Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Nisam optimista da mogu da dobiju Barsu u dvomecu, cak i kad bi bili kompletni, bez obzira sto su ih dobili u grupi, nekako su mi Katalonci, pa i Bavarci, najgori moguci match-up za Parizane, pre svega zbog igranja na visoki posed...mislim da bi im Real najvise odgovarao od tih najjacih ekipa, i protiv njih bi bili autsajderi, ali bi imali vise prostora da nametnu irgu koja im odgovara...na stranu moje navijanje za Monako, mislim da je prava steta sto zreb za cetvrtfinale Lige Sampiona nije drukcije rasporedio francuske timove, PSZ bi bez problema izbacio Juventus i onda bi imali dva sjajna polufinala, a ovako ce Knezevi ili Italijani bili veoma lak zalogaj za spanske velikane ili nemacku kaznenu ekspediciju...

Link to comment

Bas sexy izgleda. Vecito sam, gledajuci OM, mislio da onaj koji sedi/stoji u zadnjem redu tribina moze da padne dole preko tribine. Velodrom je bio jeziv i odvratan do ovog krova.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Kakav jebeni anti-fudbal u Knezevini, ne zna se ko je bio gori, ekipe na terenu ili retard sa pistaljkom... utakmica koja najbolje oslikava francusku ligu, tvrdo, negledljivo i pre svega nepovezano, ajde sto nije bilo golova, nego nije bilo ni nekih krstenih akcija...imao je Montpellier jednu dobru priliku u prvom poluvremenu nakon veoma glupe greske nase zadnje linije, ali je Subasic lepo odbranio sut koji je uputio Sanson...u nastavku je sudija svirao i penal za goste, nakon jednog obostranog vucenja koje je bilo toliko smesno u poredjenju sa ostalim situacijama koje su bile dozvoljene u ovom hokej mecu, ali je Barrios pogodio neku pticu iznad gola, tako da smo dobro prosli...najbolju sansu koju je Monaco stvorio bila je na nekih desetak minuta pre kraja, Silva je bio potpuno neometan, ali mu je lopta dosla na slabiju desnu nogu i njihov golman je uspeo da intervenise...dva puta su njihovi igraci igrali rukom u kaznenom prostoru, ali naravno onaj mentol nista nije svirao, sva sreca pa se kasnije igra Libertadores da malo uzivam u pravom fudbalu, ovo je bilo jadno i bedno...

Link to comment

Poznati su finalisti nacionalnog kupa, Auxerre je uspeo da pobedi branioca trofeja Guingamp, jedini gol je postigao omaleni Sammaritano vec nakon petnaestak minuta utakmice, a bas mi je drago sto ce ovaj gotivni klub imati priliku da se bori za trofej koji su vec cetiri puta osvajali u proslosti, inace trenutno su negde na sredini tabele u drugoj ligi, mada nisu izgubili sve sanse da eventualno dodju do treceg mesta i promocije u elitni rang...protivnik u finalu krajem maja na Stade de France bice im PSG, oni su rutinski pocistili Saint-Etienne i to tako sto je Zlatan zabio tri gola i upisao jednu asistenciju koju je Lavezzi krunisao golom, dok se kod gostiju u listu strelaca upisao Hamouma kada je poravnao rezultat u prvom poluvremenu, ali njegovi saigraci su posle propustili svoje sanse i tu im je bio kraj...

 

Kad sam vec pomenuo Ibrahimovica, danas mu je francuska liga izrekla kaznu od cak cetiri utakmice suspenzije zbog vredjanja sudija i cele Francuske nakon sto im je Bordeaux naneo onaj poraz pre par nedelja, tako da ce Ibrakadabra propustiti meceve protiv sledecih ekipa (Nice, Lille, Metz, Nantes), a moci ce da pomogne svojim saigracima u zadnja tri kola kada ih ocekuju sledeci protivnici (Guingamp, Montpellier, Reims)...licno mislim da je kazna i vise nego preterana, covek je rekao istinu koja ocigledno boli sve one mamlaze koji sede u sudijskoj organizaciji i koji godinama nista ne preduzimaju da poboljsaju sudjenje, a niko nema tako retardirane sudije kao Ligue 1, apsolutno niko, plus je smesno kako su se danima i nedeljama javljali razni politicari i drugi likovi iz javnog zivota i podgrevali celu tu situaciju, cak su i trazili da se Bog fudbala protera iz zemlje, a njih treba proterati...

