Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Slatka osveta protiv Nice za poraz koji su nam naneli u prvom delu sampionata, a jos sladje je to sto smo igrali celo drugo poluvreme sa igracem manje i taman kad su se domacini ponadali da ce izvuci makar bod, maestralni Bernando Silva utisao je prelepu Allianz Rivieru...nema niceg goreg u fudbalu nego kad moras veci deo utakmice da igras desetkovan zbog crvenog kartona, ali momci su fantasticno povezali svoje redove i zasluzeno su dosli do celog plena, inace utakmica je bila toliko tvrda da je bio potreban probiotik, plus dosta grubih startova i gomila kartona, tenzija medju igracima takodje prevelika, ali to je pravi derbi Azurne obale...od nasih igraca najvise se istakao Kondogbia koji je zverski pokrivao sredinu terena i bukvlano igrao za dvojicu, Carrasco je takodje bio na visokom nivou sa svojim karakteristicnim prodorima i fenomenalnim driblinzima, Matheus zasluzuje sve pohvale iako je propustio dve-tri izgledne prilike, a i Martial je doneo preko potrebnu energiju...

 

Ali nije sve bas tako ruzicasto, Kurzawa je doziveo povredu zbog koje je morao da izadje vec posle tridesetak minuta i veliko je pitanje da li ce biti u stanju da igra protiv Arsenala, a za tu utakmicu protiv engleskog kluba necemo imati ni krstenog zadnjeg veznog u ekipi, jer Bakayoko je i dalje povredjen, a Toulalan nece moci da igra zbog suspenzije, tako da ce biti zanimljivo videti kako ce Jardim zakrpiti te rupe, mozda Fabinho bude prebacen u sredinu, ali bi onda desnog beka morao da igra ili Dirar koji je klasicno krilo i ne voli preterano defanzivu, ili cak mali Toure kome bi to bila treca utakmica u karijeri za seniorski tim...

 

Mada tu problemima nije kraj, sledece nedelje stize nam PSG, a onda nakon par dana idemo mi njima u goste u okviru cetvrtfinala nacionalnog kupa, ajde sto ce to biti preteski dueli sami po sebi, vec necemo imati nijednog krstenog stopera na raspolaganju za te utakmice, jer Carvalho i Raggi su vec duze povredjeni, Abdennour ce biti suspendovan minimum tri meca zbog direktnog crvenog kartona koji je danas dobio, a takodje Wallace sledece nedelje odlazi pred komisiju zbog gazenja na utakmici protiv Lyona koje sudija nije video, pa se ocekuje da ce biti zestoko sankcionisan i da ce uslediti kazna od minimum pet meceva, ozbiljan maler...

 

Nego kakav je to samo bio sok za organizam odgledati danas utakmicu francuske lige nakon onog silnog seksi fudbala iz Juzne Amerike, nebo i zemlja, dva potpuno razlicita sporta...

Link to comment

Najvise mi se svidjao fudbal koji se igrao u Italiji 90-ih, pa i kasnije dok su njihovi najveci klubovi i dalje dovodili najbolje i najskuplje igrace, ali nakon sto ih je pogodila ozbiljna finansijska kriza, sve se raspalo...zadnjih nekoliko godina najvise mi se svidja kako se igra u Spaniji, ali problem je u tome sto postoji velika razlika u kvalitetu izmedju timova iz gornjeg i donjeg dela tabele, pa onda jedino mogu da gledam utakmice u kojima se medjusobno sastaju samo ove jace ekipe, dok mi je El Clasico vrhunac danasnjeg fudbala...tu i tamo svidja mi se fudbal u Portugalu, medjutim i tu postoji drasticna razlika izmedju njihovih najvecih klubova i svih ostalih, tako da i tamo gledam samo derbi utakmice...slicna je prica i za Holandiju gde se gaji jako lep i napadacki fudbal koji generalno volim, ali kod njih svi dobri igraci brzo napustaju ligu i to mi onda ubija zelju da je pratim...

 

Najmanje mi se svidja fudbal u Engleskoj, lopta je mnogo vise u vazduhu nego na zemlji, od milijardu centarsuteva, dugih lopti i glavometa, pa sve do medijskog hajpa i lozenja oko toga kako je to ultra zajebana liga gde se igra nekakav spektakularan fudbal i gde niko ne moze da racuna unapred na tri boda, jer su sve ekipe sacinjene od nesvakidasnjih mamojebaca i domacih igraca najtalentovanijih na svetu...realno, ogromna vecina najboljih fudbalera u istoriji nikada nije ni igrala na Ostrvu, a cak i kad se pogledaju danasnji najbolji igraci, malo je njih u premijerligaskim klubovima, a bilo bi ih jos manje da nisu oterani iz spanskih velikana, plus mnogi nikada i nece krociti na Ostrvo, a neki su vec pobegli odatle glavom bez obzira...ne gotivim preterano ni fudbal u Nemackoj, iako tamo ima i dosta tempa i dosta lepih akcija, nekako mi je sve to sterilno i nikako ne uspevam da se identifikujem...

