Jump to content
IGNORED

Slučaj "kantrimen"


JozoMujica

Recommended Posts

Da li strana auta još uvijek moraju imati onu naljepnicu sa oznakom države?

 

Питао сам и ја то својевремено и речено ми је да више не треба јер је по скоро целој Европи то сад део саме таблице.

Link to comment

Desna kamera je za žutu traku i može da snimi kako treba (vozilo, tablice, vozača) samo ako je u žutoj traci.

PTZ kamere mogu mnogo toga ali treba upravljati njima. Dakle, snime ono šta i kako operater namesti.

Bez želje da advokatišem, no to su fakti.

Što ne znači da nešto ne muljaju ili puštaju priču "nemamo ništa" da bi pokrenuli vozača iz nekog skrovišta... Možemo samo da nagađamo.

Edited by wall
Link to comment

Питао сам и ја то својевремено и речено ми је да више не треба јер је по скоро целој Европи то сад део саме таблице.

 

Nama ovde kazu da mora ako se ide van EU.

Link to comment

"Desna kamera je za žutu traku i može da snimi kako treba (vozilo, tablice, vozača) samo ako je u žutoj traci."

 

To stvarno nisam znao i ako je tako nije mi jasno zasto je tako. Meni bi logicno bilo da takva vrsta kamere pokriva celu sirinu kolovoza i tako registruje sve prekrsaje, a ne samo one koje se ticu nedozvoljenog ulaska u zutu traku. Ako je tako, onda oni prate samo taj konkretni prekrsaj, a to nekako uopste ne razumem. Ostali prekrsaji ih ne zanimaju? 

Link to comment

"Desna kamera je za žutu traku i može da snimi kako treba (vozilo, tablice, vozača) samo ako je u žutoj traci."

 

To stvarno nisam znao i ako je tako nije mi jasno zasto je tako. Meni bi logicno bilo da takva vrsta kamere pokriva celu sirinu kolovoza i tako registruje sve prekrsaje, a ne samo one koje se ticu nedozvoljenog ulaska u zutu traku. Ako je tako, onda oni prate samo taj konkretni prekrsaj, a to nekako uopste ne razumem. Ostali prekrsaji ih ne zanimaju?

To košta i to ozbiljno. Više kamera, poseban software koji će detektovati prekršaj i napraviti snimak istog gde se vidi tablica...

Žuta traka je jednostavna, prolazak ispred okida snimanje tj uzimanje frejma i gotovo.

Generalno, problem sa sistemima videonadzora u Srbiji je održavanje.

Skoro svi "zaborave" da je to nešto što treba svakodnevno održavati, popravljati, menjati...

Znam za neke koji već par godina služe da se jedan operater od 7-15h igra s njim.

Nisu predvideli da to neko mora stalno gledati, niti da im treba storage gde će čuvati snimke neko vreme...

Edited by wall
Link to comment

 

Hm2...a šta ako je radio za neku "bitnu" kompaniju, hm hm hm, da li bi legal departman kompanije savetovao u nekom slučaju da se ne izlaže zaposleni pravosuđu trećeg sveta nego ga lepo premeste a auto šipuju?

 

 

Kao neko ko radi u Legal departmentu strane kompanije, mogu ti reći da je 0 % šanse da se nešto ovako dogodi. Nijedna kompanija neće da štiti bahato ponašanje svojih zaposlenih, i da time rizikuje da navuče negativnu reputaciju, a naročito što bi se tako nešto moglo kvalifikovati kao saučesništvo u izvršenju (pomaganje učiniocu). Zamisli reperkusije na poslovanje kompanije kada bi se saznalo da prikriva ubicu, pa CEO kompanije ne bi preživeo sledeću Skupštinu akcionara, osim ako sam ne bi skinuo glavu odgovornoj osobi.

 

Mi kod nas ne štitimo ni zaposlene ni menadžment, ni za banalnije stvari (npr. kazne za brzu vožnju), tvoj je problem što divljaš. Znam za slučaj u NIS-u, gde su liku oduzeli Octaviu i dali mu Fabiu, zato što je GPS uređaj u automobilu zabeležio brzinu od 190 km/h (ili su je izračunali, nije ni bitno) bez da ga je zaustavljala policija, i rekli mu da se javi za Ocatviu opet za 2-3 godine, ako ne bude imao takvih ili sličnih incidenata.

 

Btw, ni otprema automobila iz zemlje nije baš tako jednostavna, ali o tome drugom prilikom.

Link to comment

Ako ćemo Kurirski™, možda neka ambasada?

Pa zajednička igranka ovih naših™ i njihovih, vozač je već otišao a sada ide igrokaz za publiku.

Ne verujem, ali aj kad se već bavimo teorijama zavere.

Link to comment

u tom slučaju auto bi imalo ili tablice iz regiona ili domace tablice. malo je vjerovatno da je neko iz daljine potegao sa minijem. pogotovo što je u pitanju neko ko ima kintu.

 

moja teorija je da je u pitanju ćerka ili žena nekog bitnijeg lika. slatko malo auto itd...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...