Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

7 hours ago, pacey defender said:

Pre par dana sam vozio kroz Stepojevac. Znate onu jedinu raskrsnicu u naselju. Semafor stalno isključen, Ladno su mi retardi iza svirali što sam stao da propustim pešake. Valjda ljudi ovde misle da treba da propustiš pešake samo ako prvo prelaze tvoju traku. 

 

 

Meni se ovo desilo nedavno u Somboru. Pesak se zbunio sto je neko stao, neka majmuncina mi se nabila na 2cm od branika i legla na sirenu, ablenduje i mase rukama sto sam stao. Valjda tamo vazi ono najveci prvo, pusti pravila.

 

6 hours ago, ObiW said:

Sve je to lepo sto si ti napisao, ali 'nako teoretski. 

 

U praksi, ogranicenje brzine na 60 km na Ibarskoj magistrali od Lipovacke sume pa do tog nesretnog Stepojevca je kriminal u rangu holokausta, genocida, i nesviranja prekrasaja nad Mitrovicem u sesnaestercu Svajcarske pre 2 nedelje. Onaj ko se pridrzava tog ogranicenja ko pijan plota u idealnim uslovima za voznju (sunce, nema vetra, nema saobracaja ispred tebe, milina) i zasluzuje da mu se svira, ablenduje i inace jebe milosna majka uzduz i popreko. Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

 

+1 

Isto i za most Zemun-Borca i za ceo taj potez puta ovako na prvu loptu sto mi pada na pamet. Bukvalno putevi za otimanje para.

Link to comment

Takozvana situacija na terenu, lokalni obicaji sirom Planete, stanje puteva itd, itd, su jedno, covek koji seda za upravljac gomile metala i plastike teske tonu i jace, sa motorom od toliko i toliko konja je nesto sasvim drugo: sedanje za upravljac je cin odgovornosti i prema sebi i prema drugima, podlozan ogranicenjima koja namece tehnika ali i ogranicenjima nas samih kao odgovornih.

Sve je moguce: od budale koja ce da te unesreci ili cak ubije za ceo zivot, do mogucnosti da ti sam uradis to isto drugome: nebitni su pri tom zakonski propisi, ogranicenja, podmitljiva policija i sve ostalo u procesu koji se zove moderni drumski saobracaj i u kome se barata sa ogromnih brojem nepoznatih i neizvesnih, nepredvidivih elemenata, od pucanja gume, do izletanja na put divlje zivotinje...

Dzaba sve price sta se videlo i dozivelo: premisa je da u rukama imas pravo pravcato oruzje, cesto smrtonosno, imaju ga i drugi.

Moderno auto, sa svojih u proseku 150 konja moze da ide koliko 'oces, ali jedno pravilo ostaje na snazi za vjeki vjekov: negde do cirka 120 - 130 ti vozis auto - iznad te brzine auto vozi tebe i nema tog fandja koji ce pri toj brzini da uradi sve sto treba i kako treba u slucaju bilo kakve frke. Ono, nije da se ne moze, ali racunati na to kao sigurno nije bas najpametnija politika - samopouzdanje ubija sigurnije od onog cuvenog 'ma nece bas meni da se desi...', a prica o tome kako je vestinom vozaca izbegnut ogroooman kamion su samo price i premalo ih je u odnosu na price koje niko nije pretek'o da isprica.

Grad posebno: pesacki prelaz je obavezno paljenje svih crvenih lampica u glavi, a brzinu treba zaboraviti: jednostavno je nedopustiva.

Na bahatost ne postoji odgovor osim bahatosti, a to nikom dobra nije donelo: uvuci rogove u saobracaju nije znak kukavicluka, nego znak superiorne inteligencije, poznat u narodu kao 'pusti budalu...', a sedanje na sirenu zbog toga sto ja zurim, a drugi kilave i ne znaju da voze, ko im dade dozvolu, taj rad, nikoga nece dovesti ni minut pre tamo gde je posao, ali ce, zato, bez potrebe nadrukati pritisak i zivce...

Prema tome - pamet u glavu, sam si, sve ostale gledaj kao potencijalnu pretnju, budi ljubazan kad god mozes, odmahni rukom i nasmesi se na tudju gresku jer ni ti nisi nepogresiv i pre svega i iznad svega imaj na pameti: sve to ne vredi ni zivaca ni vremena, a jedino sto se broji je da si stigao gde si naumio.

