Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

6 minutes ago, namenski said:

@Frile i ostali: dajte bre ljudi, ne upustajte se u pricu o jednom od najdziberskijih postova na temu voznje ikad.

Kakva bre logika, kakvi bakraci, covek je cak otisao toliko daleko da znatm kako se vozi gore i 4x gore nego obicno. :isuse: 

 

 

Čitao sam po b92 i sličnim sajtovima ovakve komentare na vesti o kažnjavanjima zbog prekoračenja brzine, pa sada prvi put "uživo" zastupa takav stav... Zanimljivo mi da razmenim par reči, a sad možemo to valjda i bez napušavanja na prvu loptu...

Link to comment
1 minute ago, Frile said:

 

Čitao sam po b92 i sličnim sajtovima ovakve komentare na vesti o kažnjavanjima zbog prekoračenja brzine, pa sada prvi put "uživo" zastupa takav stav... Zanimljivo mi da razmenim par reči, a sad možemo to valjda i bez napušavanja na prvu loptu...

+1

U medjuvremenu je covek dobio 1 izvinjenje, jesam preostro startovao, priznajem, ali mi je muka kada se o saobracaju prica primenom logike 'najveca kazna u saobracaju je novcana kazna, narocito ako je - kao kod nas - naplacuje ekstremno korumpirana policija'.

Ulozi su mnogo veci, a deo plate koji ode na kazne zanemariv u odnosu sta sve - daleko bilo - moze da ode cak kada nema ni naznake sopstvene krivice.

I to je jedina 'logika' koja ima smisla, sve drugo su soferske price sa primerima iz zivota :D 

 

A da se samaranje po dzepu pokazalo kao najefikasniji korektiv - tacno je, bas kao sto je tacno da za sada ne postoji bolji.

Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

Nasilnicka voznja moze da bude i ako nasilnik vozi sporije od tebe.

Ali, sve na stranu i naravno da sam prelazio i prelazim ogranicenja, ali ti - ne zameri - ozbiljno savetujem da preispitas neke svoje stavove po pitanju voznje i karakterizacije drugih ucesnika u saobracaju, pa ma se oni i pridrzavali ogranicenja ili - o jeresi - vozili i ispod propisane brzine.

Smatracu da si promasio temu, obaska imas i izvinjenje, jesam te malo ostrije startovao, ali - onako kako si napisao - bilo je bas, bas za svako skakanje od muke... :) 

 

Sta znam, gotovo univerzalno sam imao problem sa ljudima koji voze sporo, bas mi se retko desava da neko ko vozi agresivnije pravi problem. Ovde opet ne bih o ljudima koji idu preko duple pune i slicne vratolomije, posto to nije agresivna voznja no ludilo. Naravno da ne smatram da je problem sto neko vozi sporije dok god ne ide u drugu mrajnost nebezbesnog, samo sam skocio na ono sto sam napisao u prethodnom postu - drakonske kazne u ovoj i ovakvoj zemlji sa ovom i ovakvom policijom. 

Izvinjenje prihvaceno, no start je bio, bas onako, jak. :)

 

EDIT: Vidim sad sve sto je dopisano, pisem carsaf kad dodjem do kompa. 

Edited by Demonquill
Link to comment
1 minute ago, Demonquill said:

Sta znam, gotovo univerzalno sam imao problem sa ljudima koji voze sporo...

Nije ti, mozda, palo na pamet da ne voze oni (pre)sporo, nego da ti vozis (pre)brzo?

 

Link to comment
18 minutes ago, Demonquill said:

 

Naravno, no kada vidim ove predloge za drakonske kazne u zemlji gde policija stoje na kraju nizbrdice iza zbuna, i sluzi vise za punjenje budzeta nego za podizanje bezbednosti saobracaja najezim se. 

 

Razumem te, evo na kraju nizbrdice u Radničkoj Endija Vorhola često stoji radar, ljudi naučili da mile nizbrdo... Isto tako na nadvožnjaku od Banovog brda prema sajmu, čuči radar ponekad ispod mosta, imaju gde da se parkiraju i ne kisnu. Vozački znaju pa uspore na tom mestu, posle ubrzaju dalje...  Ali saobraćajnoj policiji ne pada na pamet da ikada kontrolišu ni brzinu ni vožnju uopšte u ulicama okolo po naseljima i parkinzima, i naravno tu vozi kako ko hoće. Jebe mi se da li pored sajma neko vozi 60 ili čak 70, problem mi je što po (edit: uskoj i jednosmernoj) ulici gde nema trotoara i kola su parkirana sa obe strane može svako da vozi kako mu dune. Na takvom mestu je i 50 na sat ogromna i opasna brzina.

