Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

31 minutes ago, ObiW said:

Tebi nije palo na pamet da bi se u ovom slucaju primena zakona i propisa zavrisla na tebi, jer prelazis ulicu van pescakog?

Ako je pesacki udaljen vise od 100 m, nije u prekrsaju.

Link to comment
5 hours ago, ObiW said:

Tebi nije palo na pamet da bi se u ovom slucaju primena zakona i propisa zavrisla na tebi, jer prelazis ulicu van pescakog?

Ni ti ne poznaješ zakon. Pune su vas ulice takvih, to je bila suština mog prethodnog posta.

Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

Gde sam rekao da ja ablendujem, sviram, i jebavam majku ljudima koji voze tako na toj deonici?

 

U tvom postu odobravaš i zagovaraš proizvoljno tumačenje i nepridržavanje propisa i divljanje na putu.

Ne znam šta želiš da postigneš daljim nekakvim polemisanjem?

 

 

Link to comment
 
U tvom postu odobravaš i zagovaraš proizvoljno tumačenje i nepridržavanje propisa i divljanje na putu.
Ne znam šta želiš da postigneš daljim nekakvim polemisanjem?
 
 
čovek hoće da kaže, da postoje besmislena ograničenja...

Koliko od vas zna da je postojao godinama znak na BG-NS delu autoputa, koji je ograničavao brzinu od posle petlje kid batajnice, do izlaska kod stare pazove na 80 na sat?
Link to comment

 

@radisa

 
Postoje besmislena ograničenja, a sve dok se propisi na putu ne izmene dužan si da ih poštuješ.
Ograničenje na delu magistrale koji je komentarisan postoji sa razlogom, kolikogod meni smetalo kad krenem na odmor.
 
 
Štagod da je ObiW hteo da kaže, rekao je nešto drugo.

 

Edited by Ras
Link to comment
10 hours ago, kozha_klima said:

 

Oko sajma se probija ograda par puta godisnje. Ceste su saobracajke svih vrsta. Nejasno mi je zasto. U npr. Jurija Gagarina se slicno vozi, incidenata ima visestruko manje.

 

  Reveal hidden contents

VPyk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

362663_saobracajna-nesreca-kod-sajma_ff.

LBfk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

 

Ovog poslednjeg je zaustavio autobus, srecom je tu bio inace bi lik uleteo u punu stanicu. Ograda je letela na trotoar, nije zakacila nikog.

mislim da je uzrok kod sajma velik broj autobuskih stajalista, parkinga, pa i manjih poprecnih ulica

hocu reci, velik broj ljudi se tu ukljucuje/iskljucuje, a ima likova koji pogotovo krajnjom levom voze kao da su na autoputu

msm, da je u jurija gagarina situacija povoljnija, imaju one velike raskrsnice, ali izmedju nema toliko mesta gde se neko isk/ukljucuje

13 hours ago, Tale said:

Jedna žena/devojka nije ni pomislila da propusti dete i mene na ulici bez pešačkog prelaza jer je uverena da pešaci mogu da prelaze ulicu samo na pešačkom prelazu. Itd.

 

8 hours ago, ObiW said:

Tebi nije palo na pamet da bi se u ovom slucaju primena zakona i propisa zavrisla na tebi, jer prelazis ulicu van pescakog?

:D

 

 

pretpostavljam da je ovo gore sto sam pisao za sajam razlog i za to ogranicenje na deonici lipovacka suma stepojevac

prevelik broj poprecnih puteva, parkinga itd da bi se dozvolila brza voznja

 

problem sa ibarskom je taj sto put jednostavno ne odgovara potrebama u smislu frekvencije saobracaja

koristi ga "pola zapadne srbije" kao vezu sa bg, a sa druge strane koristi se i kao lokalni put

 

resenje je izgradnja puta koji omogucuje veci obim sadrzaja (veljo care hvala :fantom: ), a ne povecanje dozvoljene brzine na magistrali

 

Link to comment

Moj prijatelj je bio suvozač kada su se prevrtali kod sajma, tom prilikom je poginula mlađa sestra momka koji je vozio. Užas, daleko bilo od svakoga. 

 

Kako možete da pričate o ovome, manje je depresivno razmišljanje o smrti kod Bujodraga

Link to comment

a dobro, jasno je npr zasto voznja po ibarskoj izaziva frustracije, pogotovo onima koji su krenuli na put od vise stotina km

moze to da izadje na daaaleko vise od 5 minuta "izgubljenog vremena"

 

naravno da to nije razlog/opravdanje da se ne postuju propisi

Link to comment

Ja sam van grada bar 70% vremena u prekrsaju sto se tice ogranicenja. A vozim najprosecniji radnicki auto i sebe smatram opreznim i obazrivim vozacem.

