Jump to content
IGNORED

Efekat Abramović


badenac

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    10

  • Notorious

    7

  • kgmr

    6

  • boshoku

    6

Top Posters In This Topic

Ume ona i te kako da upotrebii ideološku i etno ikonografiju. 

Life and Death of Marina Abramovic sa Entonijem. Sarađivala je i s drugima na tom projektu, ali nisam sigurna s kim tačno pošto za ovo znam zbog Antony and the Johnsons. 

 

Edited by Notorious
Link to comment

pa keva joj bila direktor muzeja moderne umetnosti, ako dobro pamtim

 

babo je bio visoko pozicioniran u ešalonima ka pe jota

 

ne, muzeja revolucije, koji nikad nije izgradjen. 

Link to comment

napisao je već kim

 

nije ni bitno za osnovu vektora priče - žena konzistentno sere o svom "ubogom poreklu s margina istočnoevropskog gulaga"...

 

valjda tako i mora

Link to comment

kime, lol. 

 

javite mi kad dodjete do sisa i hirurgije.

 

ako impliciras da imam neku pizmu na marinu  - nemam, te su mi takodje odvratni mizogini komentari nekih njenih starijih drugara iz SKC-a. nemam nista protiv da izmislja pricu o svojoj umetnosti (zena koja je izmislila performans) ali mi je to zanimljivo kao nekome ko se u vise navrata bavio i tim periodom i tim ljudima.

 

na kapiram ovo lol.

Edited by kim_philby
Link to comment

Otac joj je bio narodni heroj, nije bio običan komunistički apartčik. Što se tiče njenog umetničkog opusa, ja je izuzetno cenim. Veliki umetnik, ja u njenim performansima pronalazim neke vanvremenske motive i duboke psihološke analize koje su genijalno osmišljeni. Ne mogu šire da elaboriram, ali za Marinu veliki respect.

 

One budalaštine oko crnogorstva/srpstva su samo to i ništa više:budalaštine...

Edited by slow
Link to comment

Ona je sama stavila svoj opus u taj kontekst pre par godina. 

 

Ministar mi je tada uručio crnogorski pasoš koji je promijenio sve za mene. Sve je dobilo novi kontekst. Prije svega, moji otac i majka su rođeni u Crnoj Gori. Odjednom sam se osjetila drugačije, osjetila sam da se cio moj rad, što se tiče performansa, u stvari vezuje za crnogorske ideje, koje se mogu vidjeti i u filmu „Umjetnik je prisutan” – kazala je Abramović.

Link to comment

од мезимице комунистичке високе класе до репрезентативног поигравања српством, ретроспектива са седењем код Moмe и најзад, и коначно, самопародирајући пад у загрљај донмилове камариле, стара прича. 

Link to comment

To su efemernosti... njen opus je nešto sasvim drugo

 

naravno. trazila je validaciju i dobila je u crnoj gori. moglo je biti i drugacije i onda bi oni komentari iz prvog posta bili drugaciji da smo vodili marinu na bijenale (a ne temelje neizgradjenog muzeja na cijem je celu bila njena mama). sve je ovo sitnicarenje jer marina se verovatno ne 'oseca' ni kao srpkinja ni kao crnogorka nego je sad u performansu istrazivanja sebe pa trazi da se vrati korenima od kojih je davno zbrisala. 

Link to comment

naravno. trazila je validaciju i dobila je u crnoj gori. moglo je biti i drugacije i onda bi oni komentari iz prvog posta bili drugaciji da smo vodili marinu na bijenale (a ne temelje neizgradjenog muzeja na cijem je celu bila njena mama). sve je ovo sitnicarenje jer marina se verovatno ne 'oseca' ni kao srpkinja ni kao crnogorka nego je sad u performansu istrazivanja sebe pa trazi da se vrati korenima od kojih je davno zbrisala. 

да, корени и плац за вилу негде на обали Кореније.

Link to comment

Меншчини да је њено главно дело уметничко поигравање медијима и тржиштем. Ту негде је и порука типа "кад укапирате на коју фору сам вам узела паре, ја већ имам две нове започете и три у нацрту".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...