Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Mene interesuje nesto drugo (ne poznajem nas zakon o saobracaju ni krivicni): sve i da pronadju vlasnika automobila posle n nedelja i dokazu (ostecenja, snimak) da je upravo to vozilo ucestvovalo u nesreci, kako ce dokazati ko je *upravljao* automobilom?

 

U evropskim zakonima postoji stavka da nisi krivicno odgovoran ako ne drukas clanove porodice do nekog definisanog kolena. Ovo vazi doduse za saobracajne prekrsaje, ne znam da li i za krivicno delo. Ali teoretski mogu svi koji dolaze u obzir da su upravljali vozilom da sednu u krug i kazu: nisam ja, dokazite suprotno i odbijam da kazem ko je vozio. Kako je to reseno u Srbiji?

Link to comment

Tvoj je auto i ti si odgovoran a tu je i alibi. Da je tako onda vi svako ko udari nekog pobegao sa lica mesta i kad ga pronadju rekao nisam ja i cao zdravo.

Inace ovaj lik koji jd udario decka ne bi dobio veliku kaznu sigurno ali ovako je pridodao i nepruzanje pomoci, bezanje tako da ce sad dobiti vecu kaznu.

Link to comment

Ako se dođe do takve situacije da se 100% utvrdi vozilo, ali ne i onaj koji je upravljao polazi se od onoga na koga je vozilo registrovano. Ako on ćuti, ne priznaje da je upravljao vozilom tad-i-tad, niti upućuje na drugog iz porodice (ili na bilo koga ko ima pristup ključevima) ko je mogao da upravlja vozilom tad-i-tad na njega pada optužba, a sudija donosi odluku i kaznu.

 Za istražne organe i sudiju bi bila vrlo problematična situacija da je "tad-i-tad" vlasnik vozila bio recimo na bolničkom lečenju, a nedvosmisleno nesposoban da sam ikako napusti bolnicu "tad-i-tad"  i naravno vlasnik vozila ima više članova porodice sposobnih da voze i sa pristupom ključeva a svako bez alibija u onom vremenu "tad-i-tad".

Link to comment

Ja upravo pitam za ovaj drugi slucaj: da li je vlasnik obavezan da potkaze clana porodice? Jer sudija ne moze kaznu podeliti na troje ili cetvoro ljudi. Tu dolazi do male logicke zavrzlame. Ako jeste tako, ali se medjutim slucaj tretira po krivicnom zakonu, onda valjda krivicno i odgovaras ako lazno svedocis. A mozda u Srbiji i ne postoji ova mogucnost nedrukanja blize familije. Mozda bi neki pravnik mogao da pojasni.

Link to comment

Tvoj je auto i ti si odgovoran a tu je i alibi. Da je tako onda vi svako ko udari nekog pobegao sa lica mesta i kad ga pronadju rekao nisam ja i cao zdravo.

Inace ovaj lik koji jd udario decka ne bi dobio veliku kaznu sigurno ali ovako je pridodao i nepruzanje pomoci, bezanje tako da ce sad dobiti vecu kaznu.

 

Manja šteta za njega nego da je ostao i naduvao dva promila na alkometru. Plus što ga i onako nikada neće pronaći. Plus što sve i da ga nekim čudom pronađu, veštačenje™ će pokazati da se kretao brzinom od 47kmh nakon čega će sud™ odlučiti da je udes skrivio ovaj što je poginuo.

Link to comment

Manja šteta za njega nego da je ostao i naduvao dva promila na alkometru. Plus što ga i onako nikada neće pronaći. Plus što sve i da ga nekim čudom pronađu, veštačenje™ će pokazati da se kretao brzinom od 47kmh nakon čega će sud™ odlučiti da je udes skrivio ovaj što je poginuo.

 

kriv je lukin otac što je dozvolio sinu da vozi raspalu ladu umesto da mu kupi novo auto.

Link to comment

Manja šteta za njega nego da je ostao i naduvao dva promila na alkometru. Plus što ga i onako nikada neće pronaći. Plus što sve i da ga nekim čudom pronađu, veštačenje™ će pokazati da se kretao brzinom od 47kmh nakon čega će sud™ odlučiti da je udes skrivio ovaj što je poginuo.