 

Da se malo vratim fudbalskim temama, Monaco je produzio ugovore sa cetvoricom svojih igraca, u pitanju su fudbaleri koje ovi nasi Rusi iz uprave najvise vole iz raznoraznih razloga...

 

- Toulalan je produzio ugovor do 2017. godine, covek je kapiten ekipe i neko kojeg Vasilyev smatra svojim omiljenim igracem, ne svidja mi se ovaj potez, ne volim takav tip fudbalera...

 

- Raggi je produzio ugovor do 2018. godine, on je glavni "glue guy" u svlacionici, ni ovaj potez mi se nesto ne svidja, jeste on koristan igrac i pokriva vise pozicija, ali je smor...

 

- Subasic je produzio ugovor do 2019. godine, do sada je branio na vise od 120 utakmica i Rybolovlev je njegov veliki fan, nemam nijednu zamerku na njega ove sezone, tako da je ok...

 

- Dirar je produzio ugovor do 2018. godine, uvek je bio i ostao marokanski Quaresma (mladji dve godine, neiskorisceni talenat, luda glava, sedmica, dribler), podrzavam ovaj potez...

Link to comment

Nakon skoro dvadeset godina uspeli smo da pobedimo Caen na njihovom terenu u prvenstvenoj utakmici, jos jednoj losoj tradiciji je dosao kraj...daleko od toga da smo nesto briljirali u ovom mecu, ali smo rutinski dosli do ubedljive pobede, lucidni Silva je zabio dva gola, Martial je upisao po gol i asistenciju, dok je Carrasco osim asistencije imao jos nekoliko prelepih driblinga...vazna pobeda da se ekipa malo uzdigne nakon dva vezana remija, kao i da prepuni samopouzdanja odu na pakleno gostovanje u Torino, ali zadesila su nas dva malera, Carvalho je povredio koleno i verovatno ce opet pauzirati, dok je Toulalan sjebao zadnju lozu i gotovo sigurno nece biti na raspolaganju u narednom periodu, tome kad se doda i da Bakayoko jos uvek nije oporavljen, znaci da cemo u obe utakmice protiv Juventusa biti bez klasicnog zadnjeg veznog, pretpostavljam da ce Fabinho opet morati prinudno u sredinu...

Link to comment

Kako smo glupo jos jednom prosuli bodove na domacem terenu, mislim da nam je ovo treca ili cetvrta utakmica kod kuce u kojoj primamo gol u zadnjih nekoliko minuta i time ostajemo bez sva tri boda...igrali smo u dosta izmesanom sastavu, pola tima se odmaralo za revans protiv Italijana, medjutim to ne sme biti opravdanje zasto nismo pobedili Rennes...bila je dosta tvrda i dosadna utakmica, sjajni Bernardo Silva doveo nas je u prednost kada je oduzeo loptu jednom njihovom stoperu i rutinski zatresao mrezu, posle smo propustili jos nekoliko dobrih sansi da potvrdimo trijumf, a to nam se osvetilo na samom kraju kada smo iz jedne cinilo se bezazlene akcije ispali naivni i primili taj gol koji nas je i definitivno izbacio iz trke za titulu, mada nisam ni ocekivao da mozemo da stignemo PSG i OL...sta da se radi, mogli smo da se lepo ucvrstimo na trecem mestu, a ovako cemo morati da strepimo i gledamo druge timove, jos gore je to sto cemo za par kola morati na Velodrom i tu cemo morati da nekako izdrzimo i sprecimo OM da nas preskoci na tabeli...

Link to comment

5min kasnije penal za goste i crveni karton. Max Gradel 1:1.

 

edit: I 1:2 Mamuna, muk na Zerlanu u nadoknadi prvog poluvremena.

Pakao poluvreme.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...