Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

... samo su neki od naslova stotina topica koji su već preplavili najveći sajt o filmu na svetu, iako je premijera tek u novembru.

 

Dakle, okasnili smo sa ovim topicom. Krenimo lagano!

na određenim njegovim filmovima provereno se lepo može dremnuti. a novembar je pravi mesec za to - napolju ladno i pljušti, bioskopi topla šarena utočišta.

 

ako dobro kontam ove jutjub snimke, u filmu mu glumi metju mekonahi? njegovu glumu volim, pa ću otići da pogledam film. ipak. insepšnu uprkos.

Edited by pt 2.0
Link to comment

 

Unapred mi se grči želudac od ovog filma. Nadam se da grešim, ali za to su (kao i uvek) šanse minimalne.

 

 

 

Iako se 100% slažem sa Vinijem, neću moći da odolim. Ja sam ko narkoman što se tiče ovakvih filmova.

Link to comment

 

Da se razumemo, meni priča o prolasku kroz wormhole da bi se stiglo do drugog solarnog sistema i otkrila, gle čuda, naseljiva planeta jer je Zemlja u raspadnom stanju zvuči vrlo zanimljivo. Jedini je problem što scenarista pokušava da je prilagodi retardiranom gledalaštvu koje bi navodno odbilo da gleda ako protagonista nije običan čovek seljak koji brine samo o svojoj njivi i svojoj familiji, usput ima nekakav engineering degree, onako da mu se nađe, a obuku za astronauta je završio mrkonjićevski :isuse: Shodno tome, bar pola filma mora da bude posvećeno nesvemirskim temama, patnji koju njegova osetljiva duša trpi dok je odvojena od njive & familije :isuse:

 

Pritom, dodatni šlag na tortu je potreba da se "spasavanje sveta" pretvori u one-man show. Kao, čim se Rust Cohle bude vratio sa informacijom o novoj planeti, svi problemi ljudske rase biće momentalno rešeni. To što nemaju nikakvu infrastrukturu potrebnu za masovno transplanetarno preseljene milijarde ljudi nema veze, bitno je da se heroj vratio, mama nisam više gladan, sve je OK.

 

 

Jbg, zato je film film :) Npr. Nil Armstrong koji je prvo bio mladi izviđač pa vojnik, pa astronaut, a otac mu je bio državni revizor, već zvuči dosadno :P Takođe, u stvarnosti bi na tu novu planetu bar 50-ak, ako ne i 100+ godina prvo slali orbitere, rovere i ostalu gvožđuriju koja napreduje 50 cm na dan, pre nego što bi uopšte i pomislili da pošalju ljude... :)

Link to comment

 Takođe, u stvarnosti bi na tu novu planetu bar 50-ak, ako ne i 100+ godina prvo slali orbitere, rovere i ostalu gvožđuriju koja napreduje 50 cm na dan, pre nego što bi uopšte i pomislili da pošalju ljude... :)

Hm, ljudi su jeftiniji

Link to comment

Hm, ljudi su jeftiniji

 

Možda u teoriji; u praksi misije na Mars bez ljudi traju već 40 godina i trajaće bar još 15-20 pre nego što se pošalje ljudska misija. A tragedija spejs šatla Kolumbija je dovela do povlačenja spejs šatlova iz upotrebe nekoliko godina kasnije.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Možda u teoriji; u praksi misije na Mars bez ljudi traju već 40 godina i trajaće bar još 15-20 pre nego što se pošalje ljudska misija. A tragedija spejs šatla Kolumbija je dovela do povlačenja spejs šatlova iz upotrebe nekoliko godina kasnije.

Ali, ako se ponudi neka varijanta tipa: ako preživite, dobijate xxx hektara zemlje na novoj planeti, s mogućnošću nasledjivanja, javiće se gomila ljudi. Ili neka lutrija, kao u " Kapiji", F. Pola.
Link to comment

Ali, ako se ponudi neka varijanta tipa: ako preživite, dobijate xxx hektara zemlje na novoj planeti, s mogućnošću nasledjivanja, javiće se gomila ljudi. Ili neka lutrija, kao u " Kapiji", F. Pola.

