Jump to content
IGNORED

Hate music


Turnbull

Recommended Posts

E, al meni je to super deo (mada su moronske zafrkancije možda prejak izraz) - meni se čini jako znakovitim ta veza između fašizma i potpunog zaranjanja u najefemernije oblike konzumerizma. To sam prvi put jasno uočio kod Bokana - fascinacija najfrivolnijim mogućim zvrčkama, stilom, modom, its. Nije ovo Bojdovo baš ista stvar, ali mislim da je samo malo drugačiji varijete iste bazične pojave. On kao prezire modernu kulturu, ali zapravo ne prezire ono što je čini takvom kakva jeste - kapitalizam i konzumerizam. Naprotiv, time je potpuno opčinjen. u tom smislu je navođenje Igltona potpuno na mestu - nihilisti stvarno ne umeju da prpoznaju anything of significance.

woooa, odma posle drugog posta uvodimo u igru sve najzanimljivije topose. polako Sime, docicemo i do Bokana, al ne mislim da je Boyd najlogicniji put do njega :D

 

e sad glede nategnute Bokan / Boyd paralele. moda i stil sa jedne strane (mogli bismo reci vizuelno strukturiranje ili reprezentovanje) i ophodjenje, drzanje, maniri i bonton (mogli bismo reci etiquette) sa druge strane su stvari su pojmovi koje pripadaju drugom redu fenomena od Boydove popkulturne opsednutosti trivijalnim. i Bokan se zanima istima iz jednog potpuno drugog kljuca - gradjansko fasistickog, odn. aristokratskog. postoji nekakvo actually existing drustveno utemeljenje / tradicija na koju on pokusava da se nakaci. Bokan dok to radi zamislja da je ksatrija, odn. elita srpskog naroda, a Boyd Rice je kalifornijski trailer trash koji se tripuje na Mansona i Church of Satan i pritom zamislja da je kontrakultura (dakle anti-tradicija), nidje veze. Bokan je za red, a Boyd je za nered. jednog puca organicizam, a drugog egoizam.

 

pazi sta je bio najnoviji Boydov projekat sa Giddle Partridge (ex Electric Hellfire Club). mislim, ovo je fasizam je otprilike koliko je John Waters fasizam. the truth is about cotton candy and bubblegum, sin, trangression and lust. jbg, meni je ovo cak gotivno :D

 

cover.jpg

 

 

Link to comment
  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    56

  • DarkAttraktor

    30

  • Ryan Franco

    20

  • MancMellow

    15

Ima tu još jedna stvar zbog koje mi je ovo bitno. U onoj standardnoj libertarijanskoj dihotomiji između individualizma i kolektivizma, fašizam naravno ide na stranu kolektivizma. E, sad, ja pre svega mislim da je ta dihotomija po sebi non-starter, ali čak i ako ostavimo to po strani, primeri tipa Rajsa su jako znakoviti jer ukazuju koliko fašizam uopšte nije nikakav kolektivizam, naprotiv, tu se fašizam rađa iz duha apsolutnog individnualizma i subjektivizma, pa što da ne i libertarijanizma (na američkom primeru to je najuočljivije). Insistiranje na svojim predrasudama i klinačkim fascinacijama kao oznaka individualizma.

hehe, pa upravo tako - cela fora oko bojd rajsa i slicnih pojava je upravo individualno fasisticka. al vidim da ste se vec slozili oko toga.

Link to comment

e ali znas ko mi sad pade napamet Sime ? Kenet Anger.

 

to je vec tacno na pola puta izmedju Watersa i popkulturnom opsednutog, individualnog fasizma. tu bi cak i nesto tako moglo da se proturi kao teza.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

@sime

 

Opušteno, i meni je ovaj topik interesantan i ne posmatram ga kao teren za polemiku, više kao prostor za razmenu.  

