Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

meni samo nije jasno zasto postoje znaci, kad svako moze da odredi kako treba najbolje da se ponasa. osim retarada, koji su ionako retaradi i dzabe im znaci. i sta ce nam putevi, nek svako ide kuda zeli.

Link to comment
9 hours ago, April said:

Plus milicija ima toleranciju do 10km/h, tako da si miran.

Nema (vise).

 

Moj kum je platio kaznu za 63kmh, ogranicenje bilo 60. Sa ovim novim radarima koji beleze u memoriju sve nema vise tolerancije.

Link to comment

u realnosti, chovek moze da se svesno odluchi da krshi zakon. svaki zakon. ali isto tako to mogu i svi drugi ljudi. e sad tim drugim ljudima na putu se nalaze nasha mala deca i nashe corave staramajke. to je nash problem, a taj problem se reshava sistemski, ogranichenjem, kontrolom i kaznjavanjem. pa kaznjavaju nas, kaznjavaju njih i sve super, kad god koga uhvate, i mi nastavljamo da smo geniji, oni nastavljaju da su drogirane budale. a sve ostalo neka bude u gospodovim rukama. ako mozemo da se dogovorimo da to tako ide, pa da prichamo posle pod cilindrom shta god ko hoce :dry:

 

 

Link to comment
16 minutes ago, JozoMujica said:

Nema (vise).

 

Moj kum je platio kaznu za 63kmh, ogranicenje bilo 60. Sa ovim novim radarima koji beleze u memoriju sve nema vise tolerancije.

Ne znam kako to funkcionise, ali je u CG jos uvek moguc dogovortm :D: ulove me, radar, 12 km preko ogranicenja, neka elementarna nepogoda, kisa, oni sede u kolima, ja utrcim i sednem kod njih, 'ajde da to sredimo k'o ljudi, oni panicno zamahase rukama, prst na usta, ono pssst i pokazuju negde oko retrovizora, skapiram da imaju neki nadzor, dal kameru, dal samo mikrofon, isteraju me napolje i tamo se sporazumemo...

Zezanje na stranu, iznenadjujuce je - meni barem - koliko je u CG ipak u dobroj meri i upadljivo isterano pridrzavanje ogranicenja: naravno, bahatih ima, kako ih ne bi bilo, CG je to, ali sve u svemu upadljiva je disciplina po tom pitanju.

Link to comment

ajde ne zezaj namenski. pa ovde se divlja samo tako.vozim se sa kolegom pre pet dana ide 110 km/h a ograničenje 60. nikšić je u pitanju. radar, ovaj nas zaustavlja, ovom neki striko kolega pandur, pandur kaže zovi ga, ovaj moj zove, striko kao " obraz mu više uze" itakoto i lepo se pozdravismo i nikom ništa.

gine se i previše po mne putevima zbog neprilagođene brzine, nepoštovanja sao pravila i svako ima nekog strika, brata inspektora i slično..

Link to comment

I toga, naravno ima, kol'ko 'oces.

Ali, bez daljnjeg i iznenadjujuci nivo pridrzavanja ogranicenja sa sve kolonama, zajebi strikovanje, po obicaju preterujes, dozvolices pretpostavku da na CG putevima provedem dovoljno vremena da ipak uocim neke pojave...

 

Izmedju ostalog i likove koji kod ogranicenja od 60 kmh voze 110... :tongue:

 

 

Edit: nemam ni strika, ni brata inspektora, ni rodstveniketm, jebe mi se za DPS, SPN, MFT, GF....

Edited by namenski
Link to comment

U vezi propustanja pesaka na pesackom, Situacije u kojima se ja kao pesak najvise plasim za svoju bezbednost je kada prelazim ulicu sa vise traka, pa se blizi auto zaustavi, a u drugoj traci vidim da dolazi auto. Tu obavezno stanem i ne retko budem u pravu jer taj drugi najcesce ni ne vidi pesaka. A mnoge i zabole. I u takvim trenucima sam najobazriviji.

 

A ad sam vec kod strahova u saobracaju, drugi strah mi je kad kao suvozac ulazim u kruzni tok, pa uvek gledam one koji ulecu iz narednih ulica. Npr kad na NBG udjemo na onaj kruzni tok kod opstine (pravo sa B. mosta), najludji umeju da budu oni sto dolaze od odozgo od starog Merkatora. Ume neko da pomisli da je brzi i tacno gadja suvozaca 

Link to comment

+1 za pesacki sa tri trake u dva pravca, kada je drugi pesacki onaj u koji se skrece. Od pet prelaza na uglu Vodovske i Trgovacke uvek bude bar jedan manji ili veci idiot, posebno onaj prvi koji jedva doceka zeleno, pa nagazi gas da sacuva pol poziciju na praznom drumu. Jednom bi me debil bukvalno udario, odmakao sam se dugi korak (vise poskok) u stranu, a opet me je dodirnuo tablicama. Svaki od njih misli da je taman brzi od pesaka pre nego sto dodje do "ostrva" i zakoraci na drugi pesaci, a normalnom koji se zaustavi ispred pesackog da saceka pesake trube idioti iza. Brzo hodam, pa cak nemam problem ni da ih propustim sve i onda brzo predjem dok ne krenu ovi kojima je crveno.

