Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

5 hours ago, Pontijak said:

 

taj sotra senior, nema sanse da nije taj jer tesko da redatelj zdravko ima dva brata koja zive odavno u britaniji, bila je daaavnooo bizarna afera u BG, pocetkom 80-ih, baja se vozikao u socijalistickom beorgadu u belom starom rols-rojsu kabrioletu sa britanskim tablicama, spusten krov i tresti muzika a ekipa u kolima se kliberi, ne da je upadalo u oci nego bi i slep video taj automobil :D pa pao sa jos dva ortaka zbog plantaze marihuane, ne secam se epoliga osim da je istinski najebao samo 1 od te trojice jer eto nije imao poreklo™  :D...

 

 

brate, hvala shto se druzish s nama, tvoja memorija nema cenu :D

Link to comment

ne ljutimo se mi stariji ljudi hihi.gif

 

ili da? ljutimo li se? :unsure:

 

meni je ovo super, shta vredi shto ja znam da ce krushka da padne s krushke, kad ne znam koje je drvo. a pontijak zna :D

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
22 hours ago, Pontijak said:

 

taj sotra senior, nema sanse da nije taj jer tesko da redatelj zdravko ima dva brata koja zive odavno u britaniji, bila je daaavnooo bizarna afera u BG, pocetkom 80-ih, baja se vozikao u socijalistickom beorgadu u belom starom rols-rojsu kabrioletu sa britanskim tablicama, spusten krov i tresti muzika a ekipa u kolima se kliberi, ne da je upadalo u oci nego bi i slep video taj automobil :D pa pao sa jos dva ortaka zbog plantaze marihuane, ne secam se epoliga osim da je istinski najebao samo 1 od te trojice jer eto nije imao poreklo™  :D

 

ovakav ali bele boje

 

images.jpg

Dobro auto!

Link to comment
On 18.12.2018. at 16:43, gospa buba said:

brate, hvala shto se druzish s nama, tvoja memorija nema cenu :D

 

ma kako to da zaboravim :D u socijalistickom beogradu nije bilo rolseva kao danas :D jedan brit ambasador je imao beli sredinom 70-ih, broz nije vozio svoj tako da je taj beli kabrio rols upadao u oci sve sa trestecom muzikom i likovima koji se srecno vozikaju gradom + sto je to mislim prvi u stampi objavljen slucaj da je nekome palo na pamet da zasadi puuunooo indijske konoplje u nekom prigradskom selu + sto je od te trojice stradao samo onaj koji nije imao poreklo™ vec bio iz radnicke klase a od njega sam pocetkom 80-ih kupovao hasis, posten diler i odlican hasis, 1 mali dokaz kako je radnicka klasa postena a burzoazija i ondasnja crvena a tek ovdasnja tranziciona sebicna i pokvarena :D 

 

@gospa buba meni je razum kao da sam davno pao sa kruske a bogme ne licim na plod kruske :D

Edited by Pontijak
Link to comment
29 minutes ago, Pontijak said:

ma kako to da zaboravim :D u socijalistickom beogradu nije bilo rolseva kao danas :D jedan brit ambasador je imao beli sredinom 70-ih, broz nije vozio svoj

Zar nije Albion vozio sivog Rolsa?

Ono bas rolsovski sivo*?

 

Obaska sto je novoustoliceni Srbin Svih Srba, AKA Aleksandar Rankovic Leka, inace sef svih udbi i debeova, vozio British Racing Green Jaguara MK2:

Jaguar-MK2.jpg

koga je povremeno parkirao ispred Protokola na Terazijama gde se nalazio neki restoran za glavonje.

Pored cuvenog Spaceka Koce Popovica.

I advokati su vozili Lamborghini Espadu, jedna je dugo stajala parkirana na pocetku Save Kovacevica, na uglu sa Sindjelicevom.

 

I obaska sto je Brozov Rols zavrsio kao dresina kojom se aktivno sluzila zeleznicarska radnicka klasa, uglavnom na prugama prema severu i na radost dece iz prigradskih naselja koja su kozu sa sedista koristila za izradu kvalitetnih праћки.

 

Едит: амбасада је била бела и изгледала је баш британски све док је новобританци префарбали, па можда отуд забуна гледе боја.

А можда сам се и ја зајебо :D 

 

Edited by namenski
Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

Zar nije Albion vozio sivog Rolsa?

Ono bas rolsovski sivo?

 

Obaska sto je novoustoliceni Srbin Svih Srba, AKA Aleksandar Rankovic Leka, inace sef svih udbi i debeova, vozio British Racing Green Jaguara MK2:

Jaguar-MK2.jpg

koga je povremeno parkirao ispred Protokola na Terazijama gde se nalazio neki restoran za glavonje.

Pored cuvenog Spaceka Koce Popovica.