 

S tim u vezi, jedan skorašnji slučaj koji dosta ilustruje ovo o čemu pišemo. I naravno, reakcija autora

jbg, constant shallowness leads to evilholocaust denialism.

 

edit: izbrisao suvisni rant o savremenoj umetnosti.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

jbg, constant shallowness leads to evilholocaust denialism.

 

edit: izbrisao suvisni rant o savremenoj umetnosti.

 

 

JSmart. Još nam samo treba znaš već ko. :)

Link to comment

woooa, odma posle drugog posta uvodimo u igru sve najzanimljivije topose. polako Sime, docicemo i do Bokana, al ne mislim da je Boyd najlogicniji put do njega :D

 

e sad glede nategnute Bokan / Boyd paralele. moda i stil sa jedne strane (mogli bismo reci vizuelno strukturiranje ili reprezentovanje) i ophodjenje, drzanje, maniri i bonton (mogli bismo reci etiquette) sa druge strane su stvari su pojmovi koje pripadaju drugom redu fenomena od Boydove popkulturne opsednutosti trivijalnim. i Bokan se zanima istima iz jednog potpuno drugog kljuca - gradjansko fasistickog, odn. aristokratskog. postoji nekakvo actually existing drustveno utemeljenje / tradicija na koju on pokusava da se nakaci. Bokan dok to radi zamislja da je ksatrija, odn. elita srpskog naroda, a Boyd Rice je kalifornijski trailer trash koji se tripuje na Mansona i Church of Satan i pritom zamislja da je kontrakultura (dakle anti-tradicija), nidje veze. Bokan je za red, a Boyd je za nered. jednog puca organicizam, a drugog egoizam.

 

pazi sta je bio najnoviji Boydov projekat sa Giddle Partridge (ex Electric Hellfire Club). mislim, ovo je fasizam je otprilike koliko je John Waters fasizam. the truth is about cotton candy and bubblegum, sin, trangression and lust. jbg, meni je ovo cak gotivno :D

 

cover.jpg

 

 

Not so fast!

Verenica-ratnog-zlocinca-Isidora-Bjelica

 

A naravno, tu je i ovo.

 

 

 

@sime

 

Opušteno, i meni je ovaj topik interesantan i ne posmatram ga kao teren za polemiku, više kao prostor za razmenu.  

 

S tim u vezi, jedan skorašnji slučaj koji dosta ilustruje ovo o čemu pišemo. I naravno, reakcija autora

 

Ludilo!

 

Šta reći - "Nihilists and buffoons are allergic to the slightest hint of significance" [TE, 87].

 

e ali znas ko mi sad pade napamet Sime ? Kenet Anger.

 

to je vec tacno na pola puta izmedju Watersa i popkulturnom opsednutog, individualnog fasizma. tu bi cak i nesto tako moglo da se proturi kao teza.

 

Da, zanimljiva asocijacija - a ne zaboravi i Engerov satanizam.

Link to comment

Not so fast!

Verenica-ratnog-zlocinca-Isidora-Bjelica

 

A naravno, tu je i ovo.

okay, i begin to see a pattern here :)

 

 

JSmart. Još nam samo treba znaš već ko. :)

i don't get this.

 

jsmart ? ko nam fali ?

Link to comment

Ma J je tipfeler, hteo sam da napišem "smart".

 

Kako ko? Pa ko se iznenada pojavljuj na pomen reči "savremena umetnost" i rešava stvar? :)

Edited by Turnbull
Link to comment

ma u sustini, mislim da je tiki culture kalifornijski trip koji aleksej monro nekonta.

 

uzgred, tikijevci su odigrali i malu ali znacajnu rolu u jugoslaviji 50ih na talasu informbiroovskih politika (click 1+ click 2) :D

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

al pazi ti to kiddy rasudjivanje fazon kao: jeste da su ustase, al ipak su do jaja posto su me samplovali :0.6:

 

ne smemo da mu kazemo da su pederi !

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...