Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Prva zvanicna utakmica ove sezone na kojoj smo dali vise od jednog gola...

 

Lacina Traore je napokon debitovao (i to veoma dobro) u dresu Monaca i u bukvalno prvom napadu na utakmici je izborio penal, koji je Moutinho rutinski realizovao...posle je Evian imao par dobrih prilika da izjednaci i taman kad su nas pritisli, njihov golman je napravio jednu komicnu gresku nakon koje je Carrasco postigao gol i time otklonio sve dileme oko pobednika...u zadnjih dvadesetak minuta smo propustili par dobrih prilika za jos jedan pogodak, narocito Martial koji je imao fenomenalne solo prodore, Bakayoko je ceo mec odigrao vrhunski, dok je i Bernardo Silva nekoliko puta promesao celu odbranu protivnika...

Link to comment

U medjuvremenu, Bielsa nastavlja da objasnjava... Francuski timovi su mozda stvarno savrseni za njega, s obzirom da je puno fizicki mocnih igraca koji mogu da isprate njegove zahtjeve za ludackim presingom.

Link to comment

Napokon smo zaigrali onako kako treba...odlicna utakmica na Korzici, puno tempa i dosta sansi na obe strane, Bastia se dobro drzala i igrala veoma otvoreno, ali smo mi jednostavno bili za dve klase bolji, bez problema smo mogli da damo sest-sedam golova, ali smo se ispromasivali kao nikad do sad...Carrasco je brutalno izdominirao, jedan gol i dve asistencije, plus je stvorio jos nekoliko odlicnih sansi svojim saigracima, a i sam je lagano mogao da postigne vise golova, samo da je bio malo vise koncentrisan u zavrsnici...igrali smo bez nekoliko standardnih igraca zbog raznih povreda (Kurzawa, Moutinho, Toulalan i Berbatov), medjutim to se uopste nije osetilo na terenu, Lacina Traore je jos jednom bio na visokom nivou, ali nije imao srece da se upise u strelce, ili bolje reci da je Areola fenomenalno branio (iako je primio tri gola)...sudija je pustio previse ostru igru, pa je cesto utakmica bila na granici opste tuce na terenu, dok su i Korzikanci na tribinama pravili nered i ubacivali sta god su stigli na teren, pa je i izvodjenje kornera bio pravi izazov jer su trake i razni predmeti bili natrpani odmah pored zastavice...sve u svemu, odlicna utakmica i nadam se da cemo i ubuduce igrati bas ovako (ali bez toliko promasenih zicera)...steta je sto smo kiksnuli protiv Benfike u CL-u, i dalje ne mogu da verujem kako Ocampos nije iskoristio onu sansu na pocetku utakmice, bukvalno prazan gol je uspeo da promasi, ali ajde, polako dizemo formu i tek cemo biti zajebani za svakog ko nam stane na crtu...

Edited by keksi krem
Link to comment

Naravno da se moze do CL-a sledece sezone, deli nas samo 4 boda od drugog mesta, a ima jos 27 kola do kraja...jedno od prva dva mesta je glavni cilj ove sezone (direktan plasman u CL), dok bi verovatno i trece mesto bilo prihvatljivo (kvalifikacije za CL), ali to jedino ako se budemo mucili kao na pocetku sezone, mada verujem da polako ali sigurno izlazimo iz te faze, i da cemo tek uci u strahovitu formu...

 

Mislim da bi bilo ogromno razocarenje u klubu ukoliko se ne bi osvojilo makar trece mesto na kraju, jer je ipak redovno ucesce u CL-u prvi i osnivni cilj na putu da se napravi novi evropski gigant, ali bez obzira na one rane kikseve, ne verujem da necemo biti u samom vrhu, ja licno i dalje ocekujem da cemo napadati titulu do samog kraja, bez obzira kako to nekome zvucalo...

Edited by keksi krem
Link to comment

Mentoli u crveno-belim dresovima, i ovo malo publike sto ih gleda vise ne treba da dolazi na stadion, stvarno treba biti zesce glup pa prosuti bodove na onakav nacin :isuse:

 

Dokle ce vise trener da forsira ona dva fosila u odbrani, nije ni cudo sto stalno primamo golove iz kontri, Carvalho i Raggi su zreli da igraju sah u starackom domu, a ne da (bezuspesno) trce za mnogo mladjim i brzim fudbalerima...valjda ce se vise Jardim dozvati pameti, ne sme Abdennour da mu sedi na klupi, on je za dve klase bolji od ovih "stogodisnjaka", a mogao bi i Wallace da dobije neku priliku, ako je vec dovoljno dobar da bude glavni stoper u mladoj reprezentaciji Brazila, sigurno je bolji od ova dva starca...