 

I obaska sto je Brozov Rols zavrsio kao dresina kojom se aktivno sluzila zeleznicarska radnicka klasa, uglavnom na prugama prema severu i na radost dece iz prigradskih naselja koja su kozu sa sedista koristila za izradu kvalitetnih праћки.

 

 

u ovome su gordog albiona vozili sredinom 70-ih :) ah taj enterijer, ah to plemenito drvo, ah taj bar sa kristalnim casama i flasom :D sramim se priznati ali mi tinejdzeri nismo odoleli a da ne vidimo kroz staklo :D a sada si me zbunio, meni ostalo u secanju da je bio bele boje

 

a brozov rols, mislio sam na onaj poklon komunista slovenije, taj je jos citav i eno ga u garazi pored njegovih mercedesaa 600

 

ustvari koliko su ti statusni simboli klase™ bili retki onda u bg, danas gotovo svaka baraba sa celom od pola cm vozi range rover i slicno, cak ni bentli vise nije iznenadjenje kada se vidi na ulicama

 

ahaha nekadasnji protokol sa restoranom za glavonje, svojevremeno je ambasador iglberger voleo tamo da odlazi, njega su vozali u tadasnjem ogromnom kadilaku + sto je osim restoranske funkcija protokola bila i pokusaj slifovanja™ buducih ambasadora iz republika i pokrajina kada je nacionalni kljuc™ bio bitniji od profesionalnih kvaliteta, dakle slifovanje™ kako se koristi pribor za jelom, nikako cackalica koja viri iz usta, ne pljuvati na pod tokom banketa i slicno. cudo jedno koliko je posle 1974 doslo do sunovrata u celoj tzv saveznoj administraciji

orig.jpg

Edited by Pontijak
Link to comment
1 minute ago, Pontijak said:

a brozov rols, mislio sam na onaj poklon komunista slovenije

Brozovim Rolsovima se, naravno, broja ne zna, pun шифоњер :D 

Nisam pratio, ali sam za jednog siguran, mislim na dresinu, dugo je se moglo videti, cenim da je na kraju istrulila u nekoj jarugi izmedju Zemuna i Indjije, uz prugu...

Inace, kada se vec evocira, prve telefone u automobilima u Beogradu su imali Nikola Bugarcic, sluzbeni Mercedes, glava beogradskog SUP-a i Crvene Zvezde, fudbalskog kluba, i direktor Metalservisa, jedan od cuvenih socijalistickih direktora, nikako da mu se setim imena.

Za vise esalonetm vlasti i njihove autokomunikacije ne znam, a bilo bi interesantno znati.

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Brozovim Rolsovima se, naravno, broja ne zna, pun шифоњер :D 

Nisam pratio, ali sam za jednog siguran, mislim na dresinu, dugo je se moglo videti, cenim da je na kraju istrulila u nekoj jarugi izmedju Zemuna i Indjije, uz prugu...

Inace, kada se vec evocira, prve telefone u automobilima u Beogradu su imali Nikola Bugarcic, sluzbeni Mercedes, glava beogradskog SUP-a i Crvene Zvezde, fudbalskog kluba, i direktor Metalservisa, jedan od cuvenih socijalistickih direktora, nikako da mu se setim imena.

Za vise esalonetm vlasti i njihove autokomunikacije ne znam, a bilo bi interesantno znati.

 

mislio sam na onaj poklon slov. komunista, ipak nije u bg vec u slovenackom tehnickom muzeju ;)

 

ako vec ne znas za stranicu, obrati paznju na  autoslavia.com, ima sjajnih reportaza o ljubiteljima oldtajmera i njihovim primercima sa puno fotografija kao ilustracijama

 

 

titovi-automobili-u-tehnickom-muzeju-slovenije-01.jpg

Link to comment

Pogledacu, hvala.

Isti su, izgleda da je princip bio da se nabavlja najmanje par komada, dal ima se - moze se, dal bezbednost, ko ce ga znati...

Inace, sad se setih soka nekih matoraca koji su se zatekli na Slaviji, u tramvaju, pa s visoka imali priliku da posmatraju prolazecu kolonu sa sve Brozom na celu: jebote, sine, oni gardijski oficiri u pratecim kabrioletima, sve kao sede i smeju se, kad ja pogledam, a ono svaki u krilu drzi automat...:ohmy:

Link to comment
37 minutes ago, namenski said:

Pogledacu, hvala.

 

pogledaj, dobar je sajt i ima puno lepih reportaza o entuzijastima vlasnicima oldtajmera, ova fotka brozovog rolsa je iz reportaze o garazi brozovih automobila u bg.

 

i da, taj princip od svakog modela po nekoliko komada, pa od viska glava ne boli :D a mene su kao klinca odusevljavali mup motorciklisti u tim pratecim kolonama, bas su bili sjajni bajkeri i kada voze pooolaaakooo a bogme i kada projure kontrolno ulicama pre nailaska svecane kolone automobila :D 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...