Link to comment
13 hours ago, Caligula said:

 

 

Ja mislim da je stao na pesacki. Ovo ladno u glavnoj, pojedini ovde bas voze ko ludaci iako su pesacki prelazi na svakih 50-20 metara. Inace ja ovde ( i ostali, koliko sam uklavirio) redovno stajem pesacima, kao i tamo nize kod gospodske. Prosto takva je ulica, tu prolazim svaki dan pa znam.

 

Skoro sam imao situaciju u ulici u kojoj cesto parkiraju sa cetiri migavca da sam jedva na vreme stigao da zakocim jer je jedan kombi stao da propusti pesake. Nisam video pesacki, bukvalno. Za autobuse znam, i tu bas pazim, ali ovaj kombi mi je potpuno zagradio vidik a mislio sam da je parkiran.

 

Takodje, pesaci (oni normalniji) su trebalo bi oprezni kada ovako iza nekog vozila prelaze ulicu.

206 ne stoji vec vozi doduše dosta sporo vidi se da je i njemu izleteo ovaj kamikaza na bicikli.Realno ovaj nije imao sanse da ga vidi od ovog punta i pezoa. 

 

Krivi su i jedan i drugi ovaj na bicikli jer pesacki prelazi na istoj, ovaj sto ga udario jer ovako prolazi u situaciji kad mu je desna strana blokirana a prilazi pesackom. 

 

Ali najveci krivicu ima ovaj biciklista i dobio je sta je zaslužio, ali posebna je sorta ljudi koji u nesto/nekog udare i ne stanu ni da pogledaju. 

Edited by SDSG
Link to comment
1 minute ago, SDSG said:

Ali najveci krivicu ima ovaj biciklista i dobio je sta je zasluzio

Mislis da bi pistolj bio primereniji da mu ga se da po zasluzi? :isuse:

 

 

Edit: licno preferiram bejzbol palicu :fantom:

Edited by namenski
Link to comment

u holandiji su vozaci mnogo civilizovani i strpljivi (osim turaka koji zalezu na svirenu cim im nesto nije po volji, ili klinaca marokanaca koji divljaju- ali to ih brzo prodje). i sve to zahvaljujuci kombinaciji drakonskih kazni (koje poprilicne prelaze u nivo izrabljivanja) i time sto mislim da vise decenija unazad niko nije ni pokusao da podmiti saobracajca.

 

ali dzaba sve to kad i dalje postoje budale. pre koju nedelju, vozim po autoputu, 4 trake. dve se kasnije racvaju i idu za amsterdam, dve nastavljaju za uuutreht. na ovima za uuutreht zastoj, mi za ams picimo 100kmh. i onda je nekoj ribi iz kolone za utreht dunulo da se prestroji u nasu traku, ladno je brzinom od 3kmh usla u nju bez da i pogleda. ja sam jedva uspeo da zakocim i zaobidjem, rizikujuci da me neko zvekne od pozadi, a lujka mi samo mahnula kao ono izvini, hahaha.

 

a prethodno isto tako da se zakucam u babetinu koja na autobahnu vozi 50kmh, ne gleda ni napred ni nazad nego u istu takvu babetinu suvozaca i nesto joj objasnjava. pretpostavljam nesto veoma bitno i zanimljivo.

Link to comment
10 hours ago, pacey defender said:

Pre par dana sam vozio kroz Stepojevac. Znate onu jedinu raskrsnicu u naselju. Semafor stalno isključen, Ladno su mi retardi iza svirali što sam stao da propustim pešake. Valjda ljudi ovde misle da treba da propustiš pešake samo ako prvo prelaze tvoju traku. 

 

Kofa govana na leđa svakome ko je vozio preko ograničenja, ili je kršio druge propise, i podmitio je policajca. 

I naravno, svaki policajac koji je primio mito je odgovoran za to što imamo ovoliko mrtvih na putevima. Znači, bukvalno blood on his hands fazon. Zato što je propustio da kazni i time prevenira naredno delo tog istog divljaka. Vozači ovde nisu urođeno bahati, nego su takvi zato što vide da prolazi. 

 

Kada ove bazične stvari budemo kao društvo razjasnili ili usvojili, možemo da pričamo o finesama i promenama propisa. Do tada će nam svaki izlazak na ulicu biti rulet.

 

Dobro si uradio, nije nam potrebno još spomenika mrtvima kraj tog puta.