Pricao sam sa likom koji radi u saobracajnoj u Bg-u i on mi kaze da iza ovoga ne stoji niko vec da se policija u tom slucaju pokazala potpuno nesposobnom.
Link to comment

Pojeo vuk magarca, osim ako ne nadju nekog zrtvenog jarca da najebe zbog rejtinga.

 

Inace, ne procitah cija je Lada niti bilo sta sto upucuje na odgovornost i vlasnika tog auta koji ocigledno nije bio tehnicki ispravan (ili ako je neko skoro menjao gumu zasto nije dobro zavrnuo srafove). Da su sticajem okolnosti isterali tu Ladu na auto-put ili negde dali po gasu i otprao tocak ko zna kakav bi bilans bio. Mnogo je uzrocno posledicnih dogadjaja dovelo do ove nesrece.

 

Moram i ovo pomenuti - koliko sam razumeo nije bilo kontakta izmedju 2 automobila, pa kapiram da ih famozni Kantrimen nije direkt udario vec je prosao sa strane i tu je negde doslo do udaranja mladica (mnozina). E sad u zavisnosti da li su svi momci bili uz auto i gurali ga ili ih je bilo i sa strane da su stajali ili sta vec - moguce je teoretski da je zaista bila nesrecna okolnost ili nepaznja (sto nigde nije pomenuto ni kao mogucnost). Sa druge strane to ne abolira vozaca sto je zapalio i sto necemo nikada saznati da li je bio pod dejstvom alkohola. Da je npr. bio trezan 100% i stao pitanje je da li bi ista i lezao. Mada tu je i faktor besnih drugova koji dolazi u kalkulaciju u njegovoj/njenoj glavi, jebeno je u takvoj situaciji brzo doneti odluku i drzati se iste. 

Link to comment

Pricao sam sa likom koji radi u saobracajnoj u Bg-u i on mi kaze da iza ovoga ne stoji niko vec da se policija u tom slucaju pokazala potpuno nesposobnom.

 

 

Kako on moze da bude siguran u to? Sem ako nisi pricao sa nacelnikom or sompting

Link to comment

Koje beše pravilo o kopiranju usranih novina? Valjda može samo tekst?

 

Ukoliko sam loše shvatio pravilo, prekršio ga ili se o isto ogrešio na bilo koji način, imajte na umu da mi to nije namera :)

 

 
Poslednja vest
Beograd, 14. avgust 2014.

Zašto je policija morala da krije suprugu Vlade Divca

 

Žena koje nema

 

Prema izvorima Tabloida, Luku Jovanovića je na Brankovom mostu u Beogradu, u kasnim noćnim satima pre dve nedelje, usmrtila žena Vlade Divca, Snežana Divac, koja je vozila Mini Moris Kantrimen, i pobegla sa mesta nesreće.

Prema izvorima Tabloida iz srpske policije, gospođa Divac je iste večeri uspela da izbegne poteri, ali su je policijski službenici Uprave policije za grad Beograd identifikovali. On je posle udesa pozvala Ivicu Dačića, potpredsednika Vlade Srbije, i bivšeg ministra unutrašnjih poslova, i od tada beogradska policija muku muči kako da prikrije ubistvo, a da ipak, pronađe žrtvu, koju će izvesti na sud.

Za dva dana, policija bi mogla da završi montiranje slučaja, i ponudi javnosti izvršioca, koji nije pogazio Luku Jovanovića.

 

 

Link to comment

Ceo tekst zvuci pretenciozno, posebno ovo sa montiranjem izvrsioca. I nelogicno mi da ona u 5 ujutro se vozika po splavovima, a koliko znam Divac je navodno i dalje na nekakvom lecenju/oporavku od operacije. No nista me vise ne bi iznenadilo.

 

Ako se ispostavi da je patka treba da ih zatvore sa odstetom. Btw je l ovo neko internet izdanje sa edistem u pizdi materini ili pravno lice?

Edited by ducca
Link to comment

Meni totalno nejasno zašto im treba više od 2 nedelje da otkriju vlasnika vozila, ukoliko ovaj nije lupio, kada je na ulici ostao deo sa serijskim brojem.

 

Ovo je podatak kojim se može identifikovati auto i vlasnik u roku od par desetina minuta.

Edited by Tale
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...