Jump to content
IGNORED

Hate music


Turnbull

Recommended Posts

A, ne verujem da je toliko neobavešten da to ne zna. 

 

Inače, ja nisam veliki poznavalac DIJ, NON i resto neofolk boranije ali cenim da je preklapanje sa Bokanom o povratku u zlatno staro evropsko vreme oko 101%.

 

tumblr_mfeh7dw8uj1rpw4n0o1_400.jpg

 

Missim, čim se DIJ naslov iz Cro ratnog perioda zove Something is coming to je onda to. 

 

Jedino što je Bokan više okrenut ka istoku. 

 

U svakom slučaju, kapiram da je to onako, jedno kolegijalno poštovanje.

Link to comment
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    56

  • DarkAttraktor

    30

  • Ryan Franco

    20

  • MancMellow

    15

Čekaj, ali what's the story?

 Kako su baš njega semplovali?

 

Kojom linijom je to došlo do njih (dobro valjda su gledali Death of Yugoslavia, ali jel znaju da je Bokan njihov brat po ideologiji).

 

Inače ja mislim da je Bokan sasvim okej sa tim faš gejstvom. Mislim da je ne jednom hvalio Mišimu.

Link to comment

A, ne verujem da je toliko neobavešten da to ne zna. 

 

Inače, ja nisam veliki poznavalac DIJ, NON i resto neofolk boranije ali cenim da je preklapanje sa Bokanom o povratku u zlatno staro evropsko vreme oko 101%.

 

tumblr_mfeh7dw8uj1rpw4n0o1_400.jpg

 

Missim, čim se DIJ naslov iz Cro ratnog perioda zove Something is coming to je onda to. 

 

Jedino što je Bokan više okrenut ka istoku. 

 

U svakom slučaju, kapiram da je to onako, jedno kolegijalno poštovanje.

 

 

Pa da, poklapanje 101 posto - Evola, Mišima, Jinger, Malaparte, taj rad.

 

E, a ja ne znam šta to pominjete, šta DIJ ustaše? Jel su se oni nešto stavljali na stranu u tom ratu? Ja nisam imao pojma.

Link to comment

Douglas Pierce je učestvovao u balkanskim ratovima.*

 

Za Ricea sam juče saznao kad sam video ovu fotku na njegovom sajtu. Ne znam kada je i u kom kontestu nastala. 

 

 

Barem je tako velila bg čaršija početkom 2000ih, kao i internet čaršija danas.

Edited by McCabe
Link to comment

cekaj to mora jedan malo duzi post :D

Jbte, kako ja o tome nisam imao pojma! Mislim, nisam obožavalac DIJ, ali cenim da je do sad ta vest trebalo da stigne do mene.

 

Nema šanse da DIJ sad ne podržavaju Desni Sektor u Ukrajini.

Link to comment

Douglas Pierce je učestvovao u balkanskim ratovima.

 

Za Ricea sam juče saznao kad sam video ovu fotku na njegovom sajtu. Ne znam kada je i u kom kontestu nastala. 

 

U, je! Kakva frikčina!

 

Čekaj, šta i Rajs? Kakvu fotku, ja nisam video?

Link to comment

Pa ova fotka gore koju sam okačio je sa njegovog tumblra. Ako je zvaničan uopšte.

 

Boyd Rice bearing a cross - Zagreb, Croatia, late 1990s

(Source: unchallengedsymbolofvictory)

 
 
Okej, definitivno nije iz ratnog perioda... Ne videh ovo odmah.
 
Btw, dosta tekstova, ovako na prelet, je redukovano kada se bavi tim ratnim periodom i masa njih je pisana iz antifa ruke. Mislim, nije da nešto gube na kredibilitetu pošto, kažem, meni je DIJ nekako na prvu loptu. To je sve jasno. Nego ono... Valjda ni ne zavređuje neku kritiku poput ove sa bloga.
 
Šta znam, nemam ja neki problem sa tim. Let a thosuand flowers bloom. A volim da čujem i stvari sa margine. Mnogo je veći problem ta prokleta jednodimenzionalnost uvijena u oblandu pretencioznosti. Ali to je već Darko Traktor u prvom svm postu lepo objasnio. 
 