 

Mislim da se ovde nije pričalo o drakonskom kažnjavanju svakog prekoračenja, nego opasne vožnje generalno. Sasvim je blisko pameti, da se na nekim mestima (ne svim) tolerišu "mala" prekoračenja. Ali čak i kada se ne opraštaju nikakva prekoračenja, tvrdim nije nikakav problem voziti sporije, ispod ograničenja. Možemo samo psovati ako je ograničenje besmisleno (kineski most) ili što policija kontroliše brzinu samo tamo gde ima za njih najviše prihoda od kazni.

Edited by Frile
Link to comment
Just now, namenski said:

Off: ovo tacno?

Mislim da se cukaricka Radnicka po novom zove Endija Vorhola?

 

Ispravka, nije radnička nego Lazarevački drum, nizbrdica od Trgovačke pa dole do novog Obrenovačkog puta... 
Bila je neko vreme Maršala Tolbuhina, pa se Tolbuhin preselio na Novi Beograd, a Endi došao na Čukaricu. Tako da je sada Đelmaš u Endija Vorhola.

 

potpuno off topik: neki umetnici (a možda i lunatici) u nastupu umetničkog aktivizima dolepljivali lažne znakove (isti kao pravi) "Ulica Valeri Solanas", po feministkinje što je svojevremeno pokušala atentat na Vorhola. Još uvek je jedan zalepljen preko puta crkve na Čukaričkoj padini.

Link to comment
4 minutes ago, Frile said:

...

Nisam znao, hvala.

Dakle, devastacija Beograda nije samo hardverska nego i softverska: ode jos jedno lepo i staro ime ulice.

Mika i Ljubisko u Endija Vorhola :D 

Edited by namenski
Link to comment
Nije ti, mozda, palo na pamet da ne voze oni (pre)sporo, nego da ti vozis (pre)brzo?
 
Pa jbg, kad neko vozi po autoputu 50, a svi drugi 100+, ja ga vidim kao opasnost...

Ili kad neko u špicu vozi 20 bez potrebe, u širokoj ulici, preglednoj, a ne možeš da ga zaobiđeš ceo kilometar i iza se stvori kolona ozbiljno nervoznih ljudi, ja mislim da je taj koji vozi 20 problem...

I, da ne skoče ljudi, ovo je samo primer, retko se dešavaju ovakve stvari, mnogo ređe od nasilnika, no samo navodim primere problema sa sporom vožnjom...
Link to comment

Spora vožnja je, kao i prebrza, kažnjiva po ZoBS. 

Spori vozač je svako ko vozi daleko ispod ograničenja brzine na toj deonici, nikako ako vozi po ograničenju dok većina ostalih vozi 10-50 ili više od ograničenja. 90-100 preko je klasifikovano kao nasilnička vožnja (poseban hejt na ovaj raspon).

 

No nije ovde tema ni brzina niti visina kazne pa ni odsustvo dosledne primene ZoBS: mi smo zapali u stanje totalne nebrige prema sebi i drugima jezivim odnosom prema obavezama u saobraćaju. 

 

Tvrdim da većina vozača ne zna značenje saobraćajne signalizacije, ne zna propise ili ih tumače kreativno (poput vozača koji jurca ulicama Beograda ne zaustavljajući se na semaforima ili onog lika koji je vozio preko Brankovog mosta u suprotnom smeru. Ovo su primeri iz medija). 

Jedna žena/devojka nije ni pomislila da propusti dete i mene na ulici bez pešačkog prelaza jer je uverena da pešaci mogu da prelaze ulicu samo na pešačkom prelazu. Itd.

 

Nikakve kazne ovo ne mogu da zaustave sve dok se ne počne sa primenom zakona i propisa. Pre toga je potrebno iste urediti jer nemali broj slučajeva pada na sudu zbog raznih manjkavosti koje su ugrađene u zakon - slučajno ili namerno.

 

Do tada možemo samo da se molimo da nas neka budala ne odnese sa ovog sveta na haubi.

Edited by Tale
Link to comment
58 minutes ago, radisa said:

Pa jbg, kad neko vozi po autoputu 50, a svi drugi 100+, ja ga vidim kao opasnost...

Jebiga, i sam priznajes da se radi o retkim, izuzetnim situacijama, daleko od toga da ja zagovaram takvo ponasanje, naprotiv i sam znam da popizdim, ali je ono na sta ja pokusavam da skrenem paznju sledece: u saobracaju imamo posla sa ekstremno nemerljivim i nepredvidivim brojem promenljivih.

