Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Za koga?

Pa za sve timove koji konkurisu za vrh tabele...ukoliko Francuska spadne na samo dva CL mesta, a to drugo mora da se obezbedi kroz kvalifikacije, onda ce timovi koji ispuse opet morati da prodaju svoje najtalentovanije igrace po cenama znatno nizim nego sto bi realno trebalo, a sve zbog toga da bi izbalansirali budzet za narednu sezonu, jer prihodi od sponzora i TV prava nisu ni blizu tako unosni kao u nekim drugim ligama...francuski timovi ne smeju da budu u minusu, inace slede stroge sankcije (najcesce izbacivanje iz prve lige), a ucesce u CL-u donosi taj priliv novca koji pomaze klubovima da ne zavise od ucena drugih evropskih klubova koji zele da im preotmu neke igrace...PSG bi sebi mogao da priusti da ispusi za CL, ali to se naravno nikada nece desiti u trenutkim okolnostima, Monaco bi isto preziveo bez CL-a, medjutim ko zna kako bi onda vlasnik kluba reagovao, a cela ova strategija oslanjanja na mladje igrace ne iskljucuje evropske ambicije...OL, ASSE i Lille su slabiji iz sezone u sezonu, OM ima bogatu vlasnicu, ali ona ne ulaze preterano u fudbal, a proslogodisnje ucesce u CL-u im je pomoglo da zadrze igrace koji su bili veoma trazeni (Thauvin, Lemina, N"Koulou, Mandanda, Gignac, itd), od zvucnih imena jedino ih je napustio (Valbuena), dok su dovedeni Batshuayi, Alessandrini, Doria, itd...

 

Ceo svet kritikuje Monaco sto je ovog leta potrosio samo €25m, ali je jedino PSG potrosio vise (dobro, duplo vise), dok su ostali klubovi jedva zavukli ruku u dzep, a to je zato sto su im prihodi gotovo nikakvi, pa je vecina primorana da prodaje da ne bi otisla u minus, nije ni cudo sto se klubovi blamiraju u evropskim takmcenjima (osim PSG-a) poslednjih godina, kao sto nije ni cudo sto se ruska liga skoro izjednacila po UEFA koeficijentu, posle se svi pitaju kako to portugalski klubovi prodaju igrace po sumanutim cenama, dok francuski to rade sa velikim popustom, pa jedni svake godine imaju stabilne prihode, dok ovi drugi krpe kraj s krajem...

Link to comment

Inace ovaj Aurier, desni bek Pariza, sasvim dobar. Tuluz ga je pozajmio Parizu :wacko:

 

Pozajmljen je kao Falacao Man Utd-u, FFP.

 

Od izuzetne važnosti za fudbal u Fra je da Bielsa sa L'OM uzme titulu u Ligue 1.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Ibra ima ozbiljan problem sa time da ne bude glavna faca i to je jedan od razloga zašto nije uspeo u Barceloni. Imao je u 3 akcije samog Cavanija, a on se ili odlučuje na sebičluk ili na dodavanje pogrešnom igraču.

Link to comment

Aurier i Lucas izdominirali...do sada je Marseille imao povoljan raspored i cekao sam da ih vidim protiv ozbiljnijeg protivnika, a gostovanje u Parizu je svakako najtezi test koji ce imati ove sezone...moram priznati da me je OM poprilicno impresionirao u prvom poluvremenu, pa i kasnije dok nisu primili prvi gol, u zadnje tri sezone ne secam se da je jedna francuska ekipa na momente izgledala toliko dominantno protiv PSG-a, svaka im cast, jeste da sam navijao protiv njih, ali je neverovatno kako je Bielsa preporodio citavu ekipu u tako kratkom roku...

 

Monaco je opet kiksnuo, nakon sto smo poveli 1:0 imali smo nekoliko odlicnih prilika da povecamo prednost, ali je nasa jalovost opet izbila u prvi plan...taman kad se cinilo da kontrolisemo utakmicu i da cemo je lagano privesti kraju, nasi matori stoperi nisu uspeli da naprave ofsajd zamku i Saint-Etienne nas je surovo kaznio...brzo nakon toga, Bakayoko je sasvim nezasluzeno dobio drugi zuti karton u jednoj situaciji gde je Hamouma bukvalno naleteo na njega dok je ovaj gledao na drugu stranu, pa su se cak u prvi mah i protivnicki igraci pobunili sto im je sudija prekinuo napad, dok nisu shvatili sta se desilo...zadnjih dvadesetak minuta smo se uglavnom branili i cuvali taj jedan bedni bod, mada je Ocampos mogao da nam donese pobedu u sudijskoj nadohnadi...

 

Za sada je ipak Nantes najvece iznenadjenje prvenstva, prosle sezone su se borili za opstanak, a sada su u vrhu tabele, napustili su ih neki vazni igraci, a zbog zabrane transfera nisu mogli da dovedu njihove zamene, medjutim to im nimalo ne smeta da beleze odlicne rezultate...Lyon je isto u strahovitoj formi, mislim da im je ovo bila peta ili sesta vezana pobeda, nisu danas briljirali, ali su ipak uspeli da rutinski pobede, a i dalje im je gotovo pola tima povredjeno...kad bacim pogled na tabelu, nas 9 bodova deli od prvog mesta, ali nas isto tako i 9 bodova deli od samog dna, generalno sam zadovoljan kako igramo u zadnje vreme, ali moramo pod hitno da popravimo efikasnost... jos samo fali da Lille digne formu i bice ovo jos uzbudljivije prvenstvo...

Link to comment

Boga mi jeste Bielsa pao sinoc i protiv OL ali imati niz od 8 pobeda za redom pa protiv bilo kojih 8 ekipa je nesto. Pogotovu sto se nisu nesto letos pretrgli od kupovine.

Sa druge strane drago mi je videti L.Mouru koji igra sve bolje i bolje i fino je videti da se Ibra vraca na teren i da mozda vraca crne kopacke u modu, muka mi je od ovih pederancija u boji :s_c::ss1:

 

OL je vezao 5 pobeda gde je tukao OM i Lil, a sledece kolo mislim idu St.Etjenu. Lacazet vec spakovao 11 golova u 13 kola.

Takodje i Bordo sve bolji, mada ih nisam gledao ove sezone nijednom.

Vrh tabele lici na ono sto smo vidjali uglavnom od 2000. pa na ovamo.

Link to comment

Boga mi jeste Bielsa pao sinoc i protiv OL ali imati niz od 8 pobeda za redom pa protiv bilo kojih 8 ekipa je nesto. Pogotovu sto se nisu nesto letos pretrgli od kupovine.

 

ti si verovatno navikao da Junajted spuca 100 mil po prelaznom roku pa ti je Bielsinih 20 mil sitnis. a to je posle PSG-a (kupili samo Davida Luiza za 50 mil) najvise kod sirotinje kao sto je Ligue 1.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...