Isti mi je utisak i kad gledam Kalajića. Blefer jebiga. 
Link to comment

 

‘Something Is Coming’ was a direct reference to the financial aid that that particular Death In June album gave to getting medical equipment to Croatia during the war there 20 years ago and I didn’t need any help or permission from national governments or banking institutions of any sort. Quite the contrary in fact, especially as regards the British government! As a result of my own endeavors, the help of comrades and my belief in European solidarity in the face of barbarity tens of thousands of $s were given at my own expense to buying medical equipment to help the severely wounded in Croatia. That really was a crisis. And, if you stand your ground and have a clear vision you overcome it. No matter what the odds against it are. That’s how I would feel now if I were a young European.

 

Moguće. Ne pominje se lični angažman na licu mesta.

 

Sačekaćemo duži post. :D

Link to comment

Pa ovo je već dovoljno jasno. Evo i iz nekog intervjua (sa njihovog sajta, dakle nisu ANTIFA izvori):

 

The photos on "Something Is Coming" feature myself and Simon Norris, in Zagreb, capitol of Croatia, and scenes of patients at the Bolnichi Clinic, Zagreb. This is the only clinic in Croatia that deals with the rehabilitation of those who have lost arms and legs in the war. Their main job is to try and teach people to try and walk again, using plastic legs or hold and lift things again, using plastic arms. The place was overflowing with men, women, and children all needing attention. Rooms meant for 1 person were now holding 5. There were limbless people lying in the corridors. The toilet was the doctor's office and that is where we discussed how DEATH IN JUNE could be of help to the situation. The clinic was a natural place for me to visit. Where we stayed in Zagreb was very close by to the clinic. The parade of wounded outside the apartment was constant and close contact with these people inevitable. I thought the music recorded in Croatia could be put to some more meaningful use than just "another recording by DEATH IN JUNE". The money donated to the clinic has bought machinery to help the patients there. The total is something in the region of 16,000-20,000 pounds worth of equipment. This was not purely a humanitarian gesture. It was a cultural one. A socio-Euro political one. Therefore I feel the concert was a successful one, not only for the actual event itself, which was an experience and a half but, also for the ramifications it had later.

 

Edit:  Tek sad vidim da je i tvoj izvor sa njihovog sajta.

Edited by Turnbull
Link to comment

dakle Death in June su rodonacelnici i glavni ideolozi neofolk zanra. termin neofolk je - kontrarno popularnom misljenju u Srbiji - zaseban rukavac post-industrial subunderground scene kao i generalno eksperimentalne muzike 1980ih (jedan od bukvalno milion pojavnih oblika ali jedan od politicki najvidljivijh). neofolk kao zanr iako direktno proistice iz uradi-sam miljea 1980-ih ima jako malo formalnog eksperimenta i manje vise je sveden na nekoliko standardnih formi koje se vrte do besvesti (neofolk je uzasno muzicki neivenetivan, mozda ponajmanje od svih postindustrial formi).

ali prvo disclaimer: kroz cele 1990te i 2000ite kad biste spomenuli neofolk u akademskom kontekstu u Srbiji ili javnom govoru koji nema veze sa subkulturom ljudi bi najcesce mislili da govorite o turbofolku i ostalim srodnim rukavcima novokomponovane narodne muzike u 1990im sto je zapravo teska zabuna za koju je odgovorna Milena Dragicevic Sesic kada je 1995 ili 1996 (dakle dobrih 10 godina posto se neofolk aktivno koristio kao termin) izdala onu njenu knjigu o turbofolku pod nazivom Neofolk kultura :lolol::isuse: . mislim ono kao postojao je internet u Srbiji 1995, mogla si jebeno da procunjas.

 

dakle po Death in June-u neofolk se uglavnom asocira sa Evolom, Jingerom i Nouvelle droite desnicom. sto znaci da ce se do prekosutra deklarisati da nisu fasisti, al jebiga taj antimodernisticki naboj, undying ljubav prema ratnickoj kulturi i Vajmarskoj desnici ih decidno svrstava tamo. inace nije im strano da uzmu sve desne fringe karaktere tipa SA-ovce (sam Death in June je aluzija na Noc dugih nozeva). to je sve Anton Shekhovitsov obradio i rastavio fenomenologiju neofolk & martial industriala u sitna crevca u svom eseju Apoliteic music. Sol Invictus-u i su pomalo lumpenizovaniji oblik toga, oni su koketirali sa mnogo banalnijim opjavnim oblicima fasizma (tipa National Front-om i slicnima), a Six Comm / Mother Destruction su new age / wiccansko / pagasism revivalisticko krilo neofolka, oni se bave magijom i runologijom bez ikakvog povratnog uticaja na drustvo na nivou fiks ideje. Current 93 iako je deo te ekipe i David Tibet, njihov frontmen, je najbolji drugar Doug P-ja - njih (C93) je naprosto smesto stavljati u fasisticki kontekst. oni su into apocalypticism a Tibet je neki funkcioner u Ordo Templi Orientisu i bavi se proucavanjem koptskog jezika i hriscanstva. to su valjda jedina 4 benda koji su se izjasnjavali kao neofolk jos u 1980im (dakle neofolk inner circle - bili ekipa i citali slicnu/istu literaturu), ima mnogo projekata koji su u okviru zeitgeista 1980ih surfovali pored tih ideja ili estetike, al to je sve besides the point.