Voze 20-godisnjaci u savrsenoj psihofizickoj kondiciji, voze 70-godisnjaci naceti svim i svacim, voze i oni izmedju :) obelezeni raznim nivoima koncentracije, svi su u posedu neke kolicine takozvanih vozackih znanja i vestina - sto je opet ekstremno problematicno i zavisi od mase elemenata sa sve vlaznim kolovozom, istrcavanjem pesaka, spisku nema kraja...

I da je jedina odbrana odgovornost prema sebi i prema drugima: nikakva vajda od kategorizacije na ovakve ili onakve jer je potpuno svejedno da li te skenjao deda koji vozi 50 ili mandril sa 150...

Tvrdim da je uputnije zajebati zurbu i nervozu, talambasanje o ogranicenjima koja nas sprecavaju da stignemo brze od drugih, da sve to, uzeto zajedno jednostavno nije vredno nerviranja i da ne donosi bitnu i paznje vrednu ustedu vremena.

Dok sa druge strane jede zivce i donosi apsolutno nepotrebne rizike.

 

Link to comment
3 hours ago, Frile said:

 

 Ali saobraćajnoj policiji ne pada na pamet da ikada kontrolišu ni brzinu ni vožnju uopšte u ulicama okolo po naseljima i parkinzima, i naravno tu vozi kako ko hoće. Jebe mi se da li pored sajma neko vozi 60 ili čak 70, problem mi je što po (edit: uskoj i jednosmernoj) ulici gde nema trotoara i kola su parkirana sa obe strane može svako da vozi kako mu dune. Na takvom mestu je i 50 na sat ogromna i opasna brzina.

 

 

Oko sajma se probija ograda par puta godisnje. Ceste su saobracajke svih vrsta. Nejasno mi je zasto. U npr. Jurija Gagarina se slicno vozi, incidenata ima visestruko manje.

 

Spoiler

VPyk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

362663_saobracajna-nesreca-kod-sajma_ff.

LBfk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

 

Ovog poslednjeg je zaustavio autobus, srecom je tu bio inace bi lik uleteo u punu stanicu. Ograda je letela na trotoar, nije zakacila nikog.

Link to comment
13 hours ago, Ras said:

 

Ovo je skroz pogrešno i svrstava te u grupu vozača kakva ne želim na putevima u Srbiji.

Gde sam rekao da ja ablendujem, sviram, i jebavam majku ljudima koji voze tako na toj deonici? 

12 hours ago, IvanIvan said:

A ti bi da voziš preko ograničenja iza nekoga koga će prvog da snimi radar? Lukavo, ali ako ti već smeta, prestigni ga preko pune, pa mu daj primer kako se vozi.

Ajde ne lupaj leba ti. 

12 hours ago, Caligula said:

 

+1

 

Koliko je zivota nestalo zbog suncanog dana bez vetra i pravog puta koji prosto mami? Ima neka statistika verovatno.

Ima statistika koja kaze da velika vecina ljudi nija izasla na put da se bahati, vec da vozi brzinom koja je prilagodjena uslovima na putu. U tom smislu toj statistickoj velikoj vecini ljudi nece pasti na pamet da na primer vozi uz/niz Divcibare brzinom 10-20-30 km/h vecom od dozvoljene, jer je put naprosto takav da ne mozes brze od 40 km/h bez povecanog rizika po sebe i ostale ucesnike u saobracaju.

 

Put od Lipovacke sume do Stepojevca nije takav da naprosto ne mozes brze od 60. Ako velika vecina ljudi koja nija izasla na put da se trka, bahati i leci komplekse vozi 10 km brze, to ne znaci da su oni potencijalne ubice, nego da ogranicenje brzine nije primereno putu pod idealnim uslovima za voznju. 

 

12 hours ago, Miralem said:

kladim se da u americi vozis 10 kmh ispod ogranicenja. onako, za svaki slucaj.

Izgubio si opkladu. Uzmi tih 10 evra sto mi dodjes i kupi Lei sladoled.

Link to comment
5 hours ago, Tale said:

 

Jedna žena/devojka nije ni pomislila da propusti dete i mene na ulici bez pešačkog prelaza jer je uverena da pešaci mogu da prelaze ulicu samo na pešačkom prelazu. Itd.

 

Nikakve kazne ovo ne mogu da zaustave sve dok se ne počne sa primenom zakona i propisa.

Tebi nije palo na pamet da bi se u ovom slucaju primena zakona i propisa zavrisla na tebi, jer prelazis ulicu van pescakog?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...