Jump to content
IGNORED

Стране Лиге 2014/15


porucnik vasic

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    41

  • MiddleClass

    20

  • porucnik vasic

    11

  • Bright Billy

    9

Galata dva kola pred kraj ima +3 u odnosu na Fener i +7 u odnosu na Bešiktaš (koji ima utakmicu manje) tako da je stvar manje-više gotova. U poslednjih pet kola četiri utakmice su dobili sa 1:0 i jednu slučajno sa 2:0 dok su rivali prosipali bodove protiv raznih raspadača i sad još samo ostaje da Fener i Bešiktaš odluče ko ide u kvalifikacije za LŠ sa drugog mesta.

Link to comment

Nisam ja siguran da je gotovo. Galatasaray ima meč sa Besiktasem u narednom kolu. Jel kod njih gol razlika ima prednost u odnosu na međusobni meč?

Link to comment

Ne, gleda se medjusoban susret a Galata je dobila 2:0 zimus. Plus se sledeće nedelje igra na njihovom terenu a Bešiktaš je u padu forme. Jedino ako bude nerešeno a Fener pobedi pa onda bude frka panika u zadnjem kolu jer Galata ide na gostovanje u Rize. Ali i Fener je smehotresan, u poslednjih mesec dana su dva puta okretali protiv drvoseča (3:2 i 4:2) nakon što su primali nenormalno smešne golove.

Link to comment

Ne, gleda se medjusoban susret a Galata je dobila 2:0 zimus. Plus se sledeće nedelje igra na njihovom terenu a Bešiktaš je u padu forme. Jedino ako bude nerešeno a Fener pobedi pa onda bude frka panika u zadnjem kolu jer Galata ide na gostovanje u Rize. Ali i Fener je smehotresan, u poslednjih mesec dana su dva puta okretali protiv drvoseča (3:2 i 4:2) nakon što su primali nenormalno smešne golove.

 

Može da bude problem, ako nekako Besiktas dobije Galatasaray i tako pre otvori šansu za Fenerbahce, koji ima bolji međusobni (po pobeda, ali gol u gostima za FB). Onda bi imali isti broj bodova GS i FB pred zadnje kolo, samim tim prednost za FB.

Link to comment

Može da bude problem, ako nekako Besiktas dobije Galatasaray i tako pre otvori šansu za Fenerbahce, koji ima bolji međusobni (po pobeda, ali gol u gostima za FB). Onda bi imali isti broj bodova GS i FB pred zadnje kolo, samim tim prednost za FB.

 

Bešiktaš se uredno samoubio u ponedeljak porazom od Konye na svom terenu pa sada više nema ni teoretske šanse za titulu a šanse za LŠ su im svedene na par mikrona. Raspali su se kompletno u finišu sezone. Čak i da dobiju neku ekstra motivaciju i nekim čudnim čudom pobede Galatu sad za vikend, to Feneru ništa ne garantuje jer i oni moraju da odrade svoj deo posla tj da pobede u obe preostale utakmice na šta ja ne bih stavljao neke velike pare jer se oni trenutno raspadaju tek nešto manje od Bešiktaša. Sinoć ih je Bursa u revanšu polufinala kupa nakantala sa 3:0 usred Istanbula i igraće finale sa Galatom.

Link to comment

Uhvatio sam sinoć nadoknadu vremena meča iz Istanbula. Imam utisak da je turski fudbal pao u odnosu na prethodnih par godina. Timovi mi deluju neubedljivo, pogotovo tri istanbulska. Nisam gledao mnogo mečeva, ali ono što sam uhvatio nije delovalo kvalitetno.

Link to comment

Ne izbacuju vrhunske igrače već godinama nego dovode strance jer imaju više keša nego pre, ali to je opet nedovoljno za one najbolje tako da im uglavnom dolaze drugopozivci ili veterani. Sneijder ovde izgleda kao marsovac, čovek je bukvalno tri klase iznad bilo kog drugog veznjaka u ligi. Slična priča je i sa napadačima, tu tek nema domaćeg talenta ni na vidiku a Cardozo i Demba su čarobnjaci fudbala u poređenju sa raznoraznim škartom dovedenim u druge klubove.

 

Obrni-okreni, sve rade naopako i to se naravno odražava na kvalitet fudbala koji se nudi a koji je često potpuno negledljiv ako se npr. opredele da kvare igru protivnika.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...