrarinih stvari, pored Kralja Njujorka i Zlog poručnika, zapravo pilot serije Crime Story...

 

Naravno, velika je razlika između njih dvojice po mnogim stvarima: iako je svaki na svoj način proračunat, Ferrarina proračunost ipak ima snage i sličnosti sa starim italijanskim majstorima, iako su oni naravno iznad njega (ali, to ta proračunatost i nameće kao uslov :D). Jarmusch se oslanja na intelekt i profesionalno radi od sebe priču umetnika odlično koketirajući sa društvenim trendovima...

+1 samo što ja to ne znam da kažem kao ti.

Link to comment

Može se onda reći da ja u kompjuteru imam jedan arthaus bioskop. :)

ok, sa netom je izgubilo značaj, ali ipak, kad se već pusti u bionju, stvai tamo da je dosadan ida je za gikove :lol:

Link to comment

 

ostao ograničen sobom.

:isuse:

 

 

Da, kao Spielberg na stotom kraju. Idejom o sebi kao reditelju u društvenom kontekstu, ulogom koja ga ograničava zato što je u izvesnoj meri proračunato ispunjava.

Edited by Ajant23
Link to comment

Jim Jarmusch on Vampires, Music and the Future of Independent Film

 

There are so many hundreds of films with vampires in them, but our film is not a horror film. It's a different kind of vampire film. There are many different not-horror vampire films. One of the most beautiful is "Vampyr" by Carl Dreyer, but there are many others; "The Hunger" from Tony Scott, more recent ones like "Let the Right One In," which I like very much 

 

:wub:

Link to comment

naravno da jeste.... al mene vise dotaklo to sto mu je LTROI [i nadam se da misi na originalni - svecki] u vrhu liste...... moj omiljeti vempajr film u protekloj deceniji

nema koji drugi, američki se zove "Let Me In"

Link to comment

Dakle jeste vampirski film :)

Kao što rekoh za Jarmucha na prethodnoj strani: Jarmusch se oslanja na intelekt i profesionalno radi od sebe priču umetnika odlično koketirajući sa društvenim trendovima...

Edited by Ajant23
Link to comment

možeš da kažeš i na sledećoj strani, i dalje će biti lejm opservacija

 

Jok, Jarmusch nije snimio vampirski film, ali laže da jeste zato što zna da će ga milioni poput tebe u tome podržati iz očekivanih intresa!

 

:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...