Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Baš me zanima kako su došli do tog podatka. Jesu analizirali onaj snimak čuvenom Jack Bauer metodom? "Enhance... enlarge... sharpen... enhance."

 

Шта сад и Слина има машину која укпања неоштре пикселе?

Link to comment

 

 

Ili prostim sistemom elimicije, pitali svakog lokalnog vlasnika "Jesi zgazio nekog skoro?", oni svi rekli da nisu - onda mora da je neki stranac uleteo.

 

svakog lokalnog vlasnika su propustili kroz tičerov detektor. i, eto...

Link to comment

... i najverovatnije je napustilo zemlju iste noći, posle čega mu se najverovatnije gubi svaki trag. Najverovatnije crva nije ni bilo.

 

Hm. Gde je auto?

Nisu samo supove kamere dostupne.

Hm2...a šta ako je radio za neku "bitnu" kompaniju, hm hm hm, da li bi legal departman kompanije savetovao u nekom slučaju da se ne izlaže zaposleni pravosuđu trećeg sveta nego ga lepo premeste a auto šipuju?

 

 

Glede donorstva. Moramo da napredujemo i u tom pogledu, šta će kome, zaista, mrtav čovek.

Edited by Vapad
Link to comment

Relativno dobro poznajem sektor stranih kompanija u Srbiji i prilično sam siguran da oni takve ludosti ne bi pravili. Možda bi interno posavetovali zaposlenog da napusti zemlju ukoliko ga sud pusti da se brani sa slobode ali da zataškavaju ubistva u saobraćaju... Čak ni Srbija nije tolika banana.

 

Mislim da nema potrebe da razvijamo nekakve filmske scenarije. Videli smo kako je na sudu prošla Prelepa Petra, videli smo kako je Mitrović Junior vozio 57kmh, gotovo je izvesno da je ovde u pitanju neki domaći junior ili lepotica koju ima ko da zaštiti.

Edited by beowl
Link to comment

 

 

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je danas da je u udesu na Brankovom mostu, kada je stradao Luka Jovanović, učestvovalo vozilo koje je to noći najverovatnije imalo strane tablice.

 

u jbt, ovo baš smrdi

daj bobe da nisam u pravu

Link to comment

Mislim da nema potrebe da razvijamo nekakve filmske scenarije. Videli smo kako je na sudu prošla Prelepa Petra, videli smo kako je Mitrović Junior vozio 57kmh, gotovo je izvesno da je ovde u pitanju neki domaći junior ili lepotica koju ima ko da zaštiti.

 

Šta je bilo sa M Jr do kraja? Ili to još traje?

Link to comment

Relativno dobro poznajem sektor stranih kompanija u Srbiji i prilično sam siguran da oni takve ludosti ne bi pravili. Možda bi interno posavetovali zaposlenog da napusti zemlju ukoliko ga sud pusti da se brani sa slobode ali da zataškavaju ubistva u saobraćaju... Čak ni Srbija nije tolika banana.

 

Što mora biti strana kompanija, možda je običan gastarbajter™, pogotovo što kod nas ima ne mali broj ljudi sa dva pasoša, koji se nikad nisu ni odjavili sa srpske adrese, ne verujem da se tu nešto mulja na takav način, čak se i za Mitrovićevog sina znalo ko je istog dana/noći

Link to comment

A propos aerodroma: upravo sam vozio gospodju na aerodrom, zaustavili su me u kolima i legitimisali, a onda me je patrola legitimisala jos jednom dok smo sedeli i pili kafu. Pun ih je aerodrom i kontrolisu na svakom koraku. Saobracajna se cak nije obazirala na moju nemacku vozacku, samo ih je interesovalo ime i prezime.

Link to comment

Posto je glavesina policije vec dao izjavu da nemaju snimak, to znaci da nema nazad u smislu da ce se pojaviti snimci i da ce, ako odluce da uhapse vozaca minija, morati da izmisle nekakvu istraznu pricu kako su dosli do krivca.

 

Ili ce da ispliva kakav snimak sa ne-pandurske kamere. Kakvih ima zilion na NBGD.

Link to comment

"Види се само о ком возилу је реч, али ниједна камера није подешена тако, јер то и нису камере које томе служе, да региструју таблице, односно регистарску ознаку возила", рекао је министар.

 

izvinjavam se na mozda glupom pitanju, jer nemam skorijeg iskustva sa voznjom u bg, al kako onda, kako citam, ekspresno salju kazne za prekrsaje tipa prelazak zute trake?

Link to comment

"Види се само о ком возилу је реч, али ниједна камера није подешена тако, јер то и нису камере које томе служе, да региструју таблице, односно регистарску ознаку возила", рекао је министар.

 

izvinjavam se na mozda glupom pitanju, jer nemam skorijeg iskustva sa voznjom u bg, al kako onda, kako citam, ekspresno salju kazne za prekrsaje tipa prelazak zute trake?

Da je vozio žutom trakom... Ali nije.
Link to comment

Nisu kamere podešene djavla. Laže kao pas. 

 

1. Brankov most je, pored Gazele, najsnimanije mjesto u gradu. Nisu to obične web kamere nekog tamo turističkog sajta, već spravice sa sasvim pristojnom rezolucijom i širinom i ima ih u dovoljnom broju da je svaki centimetar pokriven iz više uglova. 

 

2. Mislim da su kola u zemlji. Vrlo lako je provjeriti kada je koje auto napustilo zemlju na kom graničnim prelazu, kada je ušlo na autoput, kada je izašlo. Kamere na granici i naplatnim rampama bi snimile da li je neko od tih auta bilo oštećeno. (za slučaj da je hitno pobjegao) Pretpostavljam da je u pitanju neko ko ima dovoljno novca da će radije naputiti to vozilo ili ga uništiti, radi prikrivanja dokaza, nego rizikovati hapšenje.

 

3. Mislim da nije stranac u pitanju. To je malo gradsko auto, nije namjenjeno dugim putovanjima, već muvanju riba. Ako i jeste stranac, onda je u pitanju neko iz regiona. Suviše je skupo i suviše nepraktično da bi ga sad neko vukao sa sobom iz Njemačke, na primjer. Ako je u pitanju neko ko duže boravi ovde poslom, onda ga je još lakše provjeriti preko ulaza i izlaza u državu. Nema mnogo tih ljudi. Takva kola se najčešće kupuju ovdje. Ukoliko je noviji model, najvjerovatnije preko lizinga, na firmu. 

 

4. Bazne stanice i mobilni telefoni. Kamere su zabilježile tačan trenutak nesreće i to je čisto kao suza. Najlakši način da se nađe počinilac čak i ako ne znaš tablice. Objašnjeno ranije.

 

5. Tragovi na cesti, drugom autu i žrtvi. Ostaci boje, dijelovi razbijenih farova, migavaca.... To može da služi za identifikaciju vozila samo pod uslovom da već postoji uzorak sa kojim se trag može uporediti. 

 

Da li strana auta još uvijek moraju imati onu naljepnicu sa oznakom države?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...