Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

gold sala, duboke automatizovane fotelje (i dizanje nogu :) ), i 2 i po sata odlicne zabave. rekao bih ni da se u obicnoj stolici ne bi smorio.  

 

Film je jedan od boljih bioskopskih dozivljaja koje sam imao u poslednje vreme. Uopste me ni ne interesuju naucne "nedoslednosti", bilo ih je taman koliko je neophodno da se isprica prica na ovaj nacin. U sustini, cak i uz te nedoslednosti, ima genijalnih momenata podrzanih vrhunskim filmskim umecem rezije, efekata, fotografije i zvuka. Ne znam za vas filmofile i poznavaoce, ali po meni, ako ne instant klasik a onda film koji ce neko vreme biti vredan pomena. 

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

JE BO TE!!!

:Hail: :Hail: :Hail:

Raspametio sam se!
Film me je upucao totalno! Najezio sam se jedno 300000 puta, zasuzio, nasmejao, zabezeknuo, ma fantastican film!

Planiram da pogledam bar jos 2x

Ne znam kako cu zaspati sada, mozak mi pici 1000000km/h, toliko pitanja.. adrenalin me mrda.. ma ovo je sjajno!

Link to comment

hihi... 1 od zanimljivosti sa Murph-ine police s knjigama;

 

B14hHtjIYAA-AGf.jpg

 

B2DYby4CQAAo31m.jpg

 

 

 

 

zanimljivosti part2; za facts and comparisons s naucne tacke gledista citati tvitove gosn Nila

Edited by Hippie
Link to comment

Odgledao sinoc, pao na guzicu koliko je dobar, i to govorim svestan Kejsija Afleka u filmu. Nisam objektivan niti merodavan posto volim astronaut-filmove i mislim da nema tog koji mi se nije svideo.

Link to comment

...

 

Evo pogledah i ja i kad sam seo i napisao par recenica, shvatio sam da sam napisao 99% isto sto i ti, pa da se ne ponavljam :)

 

Kraj sam pogodio kad sam video ko je savetnik na scenariju (Kip Torn) i da actually postoji sansa da u filmu upadnu u crnu rupu.

 

Dakle, ja sam razocaran, ne samim filmom, nego reklamom koja ga je pratila i verovatno su mi onda i ocekivanja bila prevelika. Potpuna ista prica kao i sto je bio slucaj sa Inception, gde su mi svi obecali intelektualni dozivljaj godine a film je bio ok, ali nista vise.

 

Gledao sam ga u IMAX-u i zvuk i slika su savrseni, tu veliki plus.

 

Zasluzuje da se pomene u istoj knjizi sa 2001, ali nikako u istom poglavlju, a mozda u istom paragrafu sa Kontaktom, mada mi je Kontakt bolji -- sto nije cudno kad se uzme u obzir da je jedan napisao Karl Segan a drugi... Nolan :(

 

Ali dobro je sto se snimaju ovakvi filmovi. Za 2001 cemo morati sacekati da se ponovo rode i Kjubrik i Klark.

Edited by burekdzija
Link to comment

Sad dosao iz bioskopa, vratio bih se opet da daju jos jednu projekciju :Hail: . Odusevio sam se, svemirska opera at it best, najkracih 169 minuta mog bioskopskog zivota. Mcconaughey je bog :wub: .

Link to comment

 ...

 

 

...

Gotovo sa svim se slazem sto ste napisali ...

Poprilicni sam fan SF(space)-zanra i verovatno cu film odgledati jos koji put, ali definitvno nece uci u neka moja omiljena filmska ostvarenja ...

Edited by Geo
Link to comment

Nakon prespavane noci:

 

 

 

 

Dakle: covecanstvo je pred izumiranjem na Zemlji i imamo supernaprednu civilizaciju novoljudi iz buducnosti koja je transcendirala tri prostorne dimenzije, ciji je hobi put kroz vreme i pravljenje crvotocina i planetarnih sistema i hoce da pomogne? So far so good.

 

Kako nam pomazu? Salju morzeov kod preko police sa knjigama (!) da nam poruce da odemo do crvotocine koja je u orbiti Saturna (!!) kroz koju dolazimo u sistem u kome oko supermasivne crne rupe (!!!) orbitira 11 gadnih planeta (!!!!) i jedna jedina koja podrzava zivot i naravno nam ne kazu koja (!!!!!).

 

Overdesigned, anyone? Ili sto bi rekli Pajtoni: what's wrong with the kiss boy? You don't have to go leaping straight for the clitoris like a bull at a gate!

 

p.s. emotivna prica otac-cerka me je poptuno zaobisla.

 

 

 

Link to comment

Sad sam naručila The Science of Interstellar od Kipa Torna i neću gledati film dok ne pročitam knjigu. Treba do subote da mi stigne, ne mogu da dočekam.

 

Knjiga je prepuna indirektnih spoilera i mislim da je bolje da prvo pogledas film, neces nista izgubiti pri citanju knjige, obrnuto ne vazi.

Link to comment

Knjiga je prepuna indirektnih spoilera i mislim da je bolje da prvo pogledas film, neces nista izgubiti pri citanju knjige, obrnuto ne vazi.

Misliš? Hoću ukapirati mehanizme u filmskoj radnji?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...