 

Trebali smo da dobijemo Reims, ma morali smo da ih dobijemo, ali nakon vodjstva i nekoliko propustenih prilika, dosli su nam glave nasi spori stoperi, jedna lagana kontra i odose dva boda...jebem ti fudbal...

Link to comment

Ma gde nemamo materijala za bolje, sve osim drugog mesta na kraju sezone bi bio ogroman neuspeh, jedino PSG ima kvalitetniji sastav od naseg...OM za sada gura odlicno, ali to je zato sto je Bielsa majstor svog zanata, inace njihov tim je slabiji nego prosle sezone, ostali su bez najboljeg igraca (Valbuena), medjutim njihov trener je odlicno ukomponovao ono sto ima na raspolaganju...OL isto tako igra sve bolje i bolje, mada je i njihova ekipa po kvalitetu ipak slabija od Monaca, plus imaju gomilu povredjenih igraca, ali je i Fournier nasao dobitnu formulu i od mladih igraca izvlaci maksimum (mnogo mi se svidja onaj njihov Clinton N'Jie, mali je fenomenalan)...

 

Problem kog naseg trenera je sto forisira ona dva penzionera na mestu stopera, kao i sto ne zeli da se zamera nekim iskusnijim igracima...na primer, Toulalan uopste nije po njegovom ukusu i ne uklapa se u njegovu viziju igre, ali nakon sto ga je ostavio na klupu u prvoj prvenstvenoj utakmici, naisao je na kritike od strane navijaca i medija, pa ne samo da se vise ne usudjuje da uradi tako nesto, vec mu je dao i kapitensku traku...realno, mnogo bolje delujemo kada Bakayoko igra zadnjeg veznog, a to se i videlo u par navarata kada je Toulalan bio odsutan zbog suspenzije, a posle i neke sitne povrede...samo kada se Jardim ne bi osvrtao na te starije sujetne igrace, i da jos vise gura klince u vatru, imali bi vise uspeha i na terenu i na tabeli...nadam se da nakon ove sezone Carvalho, Raggi, Toulalan i Berbatov nece dobiti nove ugovore, i da se nece vise dovlaciti matorci u Knezevinu...imamo mi itekako opasne klince u timu, a koliko god da sam hvalio Jardima sto im pruza sansu (makar to cini vise nego Ranieri), ipak ne radi to u potpunosti, tj ne smeju starci imati prednost u odnosu na njih...ukoliko kiksnemo zato sto su klinci nesto sjebali, to brzo mogu da prezalim, jer znam da ce jos vise napredovati, ali kada gubimo bodove jer nasi stoperi ne mogu da potrce, e to je onda za svaku osudu i nerviranje...imamo mi materijala za velika dela, a trenutna pozicija na tabeli je razocaravajuca, ali ima jos dosta da se igra...

Link to comment

Sent Etjen u LE ima tri boda posle tri kola i gol razliku 0:0... :lolol: :0.6:

 

 

Ukinte domacu ligu koja sramota! I PSG-u A licenca za LS naravno...

 

 

Edit:


Monako u LS posle 4 kola 5 bodova i gol razlika 1:1... :isuse:

Edited by MiddleClass
Link to comment

Pa to su pravi francuski klubovi, ne znam sta si drugo ocekivao, prva recenica ovog topika sve govori :lol:
 

Pocinje najjaca najtvrdja liga u Evropi, pa je red napisati rec-dve o klubovima koji ce i ove sezone dati sve od sebe da skoro svaku utakmicu zavrse s "atraktivnih" 0:0...


Inace ruska liga se opasno priblizila po onom UEFA koeficijentu, pa postoji realna opasnost da Ligue 1 u bliskoj buducnosti izgubi jedno CL mesto, a to bi bilo stvarno pogubno...

Link to comment

Pa to su pravi francuski klubovi, ne znam sta si drugo ocekivao, prva recenica ovog topika sve govori :lol:

 

Inace ruska liga se opasno priblizila po onom UEFA koeficijentu, pa postoji realna opasnost da Ligue 1 u bliskoj buducnosti izgubi jedno CL mesto, a to bi bilo stvarno pogubno...

 

Za koga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...