 

 

Link to comment
3 hours ago, Timmy said:

Npr kad na NBG udjemo na onaj kruzni tok kod opstine (pravo sa B. mosta), najludji umeju da budu oni sto dolaze od odozgo od starog Merkatora.

E, vallah, ti nisu libelisani kako treba. Uopšte - NBGD opština je mesto gde se susreću 2 najužasa - kružni tok i pešački prelazi koji pokrivaju više traka...

Mrzim da prolazim tu i nagledala sam se svega. :sad:

 

Link to comment
3 hours ago, Malvo said:

Da, na to sam mislio.

 

Na tom mestu ovi što skreću levo nizbrdo ne žure da bi zauzeli pol poziciju, nego je semafor jako kratko otvoren za skretanje. Semafor se prvo otvara ovima iz Vodovodske, a 7-8 sekundi kasnije onima iz pravca Banovog brda (a uvek ih ima dosta iz tog pravca). Tu iz Vodovodske mogu da skrenu maksimum 3 vozila dok je skretanje dozvoljeno, plus još najviše 3 vozila koja ostanu u raskrsnici i skrenu kasnije. 

Naravno to nije razlog da se ide kroz pešake ako pešaci naiđu. Nagledao sam se tu kreativnih pokušaja ignorisanja pešaka  (a pešaci su vidljivi svo vreme, ništa ih ne zaklanja dok se približavaju prelazu).

Link to comment

Jeste kratko, ali nije kratko za onog koji je prvi ili drugi u redu, taj ce proci sigurno, a upravo se on zaleti kao idiot. Poseban slucaj su ovi koji skrecu u desnu traku, pa se ni ne obaziru, stace pesak nasred zebre.

 

Ja bih ih najradije sve propustio i onda presao, ima vremena pre neko sto se stuste ovi iz Trgovacke. Najgori su mi oni neodlucni. Ja pustim njega, on pusti mene, na kraju obojica krenemo.

Edited by Malvo
Link to comment
32 minutes ago, Malvo said:

Jeste kratko, ali nije kratko za onog koji je prvi ili drugi u redu, taj ce proci sigurno, a upravo se on zaleti kao idiot. Poseban slucaj su ovi koji skrecu u desnu traku, pa se ni ne obaziru, stace pesak nasred zebre.

 

Ja bih ih najradije sve propustio i onda presao, ima vremena pre neko sto se stuste ovi iz Trgovacke. Najgori su mi oni neodlucni. Ja pustim njega, on pusti mene, na kraju obojica krenemo.

 

Pa ja požurim kad sam prvi u redu. Ne idem 100 na sat nego sam spreman da krenem čim mi se otvori semafor. Postoji vozačka solidarnost, to se radi da još neko osim onog prvog u redu može da prođe dok je otvoren semafor. Kada ima pešaka vidim dobro gde su. Ako su sporiji, prođem raskrsnicu pre nego što oni stignu do ostrva.

 

Ovi što skreću u desnu traku to rade nepropisno (i dosta su retki takvi slučajevi), zato što je iz Vodovodske samo leva traka sme da skrene levo (ili nastavi pravo). Desna traka iz vodovodske sme da ide samo pravo, ka Banovom brdu. Upravo sam najbezobraznija proletanja i zamalo gaženje pešaka video baš kod tih što iz desne trake u Vodovodskoj skrenu levo dole. Onaj iz leve trake stoji pešaku, a pametnjaković iz desne trake sve to obilazi i proleće tik ispred pešaka.

Link to comment
On 11.7.2018. at 19:49, radisa said:

Pa jbg, kad neko vozi po autoputu 50, a svi drugi 100+, ja ga vidim kao opasnost...

Ili kad neko u špicu vozi 20 bez potrebe, u širokoj ulici, preglednoj, a ne možeš da ga zaobiđeš ceo kilometar i iza se stvori kolona ozbiljno nervoznih ljudi, ja mislim da je taj koji vozi 20 problem...

I, da ne skoče ljudi, ovo je samo primer, retko se dešavaju ovakve stvari, mnogo ređe od nasilnika, no samo navodim primere problema sa sporom vožnjom...

uf, desi se da vozač sa "P" nalepnicom vozi od miloševog konaka ka rakovici i na delu oko kasarne garde je ograničenje od 40 km. a on mučenik ne bi trebalo da pređe 32. a špic je. ljudi se vraćaju kući s posla. i, posle očepe kad prođu nissovu pumpu .

 

nego, kada pominjete sporu vožnju,postoji li šansa da se ponoo uvede zabrana za "E" vozila i sporaće poput traktora na početku i kraju vikenda. vraćah se iz sela u petak popodne. gomila šlepera i par traktora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...