 

Francuski fudbal bih svrstao u obe grupe...svidja mi se zato sto tamo igra moj najomiljeniji klub na svetu, plus to je liga koju najduze i najzagrizenije pratim, a na kraju krajeva, Francuska je zemlja u kojoj najvise provodim vremena tokom godine i odavno je postala moj glavni dom...ne svidja mi se sto se igra neverovatno dosadan i tvrd fudbal, gde ekipe vrse totalnu destrukciju igre i gledaju da samo sacuvaju svoju mrezu, a u napadu sta urade...ima tu jos nekih sitnica, na primer svidjaju mi se mladi igraci koji sazrevaju u francuskim klubovima i cinjenica da dobijaju dosta prostora da se dokazu, ali mi se ne svidja sto uglavnom previse brzo budu prodati i to za relativno male pare u odnosu na njihov ogroman potencijal...svidja mi se sto liga insistira na stabilnosti klubova i sprovodi detaljnu finansijsku kontrolu pred svaku sezonu, ali su zato francuske sudije ozbiljni diletanti...

 

Generalno mi je evropski fudbal daleko nezanimljiviji od fudbala koji se igra u Brazilu i Meksiku, tamo su bukvalno sve ekipe toliko izjednacene da zaista sitnice odlucuju oko toga da li ce neka ekipa jurisati na vrh tabele ili ce morati da se spasava od ispadanja, isto se moze reci za Cile i Kolumbiju, mada ne uspevam da ispratim njihova prvenstva jer nemam bas toliko slobodnog vremena, a i termini utakmica se preklapaju sa brazilskim i meksickim ligama koje su mi blize srcu...volim naravno i fudbal u Argentini, ali se tamo ipak igra malo cvrsce i disciplinovanije, medjutim atmosfera na stadionima je toliko dobra i navijaci su im toliko vatreni da je prosto uzivanje gledati svaku utakmicu...ovo je sve stvar licnog ukusa i percepcije, ja volim soliranje, atraktivne driblinge, uzavrelu atmosferu, suteve sa trideset metara, teledirigovane pasove, ciganisanje, foliranje i cirkuzante na terenu...

Link to comment

Sto je Tauvan u nemilosti kod Bielse? Decko je sasvim dobar obzirom na minutazu. A dolaskom Okamposa tek nece igrati.

 

St.Etijen-OM pocelo.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Na kraju 2:2 jedna od boljih tekmi dosadasnjeg dela sezone. Domacin poveo, Bacuai sa 2 gola preokrenuo (cim je izasao Zinjak OM je zivnuo), ali je Erding poravnao i tako bivsi igrac PSG pomgao svom bivsem klubu.

Link to comment

Sto je Tauvan u nemilosti kod Bielse? Decko je sasvim dobar obzirom na minutazu. A dolaskom Okamposa tek nece igrati.

Nije do sada bio u nemilosti kod Bielse, mislim da mu je ovo bila prva utakmica koju je presedeo na klupi, do sada je uglavnom bio u startnih 11, a kad nije bio starter, obavezno je ulazio pola sata pre kraja...moguce da je samo zrtva rotacije, jer za tri ofanzivna mesta iza glavnog napadaca konkurise pet odlicnih igraca, a posto je Payet u ovom sistemu nezamenljiv, to znaci da Thauvin, Ocampos, Ayew i Alessandrini moraju da se bore za preostala dva mesta, pa verujem da ce ubrzo ponovo dobiti svoju sansu...inace stvarno odlicna utakmica na Geoffroy-Guichard stadionu, Saint-Etiene je bio znatno bolji i opasniji u prvom poluvremenu, ali su ove sezone u napadu jalovi kao Boycie iz Mucki, pa nisu iskoristili veliku inicijativu...u nastavku meca Marseille je potpuno preokrenuo stvari, videlo se koliko su brzi i opasniji kada u spicu igra Batshuayi, a ne buckasti Gignac...na kraju je remi mozda i najpravedniji rezultat, iako su domacini prilicno srecno dosli do izjednacenja nakon onog haosa u sesnaestercu OM-a, mada tako jedino i umeju da daju gol...

 

Ponovo super post. Sve se slazem, osim za ciganisanje i foliranje. :D

Zaboravio sam da dodam i sabanisanje, to mi je jedna od kljucnih stavki, tako da su mi uvek simpaticniji igraci koji su klasicni sabani, tetovaze i zajebane frizure se podrazumevaju :D

Link to comment

uobičajena defanzivna neozbiljnost njegovih ekipa. posle pola sata utakmice bi neki drugi trener izvršio dve izmene, a on seo na tronožac i gleda. onakvim pristupom nijedan tim ne može do titule u iole ozbiljnoj ligi, tovan je čak jednom krenuo da dribla trojicu iako je imao dvojicu slobodnih, izgubio loptu, kreće opasna kontra 4 na 2 ili tako nešto (mislim da je iz nje bila i prečka kaena), a ovaj legao na travu i namešta štucne, na deset metara od bijelse. pa neki drugi trener bi ga gađao onom stoličicom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...