Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

U ovom veku, Christopher Nolan nije režirao film na čijem scenario je i sam radio, koji nije plasiran među 250 najboljih svih vremena na imdb-ovoj listi:

  • Memento (2000), 38. mesto.
  • Batman Begins (2005), 104. mesto, jedini koji nije među prvih sto.
  • The Prestige (2006), 51. mesto, jedini od preostalih koji nije u prvih pedeset.
  • The Dark Knight (2008), 4. mesto.
  • Inception (2010), 13. mesto.
  • The Dark Knight Rises (2012), 50. mesto.

Jedini neuspešan Nolanov film je Insomnia (2002) na pisanju čijeg scenarija nije učestvovao, već se naivno oslonio na tuđi scenario po skandinavskom originalu. Jadni Nolan nikada nije kapirao kakvi su trendovi.

 

Naravno, teško da je ikom živom jasno šta to svojim ličnim angažmanom doprinose scenariju Christopher i brat rođeni mu, Person of Interest, Jonathan. Ipak, činjenice govore da je to nešto mnogo važno.

 

Imdb je već pun topica o novom filmu, Interstellar (2014). Nižu se naslovi: "I am absolutely speechless...""2001: A Space Odyssey?!""Acting Oscar noms?""The most interesting-looking robot I've seen""Finally a REAL SciFi Movie..""The Cinematography is just amazing.""Looks amazing""Calling it now. Academy Award Winner. Best Picture.""Favorite part of the trailer?""BRAVE is how I describe this movie....""Thoughts on the new trailer?", samo su neki od naslova stotina topica koji su već preplavili najveći sajt o filmu na svetu, iako je premijera tek u novembru.

 

Dakle, okasnili smo sa ovim topicom. Krenimo lagano!

Edited by Ajant23
Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

 

  • Memento (2000), 38. mesto.
  • Batman Begins (2005), 104. mesto, jedini koji nije među prvih sto.
  • The Prestige (2006), 51. mesto, jedini od preostalih koji nije u prvih pedeset.
  • The Dark Knight (2008), 4. mesto.
  • Inception (2010), 13. mesto.
  • The Dark Knight Rises (2012), 50. mesto.

 

Šta, sve ove filmove je napravio jedan isti čovek?

Pa, zar nema nikog da ga zaustavi?

 

still-of-kim-basinger-in-batman-(1989).j

Link to comment

ooo fala momci ja mislio da tumbanje potpada pod rušenje autorskih prava uplašio me freakns s orvelom  :fantom:

 

bek on topik gledam trejlere i biće ovo strašna filmčina

Edited by Hella
Link to comment

ovo bi trebalo da je to

 

Овде се, видим, пије кафа без кофеина, пиво без алкохола, једе се пита од јабука без јабука, слуша рокенрол без ритам секције...

Link to comment

ooo fala momci ja mislio da tumbanje potpada pod rušenje autorskih prava uplašio me freakns s orvelom  :fantom:

 

Ja mislim da i potpada i razmišljam da li da riportujem jućubu odmah.

 

 

Овде се, видим, пије кафа без кофеина, пиво без алкохола, једе се пита од јабука без јабука, слуша рокенрол без ритам секције...

 

 

+1

Link to comment

Jebale ih tople ljudske priče u svemirsko-herojskim mitovima, i ljubav koja transcendira sve, i tranzitni releji iz Mass Effecta (2:21), i Rust Cohle monolozi, i Joe Schmo koji naprasno postaje astronaut because reasons...

Da se razumemo, meni priča o prolasku kroz wormhole da bi se stiglo do drugog solarnog sistema i otkrila, gle čuda, naseljiva planeta jer je Zemlja u raspadnom stanju zvuči vrlo zanimljivo. Jedini je problem što scenarista pokušava da je prilagodi retardiranom gledalaštvu koje bi navodno odbilo da gleda ako protagonista nije običan čovek seljak koji brine samo o svojoj njivi i svojoj familiji, usput ima nekakav engineering degree, onako da mu se nađe, a obuku za astronauta je završio mrkonjićevski :isuse: Shodno tome, bar pola filma mora da bude posvećeno nesvemirskim temama, patnji koju njegova osetljiva duša trpi dok je odvojena od njive & familije :isuse:

 

Pritom, dodatni šlag na tortu je potreba da se "spasavanje sveta" pretvori u one-man show. Kao, čim se Rust Cohle bude vratio sa informacijom o novoj planeti, svi problemi ljudske rase biće momentalno rešeni. To što nemaju nikakvu infrastrukturu potrebnu za masovno transplanetarno preseljene milijarde ljudi nema veze, bitno je da se heroj vratio, mama nisam više gladan, sve je OK.

 

Unapred mi se grči želudac od ovog filma. Nadam se da grešim, ali za to su (kao i uvek) šanse minimalne.

 

Spoiler Alert: Odraslu decu mu izgleda glume Jessica Chastain i Casey Affleck, što bi trebalo da znači da će put potrajati par decenija - iz zemaljske perspektive. I da će završnih pola sata biti posvećeno emotivnoj reakciji omatorele dece kad im se vrate u kamenu izvajani trbušnjaci njihovog tate, verovatno samo par meseci ostareli. Space FTW!

 

spaaace.jpg

Link to comment

Addendum: Nolan se upustio u besraman name-dropping na Comic Conu, uspeo je da izjavi kako su najveći uticaji na njega kad je ovaj film u pitanju bili 2001: A Space Odyssey i, pazi sad, Star Wars. Apsolutno ništa nemaju zajedničko Odiseja i SW, osim što se uslovno rečeno dešavaju u svemiru. Verovatno se na to svodi i njihov uticaj na ovo monumentalno sranje u najavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...