Mislim da semafor u Stepojevcu radi u određenim periodima u toku dana, a da u ostalo vreme prelazi u upozoravajuće (trepćuće) žuto.

 

9 hours ago, ObiW said:

Sve je to lepo sto si ti napisao, ali 'nako teoretski. 

 

U praksi, ogranicenje brzine na 60 km na Ibarskoj magistrali od Lipovacke sume pa do tog nesretnog Stepojevca je kriminal u rangu holokausta, genocida, i nesviranja prekrasaja nad Mitrovicem u sesnaestercu Svajcarske pre 2 nedelje. Onaj ko se pridrzava tog ogranicenja ko pijan plota u idealnim uslovima za voznju (sunce, nema vetra, nema saobracaja ispred tebe, milina) i zasluzuje da mu se svira, ablenduje i inace jebe milosna majka uzduz i popreko. Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

 

Ovo je skroz pogrešno i svrstava te u grupu vozača kakva ne želim na putevima u Srbiji.

Edited by Ras
Link to comment
9 hours ago, ObiW said:

Sve je to lepo sto si ti napisao, ali 'nako teoretski. 

 

U praksi, ogranicenje brzine na 60 km na Ibarskoj magistrali od Lipovacke sume pa do tog nesretnog Stepojevca je kriminal u rangu holokausta, genocida, i nesviranja prekrasaja nad Mitrovicem u sesnaestercu Svajcarske pre 2 nedelje. Onaj ko se pridrzava tog ogranicenja ko pijan plota u idealnim uslovima za voznju (sunce, nema vetra, nema saobracaja ispred tebe, milina) i zasluzuje da mu se svira, ablenduje i inace jebe milosna majka uzduz i popreko. Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

A ti bi da voziš preko ograničenja iza nekoga koga će prvog da snimi radar? Lukavo, ali ako ti već smeta, prestigni ga preko pune, pa mu daj primer kako se vozi.

Link to comment
6 minutes ago, ToniAdams said:

+1

 

 

+1

 

Koliko je zivota nestalo zbog suncanog dana bez vetra i pravog puta koji prosto mami? Ima neka statistika verovatno.

Link to comment
10 hours ago, ObiW said:

Sve je to lepo sto si ti napisao, ali 'nako teoretski. 

 

U praksi, ogranicenje brzine na 60 km na Ibarskoj magistrali od Lipovacke sume pa do tog nesretnog Stepojevca je kriminal u rangu holokausta, genocida, i nesviranja prekrasaja nad Mitrovicem u sesnaestercu Svajcarske pre 2 nedelje. Onaj ko se pridrzava tog ogranicenja ko pijan plota u idealnim uslovima za voznju (sunce, nema vetra, nema saobracaja ispred tebe, milina) i zasluzuje da mu se svira, ablenduje i inace jebe milosna majka uzduz i popreko. Svrha tog ogranicenja nije bezbednost na putu i da se odvoji pitomo od bahatog, nego da se normalni ljudi jebu u zdrav mozak i da im se uzme kinta vikendom kad krenu na plac & ili da obilaze rodbinu. 

 

 

kladim se da u americi vozis 10 kmh ispod ogranicenja. onako, za svaki slucaj.

Link to comment
10 hours ago, pacey defender said:

Vozači ovde nisu urođeno bahati, nego su takvi zato što vide da prolazi. 

 

Kada ove bazične stvari budemo kao društvo razjasnili ili usvojili, možemo da pričamo o finesama i promenama propisa. Do tada će nam svaki izlazak na ulicu biti rulet.

Mislim da ovo vazi za mnoge stvari u nasoj zemlji; nije prosecni Holandjanin bolji covek, vec ga sistem i okolina ~uoblicavaju, pre svega to sto se propisi praktikuju a nisu tu reda radi. Jednostavni primer je npr. postojanje onih crvenih traka po raznim beogradskim raskrnicama, cija je ideja bila da spreci zakrcavanje istih. Da li ste ikada videli da je tu neko kaznjen? Niste, zato i vecina vozaca ne mari uopste i sve je isto kao i pre postojanja istih. Isto tako i parkiranje na sred ulice (da li ste prosli kroz Ive Lole Ribara tokom dana a da neko nije zakrcio jednu od dve trake u smeru - cak i kada ima slobodno parkign mesto - pa se onda trola jebava da obidje, a sve to da bi kupio pljeskavicu preko puta..).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...