Jump to content
IGNORED

jalova generacija


MancMellow

Recommended Posts

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    71

  • rajka

    34

  • Leia

    32

  • Notorious

    27

Pa chit chat je sav u reminisciranju. Te slatkiši, te voditelji, te igračke, te klabing iz vašeg perioda...

 

Onda grumpy Radiša i Mank opalili po mojoj generaciji, a mi pokušavamo da izvučemo sličnosti across generations, kao i sličnosti mladjih generacija sa svojim counterparts u drugim društvima. I razlike isto tako.

Edited by MayDay
Link to comment

Pa chit chat je sav u reminisciranju. Te slatkiši, te voditelji, te igračke, te klabing iz vašeg perioda...

 

Onda grumpy Radiša i Mank opalili po mojoj generaciji, a mi pokušavamo da izvučemo sličnosti across generations, kao i sličnosti mladjih generacija sa svojim counterparts u drugim društvima. I razlike isto tako.

 

E pa cekaj, kako, tako sto sam recimo napisao tj predvideo da ce rodjeni 80-tih u proseku napraviti bolje rezultate u nauci od onih iz 70-tih? Mislim, trudim se da mi iznesena zapazanja ne budu u suprotnosti sa logikom. Prosto, ako ne neko "odradio" osnovnu i srednju skolu pre najveceg sranja logican je (ne nuzno i tacan, ali logican) zakljucak da ce imati malo bolje, u proseku, kao generacija, opste obrazovanje. Isto tako, ipak je sredjenije studiranje bilo od 2000-te pa nadalje, pa je i onaj prvi zakljucak takodje u okviru logike. 

 

Ali, evo ok, da se maknemo i od nas ovde i od ovih prostora, trenutno citam i, da kazem, bavim se na neki nacin tzv Izgubljenom generacijom Prvog sv. rata (i to ne dominantno srpskom). Dosta stvari je tu izracunljivo, kao broj poginulih, ranjenih, prekinutih skolovanja, socijalni status po primanjima, itd, ali su mnoge stvari i anecdotal evidence po prirodi, samo u velikom broju - tipa omiljeni nacin zabave, popularnost ovih ili onih umetnika, literatura... prosto nesto sto cini duh vremena. Jednostavno, ako se nesto ne moze uokviriti u tabele ne znaci da ne postoji i ozbiljni ljudi su izvlacili sasvim legitimna i, da kazem, scholarly zapazanja o nekim generacijskim dominantnim  zajednickim vrednostima, shvatanjima, osobinama, nacinu na koji su dogadjaji oblikovali ljude sa nekim zajednickim iskustvima. bez obzira na ne-egzaktnost zakljucaka i procesa dolazenja do istih. 

 

I evo, recimo, kako ces da izracunas uticaj pesimizma i do odredjenog stepena nihilizma rodjenih 1895-6 na poslovnu aktivnost. Ili na to kako glasaju. I ti onda mozes da kazes da ga nema, da je to sve mumbo jumbo, a sve sto vidis i citas upucuje na to da nije. 

 

Ali, na kraju, moram da kazem da sam zakljucio da je ovo tema ili za nekakav pisani rad ili za uzivo razgovor uz pivo, nekako nije za forum, te sam zato i stao sa tim. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Čitao sam malo topik, tu i tamo... uglavnom, ne vidim mu poentu, van već uobičajenog modalnog™ diskursa™ kuknjave.

 

Rajka i morganix su pisale lepo... ostalo mi nije imalo previše smisla.

Link to comment

Procitah samo prve 3 strane a tu dominiraju stariji, dok ostalo nisam ni prelistao posto ima puno strana. Zanima me kako se kotira moja generacija, '82, da li smo jalovi ili plodimo™ tj, lepo zivimo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...