 

Već ponuđeno i već se prijavila gomila:

 

 

200,000 people apply to live on Mars

 

http://edition.cnn.com/2013/12/10/tech/innovation/mars-one-plan/

 

Ali jedno su želje, a drugo su mogućnosti. :)

Link to comment

Iako se 100% slažem sa Vinijem, neću moći da odolim. Ja sam ko narkoman što se tiče ovakvih filmova.

 

Ma gledaću ga i ja sigurno, zato se i nerviram unapred :mad:

 

E jbg sad, vadis mu reci iz konteksta i krivo ih interpretiras. Evo sta je rekao, konkretno od 12:20

 

Mda, nije šija nego vrat. Kao uticaje navodi Blade Runner, Star Wars, i 2001, dakle hoće da kaže "Ja sam gledao iste SF filmove kao i vi, majke mi." Čist name-dropping.

 

A onda: "We have an ambition with this film, not to do what (2001) did because I don't think anybody ever could, but to tell a similarly ambitious story in terms of the scope and scale", što u prevodu ne znači apsolutno ništa. Naša ambicija je da nam film bude ambiciozan poput Odiseje u svemiru, da mogu deca da ga gledaju sa svojim roditeljima na velikom ekranu :isuse: Pošto je Kubrick baš ciljao na taj under-13 demo, to je osnovna karakteristika njegovog filma!

 

Na Star Wars da se poziva bilo bi mi samo smešno. Na Blade Runner bi bilo besmisleno jer tek taj film nema nikakve veze sa epskom kolonizacijom drugih planeta zarad opstanka vrste. Na Odiseju se pozivati na taj način je već besramno.

Link to comment

@Weenie

 

Preterujes. Covek opusteno odgovara na neobavezna i opsta pitanja, tipa koji su filmovi uticali na vas, kakav je bio research, sta ste radili proslog leta, itsl. Nema tu vremena, a nije ni mesto, za neke velike price. Naravno da ce da navede i poziva se na Odiseju, prvo zato sto se odavno zna da je Kjubrikov fan (i fan Blade Runnera i Star Warsa kad smo vec kod toga), a drugo pravi film o svemirskim putovanjima u kom ima kruzne, rotirajuce brodove/svemirske stanice ili sta su vec, naravno da ce svi odmah da polete i kazu ripujes Odiseju (sto je i tacno, a sto i sam priznaje). A mislim da je recenica: "We have an ambition with this film, not to do what (2001) did because I don't think anybody ever could, but to tell a similarly ambitious story in terms of the scope and scale" bas lepa posveta Odiseji. A ovo sto kaze za ambicije, rekao bih da mu ambicija nije da se cilja na under-13 demo, nego da under-13 a i svi ostali dozive nesto slicno gledajuci ovaj film kao sto su ljudi onda gledajuci Odiseju, da uzivaju u filmskom svemirkom putovanju. Da li ima jos neke ambicije to cemo videti kad film izadje. 

 

Uzgred, preterujes i kod strahovanja na osnovu dva trejlera. Trejleri moraju da pomire dve stvari: Nolanovu zelju da se o filmu zna sto manje (on bi voleo nista) pre premijere i zelju da se film reklamira i proda i da bi ljudi platili kartu da ga gledaju. I odradio je posao, koliko vidim svi smo vec kupili karte :P

Link to comment
  • 3 months later...

mh689v.jpg

 

 

Osecam se kao dete, kao da sam bio u filmu! Mislim da cu nocas sanjati svemir. 

 

Ne bih da komentarisem detaljnije u ovom trenutku, ali morao sam da otvorim topic, bice otvoren sigurno, pa rekoh it might as well be me who starts it. Gledajte u bioskopu svakako, zavalite se u sedistu i prepustite se da vas vozi. Niste covek i nikad niste bili dete ako u ovome ne budete uzivali. 

 

Najdrazi detalj u filmu

 

 

fwq89g.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...