Death in June su milion puta nastupali u Hrvatskoj tokom rata, kao i posle. ne da bi glorifikovali hrvate zaracenu stranu (mada ima i toga i to dosta) vec zato sto su oni za rat kao takav i kulturu ratnistva u okviru paradigme Jingera, Misime, Evole i sl. za njih su srbi i Milosevic naprosto bili komunisti, kao i za Margaret Tacer i ogroman deo evropske javnosti. ali u prilog tome da nije bas tako crno-belo ide i gorepomenuti link, tj. cinjenica da nemaju problema da sempluju ratni govor Dragoslava Bokana u "Lullaby to a ghetto" (za album iz 1995 pod nazivom "Rose cloud of holocaust"). a Bokan je jedna od nekolicine ljudi iz Srbije koja je ideoloski potpuno na liniji neofolkera, ali ne i subkulturno (odn, pouzdana je informacija da on do vrlo skoro nije imao pojma sta je neofolk jer kod nas je neofolk mnogo kasno, tek na samom kraju 1990ih i pocetku 2000ih). ovo da on kaci DIJ je meni potpuno iznenadjenje i ja sam se frapirao kad sam naleteo na ovo danas.

 

Death in June dugo su na svom sajtu imali 3 jezika kojim se moglo navigirati tamo (engleski, hrvatski i jidis) ali ono sto je mozda najinteresantnije jeste da su Death in june podstaknuli razvitak lokalne (hrvatske) neofolk scene koja je negde manje a negde vise otvoreno ustaska. inace u AFC medijskoj arheologiji su iskopali Bokanov predizborni spot u kome ide u vojnickoj uniformi po groblju po nekoj aleji pokopanih vojnika i kaze 'vecna srbija je uvek moderna'- mislim cela ta ideja, realizacija, njegov stajling, taj slogan, te sintisajzer fanfare - to sve je 1 na 1 neofolk estetika i ideologija, odn. nekakva nesvesna aproprijacija subkulturne aproprijacije anti-modernizma Zulijusa Evole.

 

 

edit: premotajte manualno na 14:14, nece da mi pusti klip tacno od tog trenutka

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

hvala na tekstu. :) neke stvari su mi poznate ali ima novih saznanja. 

 

šta je npr sa blood axisom? rekao bih da je 1 na 1 isto što i sol invictus.

 

i najviše me zanima, kako se laibach ponašao što ga trpaju međ sve te? tj kakva je bila percepcija laibacha među publikom koja se ložila na ovu neofolk scenu?

 

evo jednog rizničara preko kog sam ja puno toga ispratio što može leći na topik. dosta je informativan. nacionalsocijalista, rekao bih. dirljivo je kako fino sve to slaže. kao na policu. :)

Edited by McCabe
Link to comment

Hvala obojici na informacijama! Ovaj topik se pretvara u pitajte Darkeca :) Ali šta fali!

 

Elem, ja nisam načisto u kom svojstvu DIJ sempluju Bokana. Logično bi bilo - kao istomišljenika. Ali nisam sasvim siguran. Ako uzmemo u obzir činjenicu da Pirs tvrdi kako se Hrvatska bori "protiv varvarizma", čini mi se da nije isključeno da ga sempluju kao primer varvarizma. It's a mystery wrapped in a puzzle!

 

Takođe u vezi s tim, čini mi se da definicija borbe protiv varvarizma (a ne, npr, protiv komunizma) ukazuje da je za Pirsa rat u Hrvatskoj ipak pre svega clash of civilizations, a znatno manje prosto ideooški sukob. Tim pre što on sebe vidi kao nekakvog nacional-boljševika, valjda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...