To je skoro uvek 10, 20 km/h iznad ogranicenja. Dva pravila se pridrzavam, vec su pomenuta ... prilagodjena voznja uslovima puta i ja vozim auto ne ono mene.

Ponekad imam utisak da su ta ogranicenja jos iz vremena fica, pezejaca i ostalih trabanta kad je to imalo smisla.

Posto najvise van grada koristim Ibarsku, primetio sam neka poboljsanja ... posle Cacka na mnogo mesta je 80, slicno onaj deo pre Pozege, ka Uzicu i Zlatibor. Najlosije je tj. najvise sam u prekrsaju od Stepojevca do Ljiga tj. onog dela sa auto putem. Tu je imam utisak pola puta 60, a nepotrebno.

5-6 godina sigurno nisam nikakvu kaznu platio, pre toga u jedno 2 godine  3-4 puta, obrenovacki 105, ogranicenje 80, Prijepolje 62km/h ogranicenje 50 i najveci prekrsaj od Rudnika ka Ljigu 83km/h ogranicenje 50km/h, tada sam zavrsio kod sudije i da mi minimalnu novcanu kaznu, mislim 6,000 din plus neki troskovi.

Link to comment

kad pomenu obrenovacki 

to je put sa po dve trake u svakom smeru, od padine do skretanja za zeleznik/sremcicu bez raskrsnica, biciklista, pesaka, traktora i slicno

tu bukvalno svi voze brze od dozvoljenog i zaista deluje da je postavljeno prenisko ogranicenje

 

sa druge strane bukvalno na mesecnom nivou se na tom putu desi ozbiljan saobracajni udes, najcesce i sa smrtnim ishodima

ali po pravilu ili kod samog skretanja za zeleznik, ili u delu od ostruznice ka umci, gde pretpostavljam da solidan deo vozaca nastavi voznju kao u onom delu do semafora, a ovamo dalje niti imaju 4 trake, a sa druge strane postoje poprecni putevi, pesaci itd

Link to comment
1 hour ago, radnik said:

Ja sam van grada bar 70% vremena u prekrsaju sto se tice ogranicenja. A vozim najprosecniji radnicki auto i sebe smatram opreznim i obazrivim vozacem.

To je skoro uvek 10, 20 km/h iznad ogranicenja. Dva pravila se pridrzavam, vec su pomenuta ... prilagodjena voznja uslovima puta i ja vozim auto ne ono mene.

Ponekad imam utisak da su ta ogranicenja jos iz vremena fica, pezejaca i ostalih trabanta kad je to imalo smisla.

Posto najvise van grada koristim Ibarsku, primetio sam neka poboljsanja ... posle Cacka na mnogo mesta je 80, slicno onaj deo pre Pozege, ka Uzicu i Zlatibor. Najlosije je tj. najvise sam u prekrsaju od Stepojevca do Ljiga tj. onog dela sa auto putem. Tu je imam utisak pola puta 60, a nepotrebno.

5-6 godina sigurno nisam nikakvu kaznu platio, pre toga u jedno 2 godine  3-4 puta, obrenovacki 105, ogranicenje 80, Prijepolje 62km/h ogranicenje 50 i najveci prekrsaj od Rudnika ka Ljigu 83km/h ogranicenje 50km/h, tada sam zavrsio kod sudije i da mi minimalnu novcanu kaznu, mislim 6,000 din plus neki troskovi.

Da te utešim - nisi van ograničenja. 

 

Na satu je uvek 5km/h više nego stvarno - proverio sam na GPS. Plus milicija ima toleranciju do 10km/h, tako da si miran. Ni ja ne pamtim kad sam platio, ima sigurno petnaestak godina, pu pu pu da ne ureknem.

 

Inače, jako pazim na saobraćajne znake, oni su naši prijatelji, nisu slučajno postavljeni. Žao mi je što niko ne tuži državne putare kad se desi sranje, pa npr na zrenjaninskom putu od Čente na dalje jedna oznaka za ograničenje stoji po 30km jer dečaci zaborave.

Link to comment
5 hours ago, ToniAdams said:

ali ja stvarno ne kapiram, sta je problem drzati se ogranicenja?

+5 minuta potrosenog vremena za put?

 

Ne kapiraš jer ne živiš efikasno, ko te jebe. Problem je u tinjajućem frustu koji izaziva svest da bi uvek mogao brže, bolje, jače.

 

Posebno mu je jaka argumentacija "velika vecina ljudi nija izasla na put da se trka, bahati i leci komplekse" te im stoga treba omogućiti da voze brzinom koju sami proglase za optimalnu na datoj deonici puta. Jer saobraćajne nesreće mahom izaziva bahata untermenschen manjina, lišena sposobnosti da po sopstvenom nahođenju odredi idealnu brzinu vožnje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...