Jump to content
IGNORED

razno


hoffnung

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

valjda je za ovde:

tokom košenja trave naišao sam na ptiče, mladunče. obzirom da gnezdo nije bilo tu blizu, pretpostavio sam da je neuspešno pokušalo da poleti. imam gnezdo pod strheom i par crvenperki u njemu. imaju mladunce. uzeo sam ptiče i ubacio ga u gnezdo. valjda sam dobro postupio.

 

nedavno sam naišao na još manje ptiče. uneli smo ga u kuću, hranili ga parčićima gliste. nije preživelo jutro. nemam pojma kako i čime treba hraniti te malecke. gledam ove crvenperke kako donose crviće, skakavce,hvataju leptire u letu. neko mi reče da ta hrana postaje svarljiva nečim što roditelji luče i da zato nije bilo šanse za ono ptiče. rečeno mi je i da ti crvići umočeni u jogurt budu svarljiviji.

 

ko zna nešto o tome svemu. za slučaj da opet naletim na nešto malo. imam nekoliko gnezda u krošnjama.

 

PS: taj par crvenperki je pre nekoliko godina izlegao i othranio kukavicu. posle sam na to gnezdo ugradio ploču sa odgovarajućom za crvenperke rupom.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko je ovo simpatično. :)

Bilo bi simpatičnije bez imena kompanija, al ajd sad kad mora.


 

Quote

 

http://rs.n1info.com/Lifestyle/a618090/Prvi-azil-za-pcele-otvoren-u-Beogradu.html

Prvi azil za pčele otvoren u Beogradu

U beogradskoj park-šumi Košutnjak je otvoren prvi, ogledni, azil za pčele gde su one donete iz razrojenih rojeva.

Zahvaljujući donaciji kompanije Delez Srbija i podršci njenih kupaca koji su učestvovali u projektu "Pčelice stvaralice", u oglednom pčelinjaku "Košutnjak" napravljen je jedinstven smeštaj za pomoć pčelama.

 

Zahvaljujući tome će biti spaseno više od 500.000 pčela u Beogradu, navedela je ta kompanija u saopštenju.

 

Prvi azil za pčele izgrađen je u saradnji s Beogradskim udruženjem pčelara čiji predsednik Stanko Rajić je kazao da to udruženje prima veliki broj poziva da sklone razrojene pčele s njihovih neprirodnih staništa, te sada, zahvaljujući partnerskoj saradnji s kompanijom Delez Srbija, mogu da ih "odmah smeste u njihov nov dom".

 

On je istakao do je otvaranje azila pobeda pčelarstva i korak više za očuvanje biodiverziteta.

Kroz program lojalnosti "Pčelice stvaralice", koji je realizovan u prodavnicama "Maxi", "Tempo" i "Shop and Go", kompanija Delez Srbija je dala milion dinara za tu namenu.

 

Rukovodilac marketing sektora kompanije Delez Srbija Filipos Nanopulos je rekao da je taj projekat koji za cilj ima zaštitu pčela i očuvanje prirode, naišao na pozitivne reakcije kupaca "uz čiju podršku smo pomogli otvaranje prvog azila za pčele".

 

"Činjenica je da je naša trpeza bogata voćem i povrćem upravo zahvaljujući pčelama i baš zato je izgradnja azila na Košutnjaku naš doprinos lepšem i zdravijem ekosistemu", istakao je on.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
Koliko je ovo simpatično. [emoji4]

Bilo bi simpatičnije bez imena kompanija, al ajd sad kad mora.

 

 

 

http://rs.n1info.com/Lifestyle/a618090/Prvi-azil-za-pcele-otvoren-u-Beogradu.html

Prvi azil za pčele otvoren u Beogradu

U beogradskoj park-šumi Košutnjak je otvoren prvi, ogledni, azil za pčele gde su one donete iz razrojenih rojeva.

Zahvaljujući donaciji kompanije Delez Srbija i podršci njenih kupaca koji su učestvovali u projektu "Pčelice stvaralice", u oglednom pčelinjaku "Košutnjak" napravljen je jedinstven smeštaj za pomoć pčelama.

 

Zahvaljujući tome će biti spaseno više od 500.000 pčela u Beogradu, navedela je ta kompanija u saopštenju.

 

Prvi azil za pčele izgrađen je u saradnji s Beogradskim udruženjem pčelara čiji predsednik Stanko Rajić je kazao da to udruženje prima veliki broj poziva da sklone razrojene pčele s njihovih neprirodnih staništa, te sada, zahvaljujući partnerskoj saradnji s kompanijom Delez Srbija, mogu da ih "odmah smeste u njihov nov dom".

 

On je istakao do je otvaranje azila pobeda pčelarstva i korak više za očuvanje biodiverziteta.

Kroz program lojalnosti "Pčelice stvaralice", koji je realizovan u prodavnicama "Maxi", "Tempo" i "Shop and Go", kompanija Delez Srbija je dala milion dinara za tu namenu.

 

Rukovodilac marketing sektora kompanije Delez Srbija Filipos Nanopulos je rekao da je taj projekat koji za cilj ima zaštitu pčela i očuvanje prirode, naišao na pozitivne reakcije kupaca "uz čiju podršku smo pomogli otvaranje prvog azila za pčele".

 

"Činjenica je da je naša trpeza bogata voćem i povrćem upravo zahvaljujući pčelama i baš zato je izgradnja azila na Košutnjaku naš doprinos lepšem i zdravijem ekosistemu", istakao je on.

 

 

 

Znači obesio bih nekog iz marketinga ovih firmi majke mi! Mislim, jasno je da su ovo plaćeni tekstovi...

Nigde slike košnica!

Stvarno čeovek da pomisli da to ne postoji

Ajd ovde kao ima...

https://www.danas.rs/beograd/otvoren-prvi-azil-za-pcele-u-beogradu/

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne znam na kojoj temi da pitam, imam skoro celu tubu od 15g od Bajerove Betafuse kreme za zivotinje, koju smo po veterinarevoj preporuci koristili za Minine rane, a koja istice u aprilu iduce godine. Da li bi nekom mozda bila potrebna? Pisite mi pp u tom slucaju, za dva dana idem za Beograd.

 

Betafuse 1 mg/g + 5 mg/g Gel für Hunde

Betamethason (als Betamethasonvalerat)

Fusidinsäure (als Fusidinsäure-Hemihydrat)

https://medikamio.com/de-at/medikamente/betafuse-1-mgg-5-mgg-gel-fur-hunde/pil

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...